Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

696-ąjį gimtadienį Vilnius sušvis naujomis spalvomis

vakaras dangoraiziai shutterstockSeptintą šimtmetį skaičiuojantis Vilnius nesensta – gimtadienį švenčia šiuolaikiškai spalvingai. Vilniaus senamiesčio pastatus, tiltus, bažnyčias ir skirtingas erdves papuoš įspūdingas Vilniaus šviesų festivalis.

Sausio 25 d. menininkai iš 8 šalių dovanos Vilniui 22 šviesų instaliacijas, kurios nušvies miestą, atskleis įspūdingą Vilniaus architektūrą ir leis atrasti kitokį miestą ne tik turistams, bet ir Vilniaus gyventojams. Vilniaus šviesomis grožėtis kviečiama sausio 25-27 d. nuo 18 iki 23 val.

„1323 m. sausio 25-ąją kunigaikštis Gediminas išsiuntė vieną iš garsiųjų savo laiškų, taip Europos akyse tarsi apšviesdamas šį iki šiol vakarų europiečiams mažai pažintą kraštą ir visiems laikams įrašydamas Vilnių į Europos žemėlapį. Simboliška, kad būtent šią dieną minimas Vilniaus gimtadienis nuo šiol bus švenčiamas daug ryškiau ir Europoje matysis daug labiau – esu tikras, kad šviesos magija užburs ir vilniečius, ir miesto svečius“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Gimtadienio renginiai kviečia švęsti visą savaitgalį, atrandant Vilniaus paslaptis, mėgaujantis kūrybiška miesto atmosfera, patiriant senąjį Vilnių moderniai.

Sausio 24 d. Šv. Kristoforo kamerinis orkestras kviečia į Vilniaus miesto gimtadienio koncertą „Muzika virš apsnigto Vilniaus“, kuriame skambantys W. A. Mozarto ir L. Mozarto kūriniai atskleis nepaprastai subtilią miesto atmosferą.

Sausio 26 d. 11 val. Vilniaus gimtadienio ekskursija šeimoms „Žaidžiu Vilnių“ pasiūlys susipažinti su svarbiausiais Vilniaus senamiesčio pastatais žaidžiant.

Daugiau informacijos apie Vilniaus šviesų festivalio maršrutą rasite čia

Visus gimtadienio renginius rasite čia

2019 01 11