Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

ĮVERTINKITE KULTŪRINĘ PROGRAMĄ

VMS_0284Per kalėdinį sezoną tradicine muzika skamba visos Vilniaus scenose. Mieste šventiniu laikotarpiu puikiai sugyvena ir šiuolaikinė kultūra, ir tradicijos. „Spragtukas“ ir karštas šokoladas Operos ir baleto teatre, nacionalinio orkestro pasirodymai ir dažais kvepiantis modernaus meno muziejus „Mo muziejus“. Veiksmo mieste netrūks.

Karštas šokoladas ir opera

Tikriausiai kiekvienas žino, kad Nacionaliniame operos ir baleto teatre laukia ne tik įspūdingi pastatymai, bet ir nepakartojamas karštas šokoladas per pertraukas. Vaikams patiks „Pelenė“ ar „Spragtukas“, o suaugusieji žiemos sezoną galės mėgautis „La Boheme“, „Don Kichotu“ ar „Traviata“.

Šventiniai koncertai

Artėjant šventėms Lietuvos nacionalinė filharmonija siūlo ypatingos klasikinės muzikos koncertų. Čia ir ortodoksų Kalėdoms skirtas festivalis, ir šeimos koncertai sekmadieniais, ir romantiški tango vakarai. Šv. Kotrynos bažnyčios kamerinėje aplinkoje laukia itin melodingas koncertas, kuriame filmo „Amelija iš Monmartro“ garso takelis persipins su Šopeno kūriniais.

Modernaus meno muziejus

Tikra dovana meno gerbėjams. „Mo muziejus“ duris atveria spalį, tad dar kvepiantis dažais kviečia susipažinti su 4000 modernių ir šiuolaikinių lietuvių menininkų darbų kolekcija, kurią surinko kolekcionieriai Danguolė ir Viktoras Butkai.

Kalėdinis „Eurovaistinės“ bėgimas

Gruodžio 28 d. prisijunkite prie tūkstančių bėgikų, o gal net apsivilkite Kalėdų Senelio kostiumą, ir pasileiskite bėgti Vilniaus senamiesčio gatvėmis. Tai smagus renginys visai šeimai – bėkite 3, 6 ar 12  km, o vaikai tegul įveikia Kalėdų nykštukų distanciją. Ar žinojote, kad šalčiausias bėgimas vyko 1979 m. spaudžiant -30 °C šaltukui. Kad ir koks būtų oras, gera nuotaika garantuota.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio paroda

Lietuva visus 2018 m. šventė Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Dar ne vėlu daugiau sužinoti apie šį istorijos tarpsnį įdomiu ir įkvepiančiu būdu. Apsilankykite parodoje „Nepamirštamos ateitys: Lietuvos Šimtmečio vizijos“, kur išvysite eksperimentinius tarpukario Lietuvos išradimus.

Naujųjų metų fejerverkai

Kur susirinkti gražiausių naujametinių vaizdų? Mušant vidurnaktį Katedros aikštėje dangus tiesiog pražys fejerverkais. Sveikinkite draugus ir nepažįstamuosius – pasitikite 2019 metus įspūdingai. Geriausią vietą užsiimkite kiek anksčiau – žiūrėkite Gedimino kalno kryptimi ir jūsų laukia puikūs vaizdai.

Atsisveikinimas su šventėmis – Trijų Karalių eisena

Kasmet sausio 6 d. trimetrinės Trijų Karalių figūros keliauja per miestą iškilmingoje eisenoje. Karaliai nešami nuo Aušros vartų iki Katedros aikštės, kad paliktų dovanų čia esančioje prakartėlėje. Šis renginys žymi žiemos švenčių pabaigą.