Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

9 įdomiausios pramogos Vilniuje Kalėdų dieną

Monika Krilaviciene 2018 ziema diena kaledos rotuse gatve senamiestis_siaura

Per Kūčias ir Kalėdas verta pakilti nuo stalo ir pasidžiaugti šventiniais stebuklais mieste – Vilnius nemiega ir užburia kiekvieną. Štai kelios įdomiausios pramogos, kurias išbandę tikrai patirsite ypatingą šventę.

Apžiūrėkite gražiausias Kalėdų eglutes

Būtinai aplankykite išskirtinę Kalėdų eglutę Katedros aikštėje – ji primins, kad dabar – laikas mėgautis šventėmis. Apžiūrėkite eglutę Rotušės aikštėje ir pamatykite eglučių gatvę – A. Savičiaus gatvėje 40 Kalėdų eglučių papuoštos girliandomis, kurioms elektra gaminama iš perdirbtų kavos tirščių.

Pamatykite 3D Kalėdų pasaką

Kokios Kalėdos be pasakų magijos. Stebėkite inovatyvią Jėzaus gimimo istoriją ant Katedros sienų. 15 minučių pasaka bus rodoma keturis kartus per dieną gruodžio 25-29 d., pirmojo seanso pradžia 17 val.

Mėgaukitės Kūčių vakariene

Nebūtina Kūčių stalą ruošti namuose. Mėgaukitės tradicine vakariene kitaip – restorane. 12 patiekalų vakarienė jūsų laukia restorane „Imperial“, o netradicine vakariene jus nustebins viešbutis „Kempinski“.

Lėtai pusryčiaukite

Kalėdų dieną pradėkite nepamirštama puota restorane „Telegraf“ viešbutyje „Kempinski“ – blyneliai su ikrais, Benedikto kiaušiniai ir putojantis vynas – kas gali būti geriau. Popiet lepinkitės arbatėlės ceremonija ir klausykitės pianino garsų. Arba eikite pasižvalgyti po miestą ir užsukite į „Sugamour“ pasmaližiauti ir pasidaryti kelių nuostabių nuotraukų šventėms prisiminti.

Čiuožkite ant ledo

Apsiaukite pačiūžas ir pasinerkite į tikrą Kalėdų dvasią Lukiškių aikštėje esančioje čiuožykloje. Ji veikia nuo 10 val. iki 22 val., tad tikrai rasite patogų laiką smagiai praleisti valandėlę. Jei Kalėdos pradžiugins šaltuku, čiuožinėti galite ir ant Galvės ežero Trakuose – tikra pasaka su vaizdu į Trakų salos pilį.

Ieškokite dovanų Kalėdų mugėse

Paskutinių kalėdinių dovanų ieškokite Kalėdų mugėse, kur savo darbais prekiauja talentingi vietos menininkai ir tradiciniai kūrėjai. Apsilankykite šiuolaikinėje kalėdinėje erdvėje „Šv. Stotis: Nepriklausomas Kalėdų miestelis“ Vilniaus geležinkelio stotyje – čia pasistiprinsite autentiškuose vagonuose, rasite originalių dovanų ir stebėsite šiuolaikinio meno pasirodymus.

Kalėdų mugė Katedros aikštėje veikia:

Gruodžio 24 d., 11 – 18 val.

Gruodžio 25, 26 d., 12 – 22 val.

Kalėdų mugė Rotušės aikštėje veikia:

Gruodžio 24 d., 11 – 16 val.

Gruodžio 25, 26 d., 12 – 21 val.

„Šv. Stotis: Nepriklausomas Kalėdų miestelis“ veiks:

Gruodžio 24, 25, 26 d., 11 – 21 val.

Atraskite gamtą

Prasimankštinkite ir pasigrožėkite įspūdingomis Vilniaus panoramomis ir Vilniaus parkų grožiais. Nuo Trijų kryžių kalno atsiveria geriausi Senamiesčio vaizdai. O Bernardinų sodas sužavės jaukia atmosfera.

Apsilankykite koncerte

Klausykitės Baltų motyvų įkvėptos techno muzikos „Kablyje“ gruodžio 24 d. Ar pasidovanokite dovaną ir apsilankykite Donato Montvydo koncerte „Lofte“ gruodžio 25.

Dalyvaukite Piemenėlių mišiose

Patirkite tikrą Kalėdų dvasią tradicinėse Piemenėlių mišiose Vilniaus Katedroje. Tai įspūdingiausia religinė šventė. Mišios prasideda gruodžio 24 d. 21 val.

Parduotuvės ir prekybos centrai per Kūčias ir Kalėdas gali dirbti ribotą laiką ar nedirbti. Muziejai gruodžio 24-26 d. neveiks. Tačiau Vilniuje išties atrasite daugybę smagios veiklos.