Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Kaip praleisti vasarą Vilniuje?

Su Vilniumi galima kaskart susipažinti naujai – nors miestas kompaktiškas, sena jo istorija ir šiuolaikiška atmosfera atveria daugybę paslapčių, dovanoja netradicinių patirčių bei atskleidžia naują miesto veidą. Net kai atrodo, kad aplankėte beveik viską, dar liks vietos naujiems nuotykiams ir pramogoms. Kokiu būdu pažinsite miestą šią vasarą?

Pažintis su istorija

Pirmą pažintį su Vilniumi visada verta pradėti nuo istorijos. 696 metus skaičiuojantis miestas turi kuo didžiuotis. Iš tolo matomas Gedimino pilies bokštas tikriausiai garsiausias miesto simbolis. Apsilankę bokšte sužinosite miesto atsiradimo istoriją – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino sapno legendą – o bokšto apžvalgos aikštelėje grožėsitės įspūdingiausiais Senamiesčio vaizdais. Apsilankę greta esančiuose Valdovų rūmuose susipažinsite su Lietuvos kunigaikščių gyvenimu ir buitimi. Jei neturite daug laiko, „Telia nemuziejus“ supažindins su miesto istorija šiuolaikiškai – interaktyvus muziejus vos per 15 min. leis patiems atsidurti viduramžių Vilniuje ir pamatyti, kaip per amžius keitėsi miestas. Muziejų kainos 5-8 Eur, tačiau, jei turite „Vilnius Pass“ kortelę, šiuose muziejuose galėsite lankytis nemokamai. Sovietinio Vilniaus istoriją ir paveldą geriausiai pažinsite žengdami miesto gatvėmis su profesionaliu gidu. O sovietinio laikotarpio žaizdas atskleis apsilankymas Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje.

Pažintis su miesto skoniais

Vilnius garsėja geru maistu ir restoranų kultūra. 19 iš 30 geriausių Lietuvos restoranų įsikūrę sostinėje, tačiau ypatingų skonių atradimų laukia daug daugiau. Mieste populiarūs maisto turgūs pasiūlys sotaus ir išmoningo gatvės maisto. Išskirtinis vakaras laukia ragaujant garsaus šefo Deivido Praspaliausko degustacinių vakarienių restorane „Amandus“. Susipažinti su atgimstančia lietuviška virtuve verta restorane „Nineteen18“, kuris pelnė Skandinavijos „White Guide“ apdovanojimą. Jei norite sutaupyti kitoms pramogoms, tačiau gurmaniški atradimai taip pat svarbūs, su „Vilnius Pass“ išgerti puodelį nemokamos kavos ar karšto gėrimo galite įspūdingais desertais garsėjančioje „Sugamour“ kavinėje ar modernia virtuve ir vaizdu į Gedimino pilį viliojančiame restorane „Grey“.

Pažintis ant dviejų ratų

Net jei neturite dviračio, apkeliauti miestą ant dviejų ratų – itin paprasta. Galite leistis į ekskursiją dviračiais po miestą ar kalnų dviračiais po Vilnių supančią gamtą. Iki objektų nusigausite greitai, tačiau tikrai nepraleisite įdomiausių istorijų – gidas tikrai atkreips jūsų dėmesį ar sustos supažindinti su ypatingomis vietomis. Jei dviratis jums – ne pats geriausias draugas, ekskursija paspirtuku taip pat smagus būdas susipažinti su miestu leidžiant kojoms pailsėti. Elektriniai paspirtukai greitai zvimbia Senamiesčiu už kiekvieno posūkio pasitikdami staigmenas. Su „Vilnius Pass“ ratuotos ekskursijos kainuos 10-15 Eur.

Pažintis su miestu iš aukštai

Tarp 7 kalvų įsikūrusį Vilnių galima pamatyti pačiais įvairiausiais rakursais, tačiau vienas įspūdingiausių vaizdų – miesto panoramos, atveriančios raudonus Senamiesčio stogus, bažnyčių smailes, ir žalius plotus. Vilnius siūlo retą galimybę – skrydį oro balionu virš Europos sostinės. Jūsų laukia išskirtinė kelionė, kurios metu pakilę virš miesto garsų mėgausitės Senamiesčio gatvelių raizgalyne ir miestą supančios gamtos vaizdais. Pramoga verta išlaidų, tačiau sutaupyti galima turint „Vilnius Pass“. Taip pat ypatingi Senamiesčio vaizdai atsiveria vasarą pakilus į Šv. Jonų bažnyčios bokšto. Visais metų laikais šventiškai smagiai nuteikia vizitas į Televizijos bokštą – su „Vilnius Pass“ pakilsite nemokamai, tad galėsite mėgautis puodeliu kavos ir grožėtis 360° moderniojo Vilniaus panorama.

Pažintis vandenyje

Plaukimas laivu – viena populiariausių pramogų šiltojo sezono metu. Miestas nuo vandens atrodo visiškai kitaip. Laikas plaukiant gondola ar katamaranu teka kaip Neries upė – greitai, tačiau nepastebimai. Per beveik valandą spėsite pamatyti ir Vilniaus Senamiestį, ir žaliuojančią gamtą, o jums nereikės nieko daryti – tik sėdėti, žvalgytis ir, galbūt, moti praeiviams.

Pažintis su Trakais

Susipažinus su Vilniumi verta paskirti pusdienį ir pasinerti į kurortinę Trakų atmosferą. Su „Vilnius Pass“ kelionė ir audiogidas kainuos vos 5 Eur, bet įspūdis išliks ilgam. Istorinis miestelis netoli Vilniaus labiausiai žavi ežero viduryje stovinčia Trakų salos pilimi. Vaizdas primena pasaką, čia dar 15 a. dienas leido Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas. Sėdėdami ant ežero kranto nepamirškite paskanauti vietos delikateso – garsiųjų karaimų kibinų. Jei turite laiko, Trakuose įsikūręs šokolado skulptūrų muziejus nustebins netradiciniais kūriniais.