Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

PASIRŪPINKITE KALĖDINĖMIS DOVANOMIS

ADI_8542_sumazinta

Šiais metais pelnykite geriausio Kalėdų Senelio titulą! Pramogaujant mieste dovanomis pasirūpinti ypač paprasta. Atraskite geriausias dovanų vietas draugams užsienyje, madingų drabužių ir originalių papuošalų parduotuvėles, natūralios kosmetikos ir netradicinio maisto krautuvėles. Sužinokite, kur įsikurs dizainerių mugės ir kalėdiniai miesteliai.

Kalėdų mugės ir turgeliai

Žinoma, paprasčiausia vieta rasti kalėdinių dovanų – mugės ir turgeliai. Čia rasite daug rankų darbo grožybių, šventiškų maisto produktų, pavyzdžiui, obuolių sūrio ar uogų vyno, megztų kojinių ar medinių virtuvės rakandų – išsirinkite mielų dovanų draugams. Jaunų ir talentingų kūrėjų darbų gruodžio 18 d. ieškokite Dizaino skvere Vinco Kudirkos aikštėje arba gruodžio 15-16 d. Kablyje „Pop Up Market“. Paskutinę akimirką originaliomis dovanomis apsirūpinsite „Loftas“ vykstančiame „Uptown Market“ gruodžio 21-23 d. Daugiau informacijos apie muges rasite čia.

Stiklių gatvė

Ši siaura trumpa gatvelė – tarsi aukso gysla, ieškantiems lietuvių kūrėjų interjero detalių, drabužių ir aksesuarų. Galerijoje „Terra Recognita“ rasite auskarų iš akmenukų, surinktų prie Baltijos jūros krantų, o salone „Elementai“ rasite menininkų rankų darbo pledų. Gatvelėje įsikūrę lietuvių dizainerių rūbų, vintažinės krautuvėlės, lino salonai, tad tik spėkite dairytis.

Garsūs lietuvių dizaineriai

Jei ieškote garsių vardų ir norite pasipuošti prieš šventes, užsukite į jaukią Julija Janus parduotuvę – jos kurtus drabužius renkasi ir Dalia Grybauskaitė. Elegantiškų siluetų ieškokite Ramunės Piekautaitės parduotuvėje. Ieškokite prieš šventes dygstančių mugių, kuriose rasite stilingų gatvės mados aksesuarų, rūbų, kvapų, galanterijos, o gal šiemet bus sukurta kažkas stulbinančiai nauja – tikrai verta paieškoti madingų vietelių.

Viliojantys kvapai

Atraskite savo kvapą pirmajame lietuviškų nišinių kvepalų salone „FUMparFUM“ arba įsigykite prabanga alsuojančių žvakių iš „Smells Like Spells“. Jei norite, kad namai kvepėtų Lietuvos miškais ir pievomis, ieškokite „Aromika“ produktų knygynuose.

Natūrali kosmetika

Lietuva garsėja savo odos priežiūros ir kosmetikos priemonėmis iš natūralių produktų. Nedidelės nepriklausomos šeimos įmonės kuria sertifikuotus produktus, kurių dažnai rasite sveikos gyvensenos parduotuvėse, kalėdinėse ar lietuvių kūrėjų mugėse. „Manilla“, „Uoga Uoga“, „VIVI“ – tai tik keli natūralios sudėties produktų kosmetikos prekių ženklai. Jei ieškote dovanos miesto svečiams, nustebinkite juos produktais su gintaru.

Netradiciniai maisto produktai

Ieškote įdomesnių produktų šventiniam stalui, o gal – dovanų krepšeliui? Užsukite į „Halės“ maisto turgų, kur ūkininkai pasiūlys pačių vytintos mėsos ar slėgtų sūrių, per vasarą surinktų žolelių, puikių naminių uogienių, džiovintų grybų ir, žinoma, ypatingo lietuviško medaus, kuris padeda greičiau nuvaikyti žiemą dažną peršalimą.