Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

12 pagrindinių įvykių Vilniuje 2018-aisiais

Jei vis dar ieškai priežasties apsilankyti Vilniuje šiemet – štai 12 dėmesio vertų renginių. Jie parinkti taip, kad pasiūlytų veiklų mieste bet kurį 2018-ųjų mėnesį, tad belieka išsirinkti labiausiai patinkančius ir pažymėti jų datas savo kalendoriuje.

Šventaragio sodai

Iki kovo 20 d.

Sodai – viena gražiausių tradicinių lietuvių liaudies meno puošmenų. Šimtųjų Lietuvos valstybingumo metinių proga, 10 išdidintų sodų papuoš Vilniaus Šventaragio slėnį – skverą ir erdvę prie Karaliaus Mindaugo paminklo – bei pagyvins ilgas žiemos naktis.

A post shared by rima juonytė (@_rjma) on

Lietuvos valstybingumo šimtmetis

 

Vasario 16 d.

Moderni Lietuvos valstybė gimė 1918 m. vasario 16 d., kuomet dvidešimties žmonių Lietuvos Taryba pasirašė Nepriklausomybės Aktą. Šio įvykio šimtosios metinės bus pažymėtos koncertais, parodomis ir net kelione laiku atgal į 1918, kadangi per gimtadienį būtina ir linksmybių dozė.

Kaziuko mugė

Kovo 2–4 d.

Tai renginys, žymintis pavasario pradžią Vilniuje. Senamiesčio gatvėse išsirikiuos daugybė prekeivių palapinių ir prekystalių, kuriuose rasi visko – nuo apylinkėse pagaminto sūrio iki alaus iš mažiausių Lietuvos miestelių. Be mugės neišeik be dviejų būtinų jos atributų: baronkų ir verbų.

Užupio nepriklausomybės diena

 

Balandžio 1 d.

Bohemiškiausias Vilniaus rajonas paskelbė nepriklausomybę ir sukūrė savo konstituciją. Nepriklausomybės diena minima balandžio 1-ąją, taip pabrėžiant nerimtą viso šio šio sumanymo pobūdį. Į šventę užsuk kartu su pasu ir jame galėsi gauti Užupio Respublikos spaudą.

A post shared by 15min.lt (@15minlt) on

Gatvės muzikos diena

Gegužės 19 d.

Muzika – tai ne vien žinomų atlikėjų koncertai. Gatvės muzikos diena siekia parodyti, kad talentingų atlikėjų yra daug daugiau, nei galėtum numanyti. Šią dieną miestas prisipildys grupių ir pavienių atlikėjų, kurie pakvies į nemokamus koncertus. Džiazas, funk’as ir rokas – sau patinkantį stilių ras kiekvienas.

A post shared by Serёža (@sergejcarik) on

„Kultūros naktis“

 

Birželio 15 d.

Jei visą naktį trunkantis kultūros renginių festivalis skamba įdomiai – atvyk į „Kultūros naktį“. Jos metu erdvės visame mieste atvers duris nemokamiems menininkų pasirodymas, bet daugelis jų vyks ir tiesiog po vasaros dangumi.

Šimtmečio dainų šventė

Liepos 1–6 d.

Kartą per ketverius metus, Vilniaus parkai prisipildo liaudies dainų garsų ir ansamblių iš visos Lietuvos atliekamų šokių. Renginys yra toks įspūdingas, kad UNESCO pripažino jį pasaulio žodinio ir nematerialaus paveldo šedevru. Atvyk į Vilnių švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio kartu su žmonėmis iš visos Lietuvos.

A post shared by Matas J (@aerialmatas) on

Akordeono muzikos savaitė

 

Rugpjūčio 27–rugsėjo 2 d.

Šis renginys – daug įdomesnis, nei pagalvotum vien perskaitęs pavadinimą. Jo metu muzikų pasirodymai vyksta netikėčiausiose erdvėse. Traukinių depas, Halės turgus ir Vilniaus geležinkelio stotis – visose šiose vietose jau vyko koncertai. 2018 m. laukia dar daugiau siurprizų.

„Sostinės dienos“

Rugpjūčio 31–rugsėjo 2 d.

Vasarą ištuštėjusios Vilniaus gatvės vėl prisipildo žmonių ir gyvybės per „Sostinės dienas“. Jų metu ir šiemet vyks tradiciniai renginiai: nemokami koncertai Katedros aikštėje, atlikėjų ir menininkų pasirodymai bei per visą Gedimino prospektą nusidrieksianti mugė.

A post shared by Sigita Step (@sigita_ss) on

„Beepositive“ šviesų festivalis

 

Spalio 12–14 d.

Spalio naktys Vilniuje – ilgesnės už dienas. Tad tai puikus metas pasigrožėti šviesos instaliacijomis. „Beepositive“ vienoje vietoje sutelks kelias dešimtis šviesos menininkų, kurie stebins festivalio lankytojus įspūdingomis šviesos instaliacijomis.

Šiaurės šalių kino forumas „Scanorama“

Lapkričio 8-25 d.

Lapkritį verta užsukti į kiną – kad ir vien tam, kad pasislėptum nuo lietaus ir pažiūrėtum ką tik išsirinktą filmą. „Scanorama“ pristatys geriausią šiaurės šalių kiną, o festivalio favoritai bus rodomi sostinės kino teatruose dar ilgai po renginio pabaigos.

A post shared by August (@augustekauliute) on

„Kalėdos sostinėje 2018“

 

2018 m. gruodis

Šventinis laikotarpis Vilniuje – puošnus ir įsimintinas. Pagrindinės miesto Kalėdų eglutės dizainas kaip visuomet bus staigmena miestiečiams. Dalyvių lauks tradicinis Kalėdų bėgimas. O didelėse ir mažose kalėdinėse mugėse rasi dovanų iš visos Lietuvos, kurios patenkins net įmantriausius norus.