Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Vilniaus ženklai

Vilniaus tiltai (Žirmūnų, Žaliojo, Baltojo, Geležinio Vilko, Žvėryno ir Liubarto)

Vilniaus ženklai

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmetį minintis projektas Vilniaus ženklai – tai dedikacija miestui, sostinei. Per Vilniaus istorinį kultūrinį paveldą plieniniai ženklai naujai žvelgia į visos Lietuvos istoriją, įprasmina mūsų tautos, valstybės praeitį, dabartį ir ateitį. Projektu atsigręžiama į tiltų perjuostą Nerį – gyvąją Vilniaus ašį, jungiančią senąjį ir naująjį miestą. Neris, kaip laiko tėkmės ir mūsų istorijos ženklas, verta didesnio dėmesio – gal ne visai racionalaus, kiek barokiško ir tuo pačiu modernaus puošnumo. Tokį puošnumą siekia sukurti Vilniaus ženklai – skulptūros po Vilniaus tiltais per Nerį miesto centre.

Vilniaus ženklų projekto idėja – šešios nerūdijančio plieno skulptūros, instaliuojamos prie Vilniaus tiltų: Žirmūnų, Žaliojo, Baltojo, Geležinio Vilko, Žvėryno ir Liubarto. Didelio mastelio, nuo 5 iki 20 metrų abstrakčių formų skulptūros, susietos vieninga idėja ir simbolika, kartu su tiltais sudaro vientisą ciklą, žymintį Lietuvos valstybei svarbius momentus.

Skulptūrų formos – universalių simbolių, ypač suklestėjusių baroko epochoje, Vilniaus baroke – Vilniaus kultūros aukso amžiuje, interpretacija. Baroko simbolika glūdi ne tik architektūroje, bet ir mažiau matomuose senuosiuose Vilniaus spaudiniuose – emblemose bei herbuose, kurie tapo bene svarbiausiu baroko laikų atributu LDK, perimtu iš Vakarų baroko kultūros.

Karališkasis obuolys (Žirmūnų tiltas)
Grandinė (Žaliasis tiltas)
Spindulys ietis (Baltasis tiltas)
Žiedas (Geležinio Vilko tiltas)
Laivas pusmėnulis (Žvėryno tiltas)
Laiko spiralė (Liubarto tiltas)