Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Šv. Mikalojaus bažnyčia

+370 5 262 3069
Šv. Mikalojaus g. 4

I-V 13.00 – 18.30, VII 7.30 – 15.00

Šv. Mikalojaus bažnyčia

Švento Mikalojaus bažnyčia – seniausia išlikusi bažnyčia Lietuvoje. Ji išsaugojo beveik nepakitusius gotikos bruožus. Švento Mikalojaus bažnyčią paskutiniaisiais pagonybės metais pastatė Vilniuje įsikūrusi vokiečių bendruomenė.

Švento Mikalojaus gotikinė bažnyčia XVIII ir XIX amžiuje įgijo baroko bruožų. Buvo iškirsti nauji langai, pristatytas bokštas, zakristija, įrengti baroko altoriai, vargonai ir rokokinis vargonų choras.

Nuo 1901-ųjų iki 1939-ųjų metų Švento Mikalojaus bažnyčia buvo vienintelė Vilniuje, kurioje pamaldos vykdavo lietuvių kalba. Taip pat ji buvo ir lietuvių kultūros centras.

Sovietų okupacijos laikais šalia bažnyčios buvo pastatyta skulptoriaus Antano Kmieliausko sukurta Vilniaus globėjo Švento Kristoforo skulptūra. Tai buvo rezistencijos aktas, nes miesto herbą, kuriame vaizduojamas šventas Kristoforas, sovietų režimas buvo uždraudęs.