Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

VVGŽM Panerių memorialinis muziejus

+370 699 90 384, +370 662 89 575
Agrastų g. 15

04-10 II–VII 9.00 – 17.00
10-04 Lankytojai priimami iš anksto susitarus telefonu

Įėjimas nemokamas

VVGŽM Panerių memorialinis muziejus

Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus

Muziejus atidarytas 1960 m. masinių žudynių vietoje, kur II-ojo pasaulinio karo metais nužudyta apie 100 000 įvairių tautybių žmonių, daugiausia žydų. Paneriuose esančiame muziejuje dviejų aukštų pastate eksponuojami II-ojo pasaulinio karo metais nužudytų žmonių asmeniniai daiktai, dokumentai ir nuotraukų, rastų žudynių vietoje, kopijos. Muziejaus lankytojams taip pat rodomi išlikę barakų pamatai ir akmeninės duobės, į kurias buvo metamos aukos.

Panerių memorialas yra Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus padalinys.

Ekskursijos vedamos lietuvių, rusų, anglų kalbomis.
Gido paslaugos užsakomos iš anksto tel. +370 680 81 278 ir +370 662 89575 arba elektroniniu paštu zigmas.knope@gmail.com.

Panerių memorialas yra Aukštuosiuose Paneriuose. Iki Aukštųjų Panerių galima nuvažiuoti mašina arba viešuoju transportu (autobusu, traukiniu).

Autobusu
Iš Vilniaus centro reikia važiuoti troleibusu iki Žemųjų Panerių ir persėsti į autobusą, važiuojantį į Aukštuosius Panerius.

Troleibusai, važiuojantys į Žemuosius Panerius:
4 Antakalnis–Centras–Žemieji Paneriai
6 Žirmūnai–Kalvarijų g.–J. Basanavičiaus g.–Žemieji Paneriai
12 Žirmūnai–Šeimyniškių g.–J. Basanavičiaus g.–Žemieji Paneriai
Autobusai, važiuojantys iš Žemųjų Panerių į Aukštuosius Panerius:
8 Žemieji Paneriai–Aukštieji Paneriai–Vaidotai
20 Žemieji Paneriai–Mūrinė Vokė–Lazdynai
51 Žemieji Paneriai–Trakų Vokė–Daniliškės
Važiuodami 20 ar 51 autobusais išlipkite stotelėje „Aukštieji Paneriai“ ir eikite tiesiai per pėsčiųjų tiltą, einantį per geležinkelį. Perėję tiltą pasukite į dešinę ir eikite tiesiai apie 1 km Agrastų gatve. Gatvės gale bus Panerių memorialas.

Važiuodami 8 autobusu išlipkite stotelėje „Vilija“, pereikite plentą ir eikite tiesiai Vilijos gatve iki pėsčiųjų tilto. Perėję tiltą pasukite į dešinę ir eikite tiesiai apie 1 km Agrastų gatve. Gatvės gale bus Panerių memorialas.

Viešojo transporto tvarkaraščius galite rasti internete www.vilniustransport.lt.

Traukiniu
Traukinys iš Vilniaus į Panerius vyksta maždaug kas valandą. Traukinių tvarkaraštį galima rasti internete www.litrail.lt.
Nuo Vilniaus geležinkelio stoties iki Panerių stotelės traukinys važiuoja apie 10 min. Išlipus reikia sukti į dešinę ir eiti tiesiai apie 1 km Agrastų gatve. Gatvės gale bus Panerių memorialas.

Automobiliu
Automobiliu iš Vilniaus važiuoti reikėtų Švitrigailos g., paskui sukti į Dariaus ir Girėno g. (A15/A3/; E28/E15/E85/103/A3) ir važiuoti iki posūkio dešinėje pusėje į Eišiškių plentą. Pasukę į Eišiškių plentą, pavažiuokite truputį į priekį ir sukite dešinėn į Baltosios Vokės g. Pavažiavę sukite kairėn į Agrastų g. Gatvės gale pamatysite automobilių stovėjimo aikštelę ir memorialą.
Rekomenduojame naudotis GPS arba pasitikrinti maršrutą internete www.google.com/maps. Kelionė iš Vilniaus centro trunka apie 20–25 minutes, atstumas – apie 15 km.

Valstybinių švenčių dienomis muziejus nedirba

Taip pat žiūrėkite