Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

5 Vilniaus Velykų atributai

Velykos – didžioji pavasario šventė. Dar pagonybės laikais pirmąjį mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio senovės lietuviai švęsdavo gamtos atbudimą. Šiandien šios šventės laiką atitinką katalikiškosios Velykos. Kaip ir senovėje, taip ir šiandien Velykos yra kupinos pavasario džiaugsmo. Ką per jas veikia vilniečiai? Štai 5 Vilniaus Velykų atributai.

Margučių dažymas

Kiekviena šeima turi savo kiaušinių marginimo receptus – vieni naudoja svogūnų lukštus, kiti įvairiaspalvių dažų nusiperka parduotuvėje. Įspūdingiausių rezultatų pasieksi kiaušinius margindamas vašku. Vašką ištirpink ir siauru metaliniu smeigtuku tepk ant kiaušinio, formuodamas įmantrius raštus. Vėliau kiaušinį išmargink, o vašką nuimk – pamatysi savo darbo rezultatą.

A post shared by Jana Vitázková (@janavtzk) on

Velykės laukimas

  Manoma, kad šventinę naktį vaikus lanko Velykų bobutė, dar žinoma Velykės vardu. Ji keliauja triušiais kinkytu vežimu ir geriems vaikams palieka dovanas: įvairiaspalvius margučius bei gyvūnėlių formos sausainius. Sklinda kalbos, jog pastaruoju metu Velykė vis dažniau dalina ir šokoladinius kiaušinius.  

A post shared by DELFI.lt (@delfilietuva) on

Šventinės vaišės

Pirmąją Velykų dieną visa šeima susirenka tikrai puotai. Be kiaušinių, ant stalo gausu dešrų, mėsos ir rūkytų jos gaminių. Miesto lankytojai nesunkiai jų ras šventiniu laikotarpiu užsukę į bet kurį Vilniaus turgų – taip elgiasi ir daugelis vilniečių. Čia pat galima nusipirkti ir kitą būtiną šventinio meniu elementą – mielinę Velykų bobą.

A post shared by Jana Vitázková (@janavtzk) on

Velykų žaidimai

  Iki soties prisivalgę, žmonės dažnai laiką leidžia žaisdami Velykų žaidimus. Ko gero populiariausias jų – margučių ridenimas. Žaidėjai paima medinį ar kartoninį lataką, kuriuo paeiliui ridena margučius. Tikslas – kliudyti kurį nors iš priešininkų margučių. Tai įvykdęs žaidėjas pasiima abu kiaušinius. Žaidimą laimi tas, kas jo pabaigoje surenka daugiausiai margučių.  

Susitikimai su draugais

Antrąją Velykų dieną įprasta lankyti giminaičius ir draugus. Būtent tada prasideda tikrosios linksmybės. Mieste netrūksta renginių, nes Velykų Pirmadienis – nedarbo diena, kurią žmonės leidžia pabėgdami nuo kasdienybės, net jei tai reiškia tik ramų pasivaikščiojimą miesto gatvėmis.