Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

10 priežasčių apsilankyti Vilniuje šią žiemą

Iš pirmo žvilgsnio, kelionė į Lietuvą žiemą gali atrodyti neįprastas pasirinkimas. Tačiau tai vienintelis metų laikas, kuomet galima pasimėgauti tik šiam sezonui būdingomis pramogomis, pamatyti įspūdingų švenčių bei padaryti gražių žiemiškų nuotraukų. Štai 10 pagrindinių priežasčių aplankyti Vilnių šią žiemą:

Slidinėjimas Liepkalnyje

Miesto ribose įsikūręs Liepkalnio žiemos sporto kompleksas – puiki vieta slidžių ir snieglenčių sporto mėgėjams. Net jei neketini slidinėti, čia verta atvykti tiesiog pasigrožėti vaizdu sėdint kavinėje ar restorane, kadangi nuo kalno gerai matysis žybsinčios miesto centro šviesos.

A post shared by Liepkalnis (@liepkalnis) on

Apsnigę senamiesčio stogai

Žiemą Vilniuje ramu kaip niekad. Pakilęs į Trijų Kryžių kalną, matysi kaip dūmai iš senamiesčio kaminų lėtai kyla virš senų Vilniaus namų apsnigtais stogais. O jei pasiseks, vakare gali pradėti elegantiškai snigti, kai didelės snaigės lėtai leidžiasi nakties tyloje.

Tradiciniai lietuviški patiekalai

Lietuvių virtuvė pasižymi gan sunkiu maistu, mat ingredientų sąraše dominuoja mėsa ir bulvės. Tačiau žiemą toks maistas – būtent tai, ko reikia norint sušilti ir atgauti jėgas. Nacionalinės virtuvės patiekalų visada rasi „Bernelių užeigoje“, „Forto dvare“ ar „Ertlio name“.

A post shared by @ertlio_namas on

Žiemiški miesto parkai

Lankantis Vilniuje žiemą verta nepraleisti Bernardinų sodo, iš kur atsiveria vaizdas į Gedimino kalną bei jį supančias kalvas. O jei norėtum pamatyti gražią žiemišką panoramą, nuvyk į Pavilnių regioninį parką ir pasigrožėk Vilnios slėnio vaizdu nuo Pūčkorių atodangos.

A post shared by Aurelija (@aurejan) on

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis

1918 m. vasario 16 d. buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas, padėjęs pamatus moderniai Lietuvos valstybei. Nors šimtmečiui skirti renginiai truks visus metus, didžiausia šventė laukia būtent vasario 16-ąją – tai puikus laikas apsilankyti Vilniuje ir sudalyvauti ypatingame minėjime.

A post shared by DELFI.lt (@delfilietuva) on

SPA centrai

Trumpam pamiršti šaltį padės apsilankymas viename iš daugelio Vilniaus SPA centrų. Vietą vertėtų rezervuoti iš anksto, ypač jei norėtum ilgiau trunkančios procedūros. Miesto centre rasi platų paslaugų asortimentą – nuo masažų iki pilnos SPA procedūrų dienos.

A post shared by SPA VILNIUS (@spavilnius) on

Žiema Trakuose

Senoji Lietuvos sostinė lengvai pasiekiama traukiniu ar autobusu – kelionė trunka vos 30 minučių. Ilgai laikantis šaltiems orams, miestelio gyventojai ir svečiai pradeda vaikščioti užšalusiais Trakų ežerais, tad iki pilies galėsi nueiti neperėjęs nė vieno tilto.

Nusileidimas rogėmis nuo Tauro kalno

Mažai miesto svečių žino, kad Tauro kalnas yra bene mėgstamiausia Vilniaus vaikų žiemos pramogų vieta. Nusileidimas nuo kalno rogėmis yra neįtikėtinai smagus, bet čia gali atvykti ir tiesiog tam, kad pasigrožėtum Vilniaus vaizdu. O jei prireiktų, visą vaikišką žiemos pramogų inventorių rasi bet kuriame dideliame prekybos centre.

Vilnius iš oro baliono

Oro balionai mieste vasarą – įprastas reginys. Tačiau esant palankiems orams, palikti į dangų oro balionu gali ir žiemą. Sniego sluoksniu nuklotas Vilnius iš čia atrodo įspūdingai, o padebesių tylą tik karts nuo karto sudrumsčia oro baliono degikliai.

A post shared by HotAirLines (@hotairlines) on

Užgavėnių šventė

Užgavėnes šiemet švęsime vasario 13 d. – gal tai dar kiek per anksti žiemai išvaryti, tačiau linksmybių vis vien netrūks. Šventiniai renginiai tradiciškai vyks Vilniaus mokytojų namuose, kur kaukėmis pasirėdę vilniečiai ir miesto svečiai šoks, dainuos, o vakare dalyvaus tradiciniame Morės deginime.