Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

10 priežasčių aplankyti Vilnių šį rudenį

Galimybės padaryti išskirtinių nuotraukų, renginių įvairovė, sezoniniai skanėstai ir dar daugiau. Jei vis dar ieškai priežasties apsilankyti Vilniuje rudenį, štai 10 dalykų, kuriuos čia rasi tik šiuo metų laiku.

1. Šviežias derlius Halės turguje

Prasieik pro prekystalius ir paprašyk prekeivių paskanauti jų parduodamo maisto – daugelis mielai jo atrieks. Rudenį Halės turgus prisipildo šviežių vaisių ir daržovių, kuriuos mielai perka vilniečiai ir miesto svečiai.

A post shared by @hazelnutdiary on

2. Spalvingi Vilniaus parkai

Išeik pasivaikščioti į pačiame miesto centre esantį Bernardinų sodą ar šok ant „Cyclocity“ dviračio ir numink iki Vingio parko. Kokią žaliąją erdvę bepasirinktum, ruduo yra puikus metas įkvėpti gaivaus oro ir pasimėgauti gamtos spalvomis. 

3. Plati renginių programa

Vilniečiams grįžtant iš atostogų išsiplečia ir rudens renginių programa. Muzika, teatras ir kinas – leisk savo mintims klajoti ir atrask vaizdus, garsus ir istorijas, kurie leis trumpam pabėgti nuo kasdienybės.

4. Rudens panoramos

Rugsėjis yra paskutinis mėnuo, kuomet dar gali pakilti į Šventų Jonų bažnyčios ir Vilniaus arkikatedros varpines bei pasigrožėti sostinės vaizdu iš aukštai. Abi šios vietos yra pačioje senamiesčio širdyje ir leidžia puikiai matyti miesto centre esančius raudonus pastatų stogus – tikrą Vilniaus skiriamąjį ženklą.

5. Naujasis sezonas

Opera, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir Filharmonija rudenį pradeda naujus sezonus ir siūlo plačią programą, kurioje rasi tiek premjerų, tiek puikiai pažįstamų kūrinių. Beliks patogiai įsitaisyti ir leisti muzikai pažadinti jausmus. 

6. Naktinis Vilniaus gyvenimas

Rugsėjo pirmąją prasideda nauji akademiniai metai. Nors studentai dienas dažniausiai leidžia tarp keturių savo alma mater sienų, savaitgaliais visi keliauja į miesto centrą, pagyvindami jo gatves. Tereikia užsukti į Islandijos gatvę penktadienio vakarą – sau patinkančią vietą čia ras kiekvienas.

A post shared by SOHO CLUB (@soho_club) on

7. Rudens lygiadienis

Rugsėjo 22 d. vakarą Neries krantinė prie Karaliaus Mindaugo tilto prisipildo užburiančių ugnies skulptūrų. Prisijunk prie renginį stebinčių žiūrovų ir nukreipk objektyvą į šviesas arba tiesiog pasimėgauk reginiu, skirtu pažymėti perėjimą prie šaltojo metų laiko. 

A post shared by Alfa.lt (@alfamedialt) on

8. Grybų patiekalai

Rudenį daugelis Vilniaus restoranų patiekaluose naudoja grybus, taip praturtindami jų skonį. Sriubos, garnyrai ir pagrindiniai patiekalai – grybų šiuo metų laiku rasi visur. O jei apsilankysi turguje, gali rasti jų džiovintų ar marinuotų – tokie puikiai tiks laikyti ilgiau.

9. Visų šventųjų diena

Lapkričio 1 d. lietuviai tradiciškai uždega žvakes ant draugų ir artimųjų kapų, taip pagerbdami jų atminimą. Miestiečiai šią dieną praleidžia su šeimos nariais, tačiau Vilniaus svečiai sutemus gali stebėti kaip tūkstančiai žvakių dega nakties tamsoje ant Rasų, Antakalnio ir Užupio kalvų. 

10. Vilniaus miglos

Užlipk ant Trijų kryžių kalno rudens rytą ir jei pasiseks, pamatysi po švelniu miglos sluoksniu pasislėpusį Vilnių. Nors orus prognozuoti sunku, vienas dalykas yra visiškai aiškus – ruduo yra vienintelis metų laikas, kuomet gali pagauti tokius kadrus.

A post shared by Pavel Volzhanin (@pa5hee) on