Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Maršrutas neįgaliesiems

Maršrutas judėjimo sutrikimų turintiems asmenims

Neigalieji marsrutasŠis maršrutas – tai pirmas turistinis maršrutas po Vilniaus senamiestį, skirtas žmonėms, turintiems judėjimo apribojimų. Maršrutas buvo kuriamas 2010 m. balandžio – birželio mėn. dalyvaujant žmonėms su judėjimo negalia, atsižvelgiant į jų pastabas ir pasiūlymus.

Vilniuje fizinė ir socialinė aplinka nėra pakankamai gerai pritaikyta neįgaliųjų poreikiams. Mieste dėl vienų ar kitų priežasčių nėra sukurta „universali aplinka“ – aplinka, pritaikyta kiekvienam žmogui (tiek sveikam, tiek judančiam vežimėliu ar senyvo amžiaus žmogui, turinčiam judėjimo sunkumų). Senamiestyje ir centre esantys kultūros paveldo objektai nepakankamai pritaikyti lankymui, kai kurie objektai yra pritaikyti tik iš dalies.

Nepaisant esamų problemų, kviečiame išbandyti maršrutą nuo Aušros Vartų iki Arsenalo g., kuris yra įdomus istorine ir kultūrine prasme. Maršrutas pristatomas leidinyje, kurį galite  atsisiųsti į savo kompiuterį iš čia. Prie kiekvieno maršruto objekto pažymėtos pastabos apie galimas kliūtis (pvz., stati įkalnė, vienas laiptelis).

Rekomenduojame susipažinti su maršrutu prieš keliaujant ir įvertinti savo fizinę būseną, jėgas.
Rekomenduojame keliauti su lydinčiu asmeniu.

Maršruto trukmė – 2 – 4 val. (trukmė priklauso nuo to, ar lankomasi muziejuose).
Visas siūlomo maršruto ilgis – apie 3 km.

Galimas trumpesnis maršrutas:

– kai iš Pilies g. keliaujama į Katedros aikštę (nesukama į Maironio g.) – apie 2 km.
– kai iš Pilies g. keliaujama į Katedros aikštę (nesukama į Maironio g.) ir maršrutas pabaigiamas Katedros aikštėje (nesukama į Arsenalo g.) – apie 1,5 km.

Rekomenduojama apsilankyti Pinigų muziejuje, kuris yra geriausiai pritaikytas įvairią negalią turintiems asmenims. Daugiau vietų, pritaikytų lankymui galima rasti svetainėje www.beslenksciu.lt.