Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Panerių memorialo lankytojų informacijos centras

+370 5 212 0112
Agrastų g. 15

05-09
II–IV 9.00 – 17.00
V 9.00 – 16.00
VII 9.00 – 17.00
10-04 Lankytojai priimami iš anksto susitarus telefonu

Įėjimas nemokamas

Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Panerių memorialo lankytojų informacijos centras

Paneriai – tai didžiausia nacių organizuotų ir vykdytų masinių žudynių vieta Lietuvoje. 1941-1944 m. Paneriuose buvo nužudyta 50,000-70,000 žmonių, iš kurių dauguma Vilniaus ir Vilniaus regiono žydų. 1960 m. masinių žudynių vietoje buvo atidarytas muziejus “Fašistinio teroro aukoms”. 2018 m. čia pradėjo veikti Panerių Memorialo lankytoju informacijos centras. Jo ekspozicijoje pateikiama pagrindinė informacija apie masines žudynes Paneriuose, archyvinių nuotraukų faksimilės, žemėlapiai, informacija apie naujausius archeologinius ir geofikzikinius tyrimus.  Muziejaus lankytojams taip pat rodomos išlikusios šaudymo duobės, į kurias buvo metamos aukos. Memoriale yra 9 paminklai čia nužudytiems žydams, lenkams, lietuviams, sovietų karo belaisviams ir romams atminti.

Panerių memorialas yra Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus padalinys.

Ekskursijos vedamos lietuvių, rusų, anglų kalbomis.
Gido paslaugos užsakomos iš anksto tel. +370 699 90384 arba elektroniniu paštu zigmas.vitkus@gmail.com arba mantas.siksnianas@jmuseum.lt

Panerių memorialas yra Aukštuosiuose Paneriuose. Iki Aukštųjų Panerių galima nuvažiuoti mašina arba viešuoju transportu (autobusu, traukiniu).

Autobusu
Iš Vilniaus centro reikia važiuoti troleibusu iki Žemųjų Panerių ir persėsti į autobusą, važiuojantį į Aukštuosius Panerius.

Troleibusai, važiuojantys į Žemuosius Panerius:
4 Antakalnis–Centras–Žemieji Paneriai
6 Žirmūnai–Kalvarijų g.–J. Basanavičiaus g.–Žemieji Paneriai
12 Žirmūnai–Šeimyniškių g.–J. Basanavičiaus g.–Žemieji Paneriai
Autobusai, važiuojantys iš Žemųjų Panerių į Aukštuosius Panerius:
8 Žemieji Paneriai–Aukštieji Paneriai–Vaidotai
20 Žemieji Paneriai–Mūrinė Vokė–Lazdynai
51 Žemieji Paneriai–Trakų Vokė–Daniliškės
Važiuodami 20 ar 51 autobusais išlipkite stotelėje „Aukštieji Paneriai“ ir eikite tiesiai per pėsčiųjų tiltą, einantį per geležinkelį. Perėję tiltą pasukite į dešinę ir eikite tiesiai apie 1 km Agrastų gatve. Gatvės gale bus Panerių memorialas.

Važiuodami 8 autobusu išlipkite stotelėje „Vilija“, pereikite plentą ir eikite tiesiai Vilijos gatve iki pėsčiųjų tilto. Perėję tiltą pasukite į dešinę ir eikite tiesiai apie 1 km Agrastų gatve. Gatvės gale bus Panerių memorialas.

Viešojo transporto tvarkaraščius galite rasti internete www.vilniustransport.lt.

Traukiniu
Traukinys iš Vilniaus į Panerius vyksta maždaug kas valandą. Traukinių tvarkaraštį galima rasti internete www.litrail.lt.
Nuo Vilniaus geležinkelio stoties iki Panerių stotelės traukinys važiuoja apie 10 min. Išlipus reikia sukti į dešinę ir eiti tiesiai apie 1 km Agrastų gatve. Gatvės gale bus Panerių memorialas.

Automobiliu
Automobiliu iš Vilniaus važiuoti reikėtų Švitrigailos g., paskui sukti į Dariaus ir Girėno g. (A15/A3/; E28/E15/E85/103/A3) ir važiuoti iki posūkio dešinėje pusėje į Eišiškių plentą. Pasukę į Eišiškių plentą, pavažiuokite truputį į priekį ir sukite dešinėn į Baltosios Vokės g. Pavažiavę sukite kairėn į Agrastų g. Gatvės gale pamatysite automobilių stovėjimo aikštelę ir memorialą.
Rekomenduojame naudotis GPS arba pasitikrinti maršrutą internete www.google.com/maps. Kelionė iš Vilniaus centro trunka apie 20–25 minutes, atstumas – apie 15 km.

Valstybinių švenčių dienomis muziejus nedirba

Taip pat žiūrėkite