Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Kaip praleisti įdomiausią vasarą Vilniuje

Karštos vasaros dienos Vilniuje tingios ir beprotiškai smagios. Nebūtina apžiūrinėti muziejų, kai gyvenimas verda aplink ir už kiekvieno posūkio Lietuvos sostinės gatvėse laukia netikėtumai. Unikalia miesto architektūra spėsite pasigrožėti leisdamiesi į nuotykius, tad verčiau pasitraukite nuo turistų srautų ir nerkite tiesiai į veiksmą. Sužinokite, kaip praleisti geriausią vasarą Vilniuje – mažai kam žinomos vietos ir netradicinės pramogos, kurių nerasite jokiuose kelionių giduose, paliks nepamirštamą įspūdį. Išbandykite bent kelis pasiūlymus ir, kai draugai pradės girtis savo kelionėmis, tikrai galėsite pasakyti: „Palaikyk mano midų, papasakosiu“.

Tapkite grilio šefu

Kai esate vienoje žaliausių Europos sostinių, net pačiame miesto centre lengva pasijusti tarsi iškyloje. Kaip? Trimis atviromis grilio zonomis Vilniuje gali naudotis kas tik nori. Įkurkite kepsninėje ugnį ir čirškinkite mėgstamus patiekalus, kiek tik širdis geidžia. Tegul laužo dūmas kutena nosį, kol jūs stebėsite Neries upės tėkmę, kvėpuosite miško oru Vingio parke ar gaudysite saulę Valakampių paplūdimyje. Tik nepamirškite vis prižvelgti kepsnių. Jei norite tikros iškylos su palapinėmis, nereikia kelti kojos iš miesto. Apsistokite „Downtown Forest Hostel and Camping“ pačiame bohemiškiausiame Vilniaus rajone, nepriklausomoje Užupio respublikoje. Išsikepę kepsninėje vakarienę klausysitės gyvos muzikos koncertų po atviru dangumi, o užmigsite palapinėje pačiame miesto centre.

Vingis Park

Pasirinkite vasaros skaitinių

Turite laisvą pusvalandį ar laukiate draugų? Čiupkite knygą. Nereikia nešioti savo – Lukiškių aikštėje laukia atvira skaitykla medžių pavėsyje. Apžiūrėkite lentynas, gal kas sudomins, o tada prisėskite su puodeliu kavos po medžiu. Pripažinkite, scena tarsi iš knygos. Dar vieną atvirą skaityklą rasite geležinkelio stotyje. Jei esate rimti knygų graužikai, apsilankykite viename neįprasčiausių knygynų mieste. Bute įrengtas beveik slaptas knygynas „Juodas Šuo“ gali pasiūlyti stirtas įvairių žanrų knygų. Prisiminimui pagriebkite vietinių menininkų sukurtą drobinį maišelį ar knygų skirtuką. Bet jei nenorite apkrauti namų knygomis, jūsų laukia „Keistoteka“, kur už 1 eurą išsinuomosite norimą knygą dviem savaitėms (per tiek laiko tikrai spėsite perskaityti).

Juodas šuo“, Pylimo g. 20-24

Keistoteka“, Paupio g. 2 or Kalvarijų St. 14

Vilnius KEISTOTEKA

Mėgaukitės šiluma (ir atsivėsinkite)

Tikra lietuviška pirtis pakylėja bet kurio lietuvio ūpą. Svilinantis karštis ir beržinės vantos padeda pasijusti tarsi iš naujo gimus. Taip, pirties ritualai malonūs ir vasarą neišvykstant iš Vilniaus. „Ivanas muša gongą“, vienintelė viešoji pirtis mieste, kviečia išbandyti, ką reiškia tikro pirtininko sugebėjimai. Tiesa, prieš apsilankydami pasižiūrėkite, ar norima diena skirta vyrams, ar moterims. Jei visgi per karšta, lįskite į Nerį ir atsivėsinkite Žirmūnų ar Valakampių paplūdimiuose.

