Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Gegužės mėnesio teminės ekskursijos

Gegužės 10 d. (šeštadienis) – ekskursija „Karališkasis Vilnius“ su apsilankymu Katedros požemiuose

Pradžia 14 val.
Trukmė 3 val.
Kaina 35 Lt.

Ekskursijos metu atsigręšite į prieštaringus istorijos vingius ir išgirsite pasakojimus apie vienintelį Lietuvos karalių Mindaugą, didingą Lietuvos praeitį, apie Lietuvos valdovus bei užsienio karalių apsilankymus Vilniuje. Aplankysite žymiuosius Vilniaus Arkikatedros požemius.

Gegužės 17 d. (šeštadienis) – ekskursija „Vilnius K. Sabaliauskaitės romane „Silva rerum“

Pradžia 12 val.
Trukmė 2 val.
Kaina 30 Lt.

Ekskursija didžiulio populiarumo sulaukusio Kristinos Sabaliauskaitės romano “Silva rerum” takais po XVII a. Vilnių. Kaip gyveno miestas 1655-1667 metais, kurie miestiečiai, meno ir architektūros kūriniai įkvėpė romano siužetą, kodėl autorė Birontą apgyvendino būtent Stiklių gatvėje, kas buvo jo studentiškos gaujos prototipai, kaip įveikti Vilniaus baziliską – visa tai sužinosite 2 valandų trukmės ekskursijoje po Vilniaus senamiestį, autentišką miesto istoriją atskleidžiančioje per literatūros kūrinį ir jo herojus.

Gegužės 24 d. (šeštadienis) – ekskursija „Vilniaus požemiai“

Pradžia 13:30 val.
Trukmė 3 val.
Kaina 35 Lt.

Sakoma, kad didelė Vilniaus senamiesčio dalis yra po žeme. Laikas ir besiplečiantis miestas paslėpė senuosius gotikinius mūrus. Ekskursijos metu išvysime dalį Vilniaus požemių, kurie mena senuosius amžius.

Gegužės 31 d. (šeštadienis) – ekskursija „Vilnius K. Sabaliauskaitės romane „Silva rerum II“

Pradžia 14 val.
Trukmė 2 val.
Kaina 30 Lt.

Kitas laikotarpis, kitokia koncepcija ir dar daugiau įdomybių: “Silva rerum II” romano autorė vėl pasistengė, kad Vilniaus istorijos gerbėjai liktų nustebinti ir sužavėti. Kristina Sabaliauskaitė sako, kad rengdama maršrutą pagal antrąjį romaną, labai aiškiai suvokė, jog „du kartus į tą pačią upę neįbrisi, todėl iššūkis buvo dar didesnis: sukurti maršrutą, kuris būtų ne mažiau įdomus už pirmąjį, tačiau teiktų visiškai kitokį patyrimą ir nuotykį. Tikiuosi, jog tai pavyko“. Ekskursiją pagal autorės parengtą maršrutą ves gidas.

Birželio 7 d. (šeštadienis) – ekskursija „Vilnius K. Sabaliauskaitės romane „Silva rerum III“ (NAUJIENA)

Pradžia 12 val.
Trukmė 2 val.
Kaina 30 Lt.

Šią vasarą romano „Silva rerum“ gerbėjus pradžiugins dar viena naujiena – pradedamos ekskursijos pagal trečiąjį Kristinos Sabaliauskaitės romaną. Kaip pasakoja Kristina Sabaliauskaitė, „nuo ankstesniųjų ekskursijų šioji esmiškai skiriasi tuo, jog nebereikės kaip anksčiau „įjungti vaizduotę“ – daugybė XVIII a. vidurio objektų yra išlikę ir juos išvysime it patys būtume romano „Silva rerum III“ herojai. Šįkart keliausime po nežinomą Radvilų Vilnių ir po „Vilniaus baroko mokyklos“ šedevrus (būtent tuo pavadinimu žinoma mūsiškė Rokoko architektūra). Jei austrai turi Wolfgangą Amadėjų Mozartą muzikoje, mes turime Johaną Kristupą Glaubitzą architektūroje. Apie šį Rokoko virtuozą nemažai sužinosime ekskursijos metu, išgirsime ne vieną plačiajai visuomenei nežinomą paslaptį ir legendą, tačiau maloniausia, kad šį maršrutą galima pavadinti „nacionalinio pasididžiavimo pasivaikščiojimu“ – tai bus kelionė po architektūros ir dailės kūrinius, kuriais Vilnius ir Lietuva žinomi pasaulio meno istorijoje.“

Kitos birželio mėnesio ekskursijos skelbiamos čia.

Bilietus į temines ekskursijas galima įsigyti Vilniaus turizmo informacijos centre (Vilniaus g. 22) kasdien nuo 9 iki 18 val.
Informacija ir registracija į ekskursijas telefonu +370 5 262 9660.

2014 05 07