Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Energetikos ir technikos muziejus

+370 5 275 4312
Rinktinės g. 2

II-VI 10.00 – 18.30

suaugusiam – 4 Eur, moksleiviui, studentui, pensininkui – 2 Eur, neįgaliam asmeniui – 0,75 Eur, vaikui iki 6 metų – nemokamai.

Nemokamai su Vilnius City Card
Svetingumas
Neįgaliesiems
Vaikams

Energetikos ir technikos muziejus

Pirmoji Vilniaus centrinė elektrinė šiandien labiau nei bet kada traukia praeivių žvilgsnius ir griauna nusistovėjusius tradicinio muziejaus stereotipus. 2003-aisiais atsidaręs muziejus užėmė vos 17% šio industrinio paveldo objekto patalpų, tačiau po 2008 m. rudenį užbaigtos rekonstrukcijos, kurią rėmė ES struktūriniai fondai, muziejaus erdvės išsiplėtė nuo 800 m² iki 5000 m². Kartu su plotu išaugo ekspozicijų skaičius bei pakito tematika – muziejus savo turiniu tapo didžiausiu technikos muziejumi Lietuvoje.

Išplėsta energetikos ekspozicija lankytojams leidžia susipažinti su autentiška dar neseniai veikusios elektrinės įranga, o pasivaikščiojimas tarp garo katilų, turbinų, generatorių, kondensatorių ir sudėtingų vamzdynų – pajusti tokio pobūdžio industrinių objektų dvasią. Ant muziejaus stogo veikianti vėjo ir saulės jėgainė pristato visuomenei kasdien vis aktualesnę alternatyviąją energetiką. Energetikos ekspoziciją papildo informaciniai terminalai bei veikiantys Kruonio hidroakumuliacinės ir Ignalinos atominės elektrinių maketai.

Po rekonstrukcijos Energetikos ir technikos muziejus pakvietė į naujas Transporto, Vilniaus miesto pramonės ir technikos istorijos bei interaktyvias Technikos vaikams ir Technikos mokslo ekspozicijas. Visose ekspozicijose panaudota nemažai šiuolaikinės technologinės įrangos, kuri skatina lankytojus būti ne tik stebėtojais, bet ir aktyviais pažinimo proceso dalyviais.

Vilniaus miesto technikos istorijos ekspozicija kviečia pažvelgti kaip industrializacija keitė miesto veidą bei kasdienį gyvenimą, pažinti miesto pramonę, technologijas, gaminius bei juos pagaminusius žmones. Ekspozicijos laiko ratas prasideda amatais ir tęsiasi iki sovietmečio pabaigos; pristatomos svarbios miesto pramonės šakos – tekstilės, stiklo, popieriaus, skaičiavimo mašinų ir lazerinės technologijos. Ši ekspozicija – muziejaus paraiška pradėti kryptingai rinkti Vilniaus miesto technikos paveldą, į šį procesą įtraukiant miesto gyventojus ir kūrėjus. Norintiems plačiau susipažinti su Vilniaus technikos ir pramonės istorija siūloma speciali edukacinė programa „Pagaminta Vilniuje“.

Interaktyvių ekspozicijų Technika vaikams ir Technikos mokslas tikslas – stimuliuoti susidomėjimą mokslu ir technika, populiarinti mokslą visuomenėje. Spalvingi Vokietijoje gaminti eksponatai patraukliai iliustruoja įvairius mokslinius metodus, technikos išradimus. Ekspozicijų aplinkoje vykdoma veikla inspiruoja kūrybiškumą, norą pažinti bei mokytis, tad jas naudinga apžiūrėti visų amžiaus grupių lankytojams, kurie turi tyrėjo ir atradėjo „geną“.

Energetikos ir technikos muziejus savo autentiška industrine aplinka traukia ne tik lankytojus, bet ir įvairių renginių organizatorių dėmesį. Muziejaus patalpose vyksta ir privatūs, ir vieši renginiai: koncertai, spektakliai, konferencijos… Netradicinėje aplinkoje filmuojami videoklipai, rengiamos fotosesijos. Muziejus tampa patrauklia vieta ne tik technika ar energetika besidomintiems žmonėms – čia vis dažniau laisvalaikį leidžia šeimos, moksleiviai, studentai, vilniečiai ir Vilniaus miesto svečiai.

Nuo šiol turite galimybę dar išsamiau susipažinti su Energetikos ir technikos muziejaus ekspozicijomis! Atsisiųskite audiogidą į savo išmanųjį telefoną ar muzikos grotuvą ir mėgaukitės informacija, kurios nerasite aprašymuose. Sekdami Energetikos ir Transporto ekspozicijose esančius specialius ženklus, aplankykite visus audiogido marštuto punktus ir pažinkite vertybes, saugomas muziejuje.  Audiogido pasakojimai prieinami lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

Audiogidą atsisiųsti ir detalią jo naudojimo instrukciją galite rasti čia:

www.etm.lt/audioguide

2013 m. gruodžio 12 d. Energetikos ir technikos muziejuje pristatytas video gidas gestų kalba.

Video gidas – tai mobili programėlė planšetiniame kompiuteryje, kuri lankytoją lydi Energetikos ir technikos muziejaus Transporto, Energetikos, Pramonės bei Mokslo ir technikos ekspozicijose ir gestų kalba pasakoja apie saugomas vertybes.

Video gido maršrutas programėlės plane sunumeruotas sutartiniais ženklais, kuriuos rasite ir muziejaus ekspozicijose. Asmeninis video gidas filmukuose apie objektus pasakoja lietuvių arba tarptautine gestų kalbomis. Skaitymui galima pasirinkti lietuvių arba anglų kalbas.

Video gidas Energetikos ir technikos muziejuje – nemokamas. Būtina su savimi turėti asmens tapatybę įrodantį dokumentą su nuotrauka.

Valstybinių švenčių dienomis muziejus nedirba