Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

 HBO serialo „Černobylis“ sėkmė dar labiau pabrėžė Vilniaus kaip pagrindinės filmavimo vietos regione statusą

Dėl pelno mokesčio lengvatos, palankaus savivaldybės požiūrio ir vietos kino profesionalų indėlio Vilnius tampa patrauklia filmavimo vieta

Vilnius, 2019 m. birželio 4 d. Šią savaitę buvo parodyta paskutinė HBO sukrečiančios dramos „Černobylis“ dalis. IMDB platformoje šiuo metu tai yra aukščiausius įvertinimus turintis televizijos serialas. Priešingai nei buvo manoma, „Černobylis“ nebuvo filmuojamas vien Ukrainoje – didesnė jo dalis sukurta Lietuvoje. Intensyvūs filmavimai Vilniuje tik dar kartą įrodė, kad Lietuvos sostinė tampa viena pagrindinių regiono vietų, kurią renkasi filmų kūrėjai.

Kaip teigia „Baltic Film Services“ įkūrėja ir serialo prodiuserė Lietuvoje Lineta Mišeikytė, Vilnius filmavimui buvo pasirinktas dėl kelių priežasčių:

„Kalbantis su užsienio prodiuseriais, dirbančiais Vilniuje, jie pabrėžia Vilniaus dydžio privalumus. Priešingai nei kituose Europos miestuose, populiariuose tarp kino industrijos profesionalų, Vilniuje viskas gali būti pasiekiama per dešimtis minučių, o ne per valandas. Oro uostas yra greta, tai pat ir filmavimo lokacijos bei studijos, logistiką paverčiant labai paprasta. Filmuojant „Černobylį“ svarbų vaidmenį suvaidino ir Vilniaus miesto savivaldybė – jei ne savivaldybės pagalba, kai kurios scenos nebūtų tokios autentiškos, kokios yra dabar.“Černobylis daugiausiai buvo filmuojamas Fabijoniškių mikrorajone, kuris buvo statomas 90-ųjų antroje pusėje – būtent tuomet, kai įvyko Černobylio katastrofa. Fabijoniškės strategiškai tiko dėl savo architektūros, primenančios Pripetės miestą, kuris buvo pastatytas Černobylio atominei elektrinei prižiūrėti. Iš viso serialo kūrimas užtruko beveik 1000 valandų, buvo filmuojama 40-yje vietų, dalyvaujant apie 5000 statistų.

Daugiau informacijos apie filmavimo lokacijas ir kitus faktus galite rasti čia .

Jei esate tikri kino gerbėjai, būtinai skaitykite „Vilnius ekrane“ („Vilnius On Screen“) leidinį. Čia sužinosite daugybę naudingos informacijos ir įdomių faktų apie Vilniuje nufilmuotus įdomiausius kino ir televizijos filmus. Vėliau ekrane į šiuos filmus pažvelgsite kitomis akimis, nes žinosite, kuriame Vilniaus rajone buvo atkurtas Černobylis, kad šveicarų karių saugoma Šv. Petro bazilika iš tiesų yra Vilniaus katedra, ar kur galima atrasti sunaikinto pokario Tokijaus vaizdų. Daugiau informacijos rasite čia

2019 07 15