Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Vilnių atranda vis daugiau turistų iš Vokietijos, Latvijos ir Lenkijos

Sorry, this entry is only available in Lithuanian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Turistų skaičiaus augimas Vilniuje nepraranda pagreičio. Per pirmuosius tris šių metų mėnesius Vilnius sulaukė 7,5 proc. daugiau svečių nei pernai šiuo laikotarpiu. Daugiausiai – virš 40 proc. – išaugo keliautojų srautas iš Vokietijos.

Statistikos departamento paskelbtais  apgyvendinimo paslaugų statistikos duomenimis, 2018 m. pirmąjį ketvirtį Vilniuje apsistojo 209,5 tūkstančio svečių, kurie čia praleido 389,5 tūkstančius naktų. Palyginti su 2017 metų tuo pačiu laikotarpiu nakvynių skaičius padidėjo 4,3 proc.

76,8 proc. visų į Vilniaus apgyvendinimo įstaigas atvykusių svečių buvo užsieniečiai (160,9 tūkst.). Lyginant su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu užsieniečių atvyko 6,4 proc. daugiau. Daugiausiai turistų sulaukta iš Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Lenkijos ir  Vokietijos.

Palyginti su pernai metais, didžiausias turistų skaičiaus augimas buvo iš Vokietijos (40,1 proc.), Latvijos (14,9 proc.), Lenkijos (14,7 proc.) ir Estijos (13,6 proc.).

TF1 laida apie Vilnių„Tikslinėse Vilniaus turizmo rinkose vykdoma nuosekli rinkodara duoda vaisių – statistika patvirtina, kad turistų skaičiai iš visų mūsų prioritetinių šalių auga. Labai džiugina beveik perpus išaugęs Vokietijos turistų srautas. Paskutiniu metu Vilniuje stebime veržliai augantį svečių iš Latvijos skaičių – pirmąjį metų ketvirtį šios šalies piliečiai netgi įkopė į Vilniaus turistų top trejetuką, –  sakė miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ Turizmo skyriaus ir konferencijų biuro vadovė Jolanta Beniulienė. – Siekdami, kad žinia apie Vilnių pasiektų kuo daugiau užsieniečių, bendradarbiaujame su tokiais kelionių gigantais kaip „Lonely Planet“ ir „Expedia“, nuolat miestą pristatome turizmo parodose ir socialiniuose tinkluose, žinias apie įdomiausius miesto renginius ir naujienas skleidžiame užsienio šalių žiniasklaidai, miestą rodome užsienio žurnalistams ir tinklaraštininkams.“

Šią savaitę Vilnių į labiausiai šiemet rekomenduojamų aplankyti Europos vietų dešimtuką įtraukė didžiausias pasaulyje kelionių gidų leidėjas „Lonely Planet“. Bendradarbiaujant su „Go Vilnius“ Lietuvos sostinė kaip savaitgalio kelionės kryptis neseniai buvo pristatyta 5 milijonams didžiausio Prancūzijos kanalo „TF1“ žiūrovams. Turistams patraukliausi sostinės renginiai nuosekliai pristatomi Latvijos, Lenkijos ir Vokietijos žiniasklaidoje.

Papildoma informacija: http://vilnius-tourism.lt/media/turizmo-statistika/miesto-turizmo-statistika/

2018 05 25