Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Vilniaus kalbančios skulptūros

„Vilniaus kalbančios skulptūros“ – interaktyvus kultūrinis-edukacinis projektas, jungiantis kelias meno sritis ir šiuolaikines technologijas. Penkiolika Vilniaus senamiesčio skulptūrų kviečia asmeniškam pokalbiui telefonu. Tiesioginio skambučio metu klausytojai gali pažinti skulptūrose įamžintas asmenybes ar personažus, drauge – kultūrinį, istorinį ir architektūrinį Vilniaus paveldą.

cover_opening

Penkiolika Vilniaus kalbančių skulptūrų atstovauja skirtingiems miesto istorijos etapams, įvairioms kultūrinėms ir etninėms grupėms, tautybėms, todėl jų pasakojimas gali tapti vadovu po Vilniaus paslaptis. Tekstus skulptūroms kūrė ryškiausi šios dienos Lietuvos rašytojai, o balsus suteikė žinomi aktoriai, dainininkai, visuomenės veikėjai. Netikėtos autoriaus-skulptūros-įgarsintojo kombinacijos lėmė, kad visos penkiolika skulptūrų įgavo ryškius, tik joms būdingus charakterius.

Visos skulptūros kalba lietuvių ir anglų kalbomis, o Tarasą Ševčenką bus galima išklausyti ir ukrainiečių, Romainą Gary – prancūzų, o Cemachą Šabadą – jidiš kalba. Užupio Angelas kalbės specialiai vaikams.

„Vilniaus kalbančias skulptūras“ atpažįstamos iš prie skulptūros pjedestalo pritvirtintos mėlynos lentelės, kviečiančios išklausyti skulptūrą kalbant. Tam reikia išmaniojo telefono ir pasirinkti vieną iš trijų lentelėje nurodytų alternatyvų: nuskenuoti QR kodą, priglausti telefoną prie lentelės (NFC technologija) ar surinkti nurodytą URL adresą. Pokalbiui su skulptūra naudojami mobiliojo interneto duomenys (iki 10 MB).

Vilniaus kalbančias skulptūras miestui dovanoja VšĮ Modernaus meno centras, globoja Vilniaus miesto savivaldybė, parėmė Lietuvos kultūros taryba.

Vilnius tapo ketvirtuoju miestu, prakalbinusiu skulptūras. Joms gyvybė jau įkvėpta Kopenhagoje (2013), Londone ir Mančesteryje (2014). 2015 m. užkrėtęs Vilnių virusas persikėlė į San Diegą bei Čikagą ir tai dar ne pabaiga!

Daugiau informacijos apie projektą rasite: www.mmcentras.lt

Instrukcija

Atsisiųskite maršruto žemėlapį

Prabilsiančios skulptūros:Skulptūroms tekstus parašė:Skulptūroms balsus suteikė:
Kristijonas Donelaitis
Frank Zappa
Adomas Mickevičius
Gediminas
Barbora Radvilaitė
Laurynas Stuoka-Gucevičius
Žemaitė
Romain Gary
Tarasas Ševčenka
Cemachas Šabadas (Daktaras Aiskauda)
Miesto vartų sargybinis
Undinė
Užupio angelas
Žibintininkas
Sovietinių represijų aukoms atminti
Laura Sintija ČERNIAUSKAITĖ
Gintaras GRAJAUSKAS
Vytautas V. LANDSBERGIS
Mindaugas NASTARAVIČIUS
Sigitas PARULSKIS
Giedra RADVILAVIČIŪTĖ
Rolandas RASTAUSKAS
Kristina SABALIAUSKAITĖ
Mykolas SAUKA
Aušra Marija SLUCKAITĖ-JURAŠIENĖ
Andrius TAPINAS
Justas Tertelis (kūrybinė laboratorija ATVIRAS RATAS)
Marc-Antoine BECHETOILLE
Jolanta DAPKŪNAITĖ
Jurgis DIDŽIULIS
Vasil KAPKAN
Algirdas KAUŠPĖDAS
Darius MEŠKAUSKAS
Martynas NEDZINSKAS
Algis RAMANAUSKAS-GREITAI
Vytautas RAŠIMAS
Marius REPŠYS
Kristina SABALIAUSKAITĖ
Arūnas SAKALAUSKAS
Rasa SAMUOLYTĖ
Kostas SMORIGINAS
Justas TERTELIS
Arkadijus VINOKURAS
Rytis ZEMKAUSKAS