Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Botanikos sodas

+370 5 219 3139
Kairėnų g. 43

I-VII 10:00-20:00

suaugusiam – 4 Eur, VU alumnui – 3 Eur, studentui, moksleiviui – 2 Eur, vaikams iki 7 m. nemokamai

Nemokamai su Vilnius City Card

Botanikos sodas

VU Botanikos sodas – pats didžiausias botanikos sodas Lietuvoje. Jis buvo įkurtas jau 1781 m. Per daugiau nei 140 metų sodas tapo neatsiejama mokslo, taip pat švietėjiško ir socialinio gyvenimo dalimi Universiteto ir sostinės bendruomenėms. Istorinės aplinkybės lėmė, kad Botanikos sodas net keletą kartų buvo perkeltas. Šiandien Botanikos sodas įsikūręs ir lankytojų laukia bei teikia įvairias paslaugas dviejose Vilniaus vietose: Kairėnuose ir Vingio parke. Bendras Botanikos sodo plotas yra net 199 ha. Kiekvienu šiltojo sezono metu auga, žydi ir bręsta skirtingi augalai: tiek rūšiniai augalai bei įvairios veislės iš tolimų ir artimų kraštų, tiek žolės, medžiai natūraliose gamtos bendrijose. Todėl gamtos mėgėjams visados yra į ką pasižiūrėti, kuo pasidomėti. Įspūdingiausios kolekcijos – svogūninių gėlių, rododendrų, alyvų, bijūnų, kardelių, jurginų nustebins didele veislių įvairove. Sodas Kairėnuose įsikūręs senoje dvarvietėje, išlikęs parkas su tvenkinių sistema, ūkiniai dvaro pastatai, o Vingio skyriuje taip pat netrūksta istorijos pėdsakų. Sode vyksta įvairūs kultūriniai ir pažintiniai  renginiai: koncertai, parodos, paskaitos, mokymai, kūrybinės dirbtuvės bei įvairūs kiti renginiai. Sodas Kairėnuose atvertas lankytojams visus metus, o Vingio skyrius tik šiltuoju metu laiku. Įėjimas mokamas. Rezervuojamos pavėsinės, iškylų aikštė, patalpos konferencijoms, galima užsisakyti edukacinę programą, kurias ypač mėgsta vaikai, ar įvairias ekskursijas, taip pat Kairėnuose arklidėse nuomojami gardai žirgams.

Kaip nuvykti?

Automobiliu vykstant į Kairėnų botanikos sodą, važiuokite Dvarčionių kryptimi. Visuomeniniu transportu: nuo Katedros aikštės įsėsti į 2, 3, 4 arba 14 troleibusą Karaliaus Mindaugo stotelėje ir važiuoti iki Nemenčinės plento stotelės (jei vyksite Nr. 3, 4 troleibusu, tai važiuoti iki galinės stotelės, po to pereiti gatvę ir kelis šimtus metrų paeiti iki Nemenčinės plento stotelės). Įsėsti į 18 arba 38 autobusus ir važiuoti iki Kairėnų sustojimo.