Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Gegužės mėnesio atostogoms turistai renkasi Vilnių

varpine1Kasmet gegužės pradžioje į Vilnių atvyksta gausesni turistų iš Lenkijos, Baltarusijos ir Rusijos būriai. Šių šalių gyventojai, turintys papildomų laisvadienių gegužės 1 – 9 dienomis, savo atostogoms pasirenka būtent Vilnių ir skiria laiko miesto pažinimui bei pramogoms.

Vilniaus turizmo informacijos centro direktorė Jolanta Beniulienė sako, kad „jau kelinti metai iš eilės stebime, kaip gegužės mėnesio pradžioje suaktyvėja mūsų centrų lankomumas. Matome, kad daugiausia turistų atvyksta iš Lenkijos, Baltarusijos ir Rusijos. Svečiai iš paminėtų šalių sudaro kone 50 proc. visų, atvykstančiųjų gegužės mėnesį. Lyginant su ankstesnių metų statistika, galime pasidžiaugti stabiliu kasmetiniu augimu, siekiančiu 4 – 7 proc.“.

Į Vilnių atvykę turistai dažniausiai jau būna užsisakę nakvynę ir suplanavę bent keletą poilsio dienų mieste. Vilniaus turizmo informacijos centruose jie dažniausiai teiraujasi apie pramogų vietas, muziejų darbo laiką, lietuvišką virtuvę, dviračių nuomą. Taip pat pastebimas ir aktyvesnis susidomėjimas turistams skirta kortele Vilnius City Card bei ekskursijomis.

Jau daugiau kaip ketveri metai gegužės pradžioje rengiamos ir specialios ekskursijos rusų bei lenkų kalbomis. Profesionalūs gidai pristato klausytojams miesto istoriją, kultūrą ir padeda atrasti gražiausias miesto vietas, į kurias norėsis sugrįžti dar ne kartą. Šįmet tokios ekskursijos lenkų kalba vyks gegužės 1 – 3 dienomis, rusų kalba gegužės 1 – 10 d. Ekskursijų laikai ir išsami informacija skelbiama čia. Informacija el.paštu tours@vilnius.lt arba tel. 8 5 253 2115.

2015 04 28