Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Valdovų rūmai

+370 5 262 0007
Katedros a. 4

II, III, V, VI 10.00–18.00
IV 10.00–20.00
VII 10.00–16.00

suaugusiems – 2-7 Eur, moksleiviams, studentams, pensininkams – 3,5 Eur

Nemokamai su Vilnius City Card
Neįgaliesiems

Valdovų rūmai

Šioje istorinėje vietoje IV–VIII a. buvo medinė gyvenvietė, XIII a. II p. dalis gyvenvietės virto mūro pilimi. XIV a. I p. ji tapo svarbiausiu statiniu mūro siena juosiamoje didelėje Vilniaus Žemutinės pilies teritorijoje. Nuo pirmųjų Gediminaičių laikų čia rezidavo beveik visi Lietuvos valdovai. Jie ne kartą plėtė mūro pilį, o XV a. pab. pradėjo jos esminę rekonstrukciją. Iš pradžių turėjusi gotikos bruožų, XVI a. reprezentacinė Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija tapo ištaigingais renesansiniais rūmais. XVII a. I p. jie įgijo ir ankstyvojo baroko požymių. Vilnius tuo metu buvo vienu iš didžiausių Vidurio Rytų Europos centrų. XVII a. vid. Maskvos kariuomenė rūmus nuniokojo, o XVIII a. pab. – XIX a. pr. ir visiškai sugriovė.

2000 m. Lietuvos Respublikos seimas priėmė įstatymą dėl Valdovų rūmų atkūrimo ir paskirties. 2013 m. du iš keturių Valdovų rūmų korpusų atverti lankytojams, juose įsikūrė nuo 2009 m. veikiantis Nacionalinis muziejus – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai.

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose galima apžiūrėti keturias nuolatines ekspozicijas, atspindinčias istorinės rezidencijos funkcijas. Gausūs radiniai kartu su rūmų raidos maketais, ikonografine medžiaga rodomi Rūmų istorinės ir architektūrinės raidos ekspozicijoje (I maršrutas). Rūmų atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų ekspozicija (II maršrutas) lankytojus atves į reprezentacines menes su atkurtais istoriniais vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko reprezentaciniais interjerais, taip pat į specialią lobyno salę.

III maršrutą sudaro trys ekspozicijos (ginkluotė, kasdienybė, muzika) ir Renginių salė. Čia susipažinsite su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pilies ir rūmų įtvirtinimais bei ginkluotės kolekcija. Kita ekspozicija atskleidžia Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pilies ir rūmų gyventojų kasdienybę. Joje sužinosite apie rūmų virtuvės struktūrą ir valgymo ypatumus. Greta pasimėgausite muzikinio paveldo ir muzikavimo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose tradicijomis, kurios atskirais renginiais pristatomos maršruto pabaigoje esančioje Renginių salėje. IV-jame maršrute rasite Muziejaus parodų centrą, kuriame eksponuojamos reikšmingos nacionalinės ir tarptautinės parodos.

Muziejuje galima užsisakyti ekskursijas, gido paslaugų kainos:
Lietuvių kalba 15–25 €, + lankytojų bilietai
Užsienio kalba – 25 € + lankytojų bilietai
Ekskursijos vedamos ne didesnėms kaip 25 asmenų grupėms. Būtina iš anksto registruotis tel. (8 5) 262 0007

Daugiau: www.valdovurumai.lt

Valstybinių švenčių dienomis muziejus nedirba