Ivanas Muša Gongą, Kalvarijų g. 50

Gaukite adrenalino dozę

Pasiryžę iššūkiui? Skriskite 401 metrą virš Neries „Uno parks“ – atsivers dar nematyti miesto rakursai. Yra ir kitų smagių būdų persikelti per upę. Lipkite į „Uperį“, ekologišką keltą, varomą upės srove. Iš Valakampių paplūdimio į Verkių regioninį parką persikelkite ne vieni – keltas kelia ir gyvūnus, ir dviračius. Labiau mėgstate naktinius nuotykius? Leiskitės į tamsą apšviesta irklente Nerimi. Net vakarienė Vilniuje gali priversti širdį plakti greičiau. Išbandykite save valgydami visiškoje tamsoje restorane „Čaginas“ – ne tik nustebsite, kaip pasikeičia pojūčiai, bet ir bandysite susidoroti su iššūkiu rasti maistą lėkštėje. Jei ir tiek adrenalino negana, laikykitės stipriau – mėgaukitės garsių šefų paruošta vakariene ar gėrimais tiesiog danguje, kabodami 50 metrų aukštyje virš Senamiesčio stogų.

Uperis“, Valakampių paplūdimys or Verkių regioninis parkas

Uno Parks“, Lizdeikos g.

Restoranas „Čaginas“, Jono Basanavičiaus g. 11

Dinner in the Sky“, rugpjūčio 8-11, Vilniaus rotušė

Rinkitės netradicines erdves

Išgirskite, kaip skamba muzika, kai jos klausytis pasirenkate ne tradicines sales. Šv. Kotrynos bažnyčia su atkurtu altoriumi ir autentiškomis freskomis – ideali vieta klasikinės muzikos koncertams ir šiuolaikiniams pasaulinio garso atlikėjų pasirodymams. Prieš eidami į elektroninės muzikos ar techno vakarėlį „Kablyje“ užsukite į greta esantį riedlenčių parką, jei ne patys parodyti sugebėjimų, tai pažiūrėti, kokių triukų moka kiti. Jei labiau norisi lėtos romantikos, sutemus pratęskite vasaros dienas žiūrėdami filmus po žvaigždėmis.

Kablys skatepark“, Kauno g. 5

Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus g. 30

Kinas po žvaigždėmis“, rugpjūčio 1-31, Valdovų rūmai

© Cinema Under the Stars

Pažadinkite skonių receptorius

Ragauti kulinarinio paveldo delikatesų ar rinktis degustacinę vakarienę Vilniuje paprasta – tereikia atsiversti gidą „47 Vilniaus skoniai“. Bet Vilniuje gausu unikalių vietelių, kurių nerasite jokiuose keliautojų giduose. Jei žinote, kur ieškoti, galite maloniai nustebti. Ar kada ragavote kavos su pipirais? „Crooked Nose & Coffee Stories“ gausite puodelį vietoje paskrudintos kavos ir netikėtų skonių derinių variacijų. Kasdiene kofeino doze ir originaliais desertais mėgaukitės „Raštinėje“ sėdėdami tiesiog raštinės reikmenų parduotuvėje, kokios daugiau niekur nepamatysite. Klausiate, ką stympankas turi bendro su indėnais? Viską, jei ieškote keisčiausios vietos išgerti bokalą alaus – „Miegančio jaučio“ publika tokia pat originali kaip ir gėrimai. Bet, jei nepatinka alus, visada galite leistis į Viduramžius „Girtoje bitėje“ ir ragauti senovinio midaus, pagaminto iš Lietuvos pievose ir laukuose surinkto medaus. „Ir aš ten buvau, daug mačiau ir girdėjau, alų ir midų gėriau, per barzdą varvėjo“, – sako liaudies išmintis.

Crooked Nose & Coffee Stories“, Šaltinių g. 20

Raštinė“, J. Basanavičiaus g. 2

Miegantis jautis“, Rūdninkų g. 20

Girta bitė“, Gedimino pr. 5