Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

PAJUSKITE KALĖDŲ DVASIĄ

VMS_1389_siauraKalėdos tarsi užvaldo Vilnių nuo gruodžio 1 d. Įvertinkite naująją Kalėdų eglutę, pasivažinėkite kalėdiniu traukinuku, aplankykite tradicines muges ir pasigrožėkite švytinčiu Vilniumi. Pamatykite kalėdinio sezono renginių programą ir susiplanuokite savo Kalėdas.

Kalėdų eglutė ir traukinukas

Kalėdos Vilniuje prasideda Kalėdų eglutės įžiebimo ceremonija, kuri prasidės gruodžio 1 d. 19 val. nemokamu koncertu Katedros aikštėje. Kalėdų dvasia nuo pagrindinės eglutės sklis išpuoštomis gatvėmis, sužibės eglutė Rotušės aikštėje. Kalėdinę nuotaiką per Vilnių gabens ir Kalėdų traukinukas – smagi pramoga tiek vaikams, tiek suaugusiesiems ir puiki proga pasigrožėti šventiniu miestu nepavargstant.

Kalėdų mugės

Jei praalksite, šventinių skanėstų rasite tradicinėse kalėdinėse mugėse – čia užsukę galėsite apsirūpinti ir dovanomis. Pagrindinės kalėdinės mugės įsikurs Katedros ir Rotušės aikštėse, tačiau mažesnės mugės išsibarstys po visą miestą. Pirmoji atsidarys „Litexpo“: Didžioji kalėdinė Vilniaus mugė vyks gruodžio 8 d. Vinco Kudirkos aikštėje gruodžio 18-23 d. veiks Dizaino skveras, kur savo gaminius pristatys Lietuvos dizaineriai ir kūrėjai. „Loftas“ gruodžio 21-23 d. kviečia į tradicinį „Uptown Market“, o „Kablyje“ veiks miestiečių mėgiamas „Pop Up Market“ gruodžio 15-16 d.

Piemenėlių mišios

Gruodžio 24 d. vakarą pajuskite ypatingą dvasią – apsilankykite Vilniaus arkikatedroje  arba Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje rengiamose Piemenėlių mišiose. Tai – magiška patirtis, įmanoma tik kartą per metus. Mišios vyksta lietuvių kalba, bet laukiami ir svečiai iš užsienio – vakaro ramybė sušildys širdis. Pakeliui stabtelėkite prie prakartėlės ir pažvelkite į Betliejų.

3D pasaka

Kalėdų pasaka gali būti papasakota inovatyviai ir patraukliai. Gruodžio 25-29 d. ant Vilniaus arkikatedros mėgaukitės įspūdingomis 3D projekcijomis ir muzika. Tai – tikra šventė akims.

Kalėdos su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru

Gruodžio 29 d. orkestras pakvies 3 Lietuvos roko legendas bendram projektui, kurio metu bus atliekamos populiarios „Metallica“, „Queen“, „Nirvana“ ir daugelio kitų roko grupių dainos. Nesate roko gerbėjas? Gruodžio 30 d. pasirodymas suburs populiarius atlikėjus ir chorus, kurie atliks garsiojo vokiečių kompozitoriaus Carlo Orffo kūrinį chorui.

Naujieji metai

Liekate mieste Naujųjų metų išvakarėse? Vilniuje bus ką veikti ir rimtųjų renginių gerbėjams. Nesuklysite pasirinkę baletą „Gulbių ežeras“ Nacionaliniame operos ir baleto teatre, kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ pasirodymą Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, ar vieną iš dviejų Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertų.

Naujųjų metų fejerverkai

Naujųjų metų naktį, prieš pat vidurnaktį, užsukite į Katedros aikštę. Kasmet laikrodžiui mušant dvyliktą nuo Gedimino kalno paleidžiamas šventinis fejerverkas, kurio stebėti susirenka įspūdingo dydžio vilniečių ir miesto svečių minia. Čia tikrai sutiksite draugų, o gal susirasite naujų pažįstamų. Iškart po to iš čia lengvai pasieksite miesto barus ir kavines švęsti toliau.