Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Išvenk miesto skubėjimo žaliose Vilniaus oazėse

JUS_2348

Vilnius garsėja žalio miesto titulu – čia daugybė žaliųjų erdvių ir parkų. Net jei lako mažai, netoliese visada bus vieta atsipalaiduoti ir pasijusti tarsi miške nekeliant kojos iš miesto centro. Čia gera stebėti gamtą, užuosti žydinčius medžius ar skaityti knygą po medžiu.

Vingio parkas – oazė mieste

160 hektarų plote palei Neries vingį įsikūręs Vingio parkas – tikra oazė su daugybe takelių pėstiesiems ir dviratininkams. Net jei neturi transporto priemonės, išsinuomojęs riedučius, dviratį ar elektrinį paspirtuką pajusi laisvės vėją. Prisėsk vienoje iš lauko kavinių ir stebėk, kaip treniruojasi bėgikai, arba aplankyk botanikos sodą. Vandens atsigersi specialiose stotelėse, o informaciniuose stenduose galėsi daugiau sužinoti apie parke gyvenančius paukščius ir gyvūnus. Jei pasiseks, gal net pamatysi stirną.

Bernardinų sodasistorinis parkas

Bernardinų vienuoliai įkūrė Bernardinų parką dar 1469 m. Pačioje senamiesčio širdyje prie Gedimino pilies ir katedros esantis parkas atnaujintas taip, kad atitiktų šiuolaikinio miestiečio gyvenimo ritmą. Žaisk šachmatais. Daugiau apie įvairius augalus sužinok vaikščiodamas po botanikos ekspoziciją. Palauk įspūdingo reginio – dainuojančio fontano pasirodymo. Kol vaikai žaidžia modernioje aikštelėje, mėgaukis desertu kavinėje.

Sapiegų parkasurbanistinis poilsis

17 a. įkurtas kaip didžiojo etmono Kazimiero Jono Sapiegos rūmų komplekso dalis, šiandien Sapiegų rūmų parkas glaudžiasi prie startuolių ir verslo centro „Vilnius Tech Park“ ir yra tarsi atokvėpio akimirka šalia Sapieginės miško. Parką puošia šiuolaikinio meno skulptūromis, kurios nejučia priverčia susimąstyti apie istorijos vingius. Čia visada galima užsukti išgerti kavos ir pasisemti įkvėpimo Baltijos šalyse didžiausiame techparke.

Neries pakrantėviliojantis maršrutas

Neries upė skrodžia visą Vilniaus miestą, todėl einant pakrante galima pamatyti ypač daug. Ryte junkis prie bėgikų. Praeik po visais 13 miesto tiltų ir ieškokite paslėptų skulptūrų. Surenk iškylą prie Baltojo tilto. Sek upės vagą iki pat Vingio parko. Nuolat kintantys vaizdai džiugins už kiekvieno posūkio.

Verkių regioninis parkasžalioji užuovėja

2670 hektarų draustinis Vilniuje. Verta pamatyti Verkių rūmų kompleksą ir apžvelgti miesto panoramą nuo kalvos. Ilgesniam pasivaikščiojimui aplankyk Kryžiaus kelią, kuriame dažnai sutiksi piligrimų. Stebėk paukščius – Verkių regioniniame parke daugybė retų sparnuočių. Įdomus faktas, kad čia auga ir 870 skirtingų augalų – ar sugebėsi visus pažinti?