Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Valstybės atkūrimo šimtmečio renginiai Vilniuje

Ypatingos sukakties proga Vilniuje vyks daugybė oficialių renginių, bet netrūks ir švenčių bei parodų, kuriose laukiami visi vilniečiai ir miesto svečiai.

Lietuvos Nepriklausomybės Akto eksponavimas

2018 m. sausio 21–lapkričio 15 d.

Sausio 21 d. Signatarų namuose (Pilies g. 26) bus atidaryta ekspozicija „Kelyje į nepriklausomą Lietuvos valstybę: 1863–1918 metai“. Svarbiausias jos eksponatas – 1918 m. vasario 16 d. nutarimo dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo originalas. Nemokama ekspozicija bus atvira lankytojams antradieniais–sekmadieniais 10–18 val.

A post shared by DELFI.lt (@delfilietuva) on

Pamatyk šiuolaikinį trijų Baltijos šalių meną iš arti

2018 gegužės 11 – rugpjūčio 12 d.

Kaip atrodo šiuolaikinis Baltijos valstybių menas? Pamatyk tai 13-ojoje Baltijos trienalėje „Išsižadėk šmėklų“ 

Įsikvėpk išradėjų ir kūrėjų dvasios

iki 2018 gruodžio 28 d.

Požeminiai tankai, lėktuvai ir kitos eksperimentuoti įkvepiančios svajonės – tarpukario Lietuvos išradimų parodoje „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“.

A post shared by Norbert Tukaj (@norberttukaj) on

 

Paroda: „Lietuvos teatro dailė 1920–1940 m.“

2017 m. gruodžio 7 d.–2018 m. spalio 5 d.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus pristato specialiai Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui skirtą parodą. Čia galėsi sužinoti, kaip vystėsi teatro menas po nepriklausomybės paskelbimo. Koks buvo jaunos šalies kultūrinis gyvenimas? Tikėtina, jog atsakymą į šiuos klausimus pavyks rasti čia.

Šimtmečio dainų šventė

2018 m. liepos 1–6 d.

Ar įmanoma nedidelėje teritorijoje sutalpinti visos šalies kultūrą? Ko gero, tik per dainų šventę. Liepos 1–6 d. Žmonės iš visos Lietuvos susirinks Vilniuje tam, kad pasidalintų savo krašto dainomis, šokiais ir tradicijomis. Reginys yra toks įspūdingas, kad UNESCO įtraukė jį į Pasaulinio žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

A post shared by Matas J (@aerialmatas) on