Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Jeruzalės skulptūrų sodas

+370 5 270 1291, +370 685 78257
Lobio g. 6A

IV–VI 12.00 – 18.00

Jeruzalės skulptūrų sodas

Daugiau kaip prieš 25 metus skulptoriaus Vlado Vildžiūno iniciatyva Vilniaus Jeruzalėje buvo įkurtas Skulptūrų sodas, puoselėjamas ir kuriamas iki šiol. Keturis dešimtmečius Skulptūrų sode ir šalia esančioje Vlado Vildžiūno galerijoje kaupiama šiuolaikinio lietuvių meno kolekcija, anot meno kritikų, yra žymi lietuvių dailės aukso fondo dalis.

Šiuo metu sode-muziejuje yra sukaupta virš 50 darbų iš granito, geležies, nerūdijančio plieno ir kitų medžiagų. Muziejinėje aplinkoje, kuri derinama su būdingu Vilniaus apylinkių kraštovaizdžiu, eksponuojami ir klasikų, ir jaunosios kartos skulptorių kūriniai. Prie pirmųjų priskiriami V. Vildžiūnas, T.K. Valaitis, V. Urbanavičius, M. Navakas, P. Mazūras, K. Jaroševaitė. Tarp jaunųjų talentų – G. Akstinas, A. Raila, A. Lankelis, K. Vildžiūnas, A. Kuzma. Po 2004 m. surengto tarptautinio skulptūros simpoziumo “Žvilgsnis į Senąją Europą”, skirto M. Gimbutienės atminimui, sodas pasipildė japonų ir lenkų menininkų – G.S. Kitagawos bei A. Strumillo skulptūromis.

Šiame sode gimė Vlado Vildžiūno monumentas M.K. Čiurlioniui (Druskininkai), skulptūros “Lietuviška baladė” (prie Vilniaus Arkikatedros) ir “Barbora Radvilaitė” (Vokiečių g.), paminklas L. Stuokai-Gucevičiui ir kt., G. Karaliaus, P. Mazūro, M. Navako darbai, reprezentuojantys lietuvių skulptūrą Lietuvoje ir užsienyje.

Vlado Vildžiūno galerijoje šalia nuolatinės kolekcinės ekspozicijos rengiamos parodos, koncertai, kiti kultūriniai renginiai. Čia galima įsigyti nekomercinio meno kūrinių: skulptūrų iš bronzos, nerūdijančio plieno, akmens, grafikos, fotografijų, piešinių bei įvairaus dydžio jų atspaudų.

Šioje unikalioje vietoje dera menas ir gamta, kūrybinis procesas – skulptorių dirbtuvės ir užbaigta ekspozicinė erdvė. Skulptūrų sodo ir galerijos kolekcijos eksponatai artimi modernizmo skulptūros tradicijai.