Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Kalėdinis savaitgalis Vilniuje

Vilnius Christmas Market

Gruodį Vilniaus gatvės spindi. Pastatus puošia šventinės girliandos ir kai miestiečiai kalba apie orą, dažnai minimas pirmasis sniegas. Prisijunk prie šventinio šurmulio ir atsipalaiduok Vilniuje šiuo kalėdiniu laikotarpiu.

Geriau pažinti sostinę padės „Vilnius City Card“. Tai miesto svečiams skirta kortelė, siūlanti nemokamai naudotis viešuoju transportu ir lankytis muziejuose. Ji taip pat suteikia nuolaidų kavinėse, restoranuose ir parduotuvėse visame mieste. Kortelę gali užsisakyti internetu.

Penktadienio vakaras

Įeik į senamiestį pro Aušros vartus – tai labai simbolinis būdas pradėti viešnagę Vilniuje. Gražių pastatų kupina gatvė netrukus nuves į Rotušės aikštę, kurioje nuo gruodžio 2 d. žibės Kalėdų eglutės šviesos.

Sužadink skonio receptorius. Jei ieškai lietuviškos virtuvės patiekalų, tam tiks aukštos klasės „Ertlio namas“ ar paprastas ir jaukus „Forto dvaras“. Tarp miestiečių mėgstamų vietų – „Keulė rūkė“ ir „Bistro 18“. Norintiems užsisakyti tik gėrimą verta užsukti į „Salioną“, siūlantį platų kokteilių meniu, ar išgerti alaus bokalą „Vėjuose“.

Dienos pabaigoje stabtelk maisto prekių parduotuvėje ir nusipirk sezoninių skanėstų. Meduoliai, kūčiukai ir aguoninis pyragas jau bus visų parduotuvių lentynose ir puikiai derės su šiltos arbatos puodeliu.

@zaliabetnezole Instagram

@Zaliabetnezole

Šeštadienis

Daugelis miestiečių šeštadienį eina į turgų. Kalvarijų turgus yra didžiausias Vilniuje – čia tikrai rasi maisto, kurį galėsi parsinešti namo. Halės turgus siūlo tiek papusryčiauti vietoje, tiek nusipirkti maisto į namus. Neseniai atsidaręs „Uptown Bazaar“ po vienu stogu sujungia tradicinį turgų ir restoranus.

Po pusryčių pats laikas pamatyti Vilniaus panoramą. Užlipk į Gedimino ar Trijų kryžių kalną ir pažvelk žemyn į miesto gatves ir raudonų čerpių namus. O jei esi Užupyje, Subačiaus apžvalgos aikštelė yra taškas, iš kurio gerai matosi senamiestis ir naujasis miesto centras.

Norėdamas trumpam pabėgti nuo žiemos orų, skirk laiko apsilankyti viename Vilniaus muziejų. Valdovų rūmuose geriau susipažinsi su šalies istorija, Nacionalinė dailės galerija pasiūlys įdomių parodų o Vilniaus žaislų muziejus paliks šypsenas visos šeimos veiduose. Su „Vilnius City Card“ visuose šiuose muziejuose galėsi apsilankyti nemokamai.

Joks šventinis savaitgalis neapsieina be kalėdinės mugės. Pagrindinės sostinės Kalėdų mugės veiks Katedros aikštėje (nuo gruodžio 1 d.) ir Rotušės aikštėje (nuo gruodžio 2 d.). Jei ieškai ko nors netradiciško, Vinco Kudirkos aikštėje gruodžio 12-17 d. veiksiantis Dizaino skveras pasiūlys įsigyti Lietuvos dizainerių ir kūrėjų gaminių.

Dienos pabaigai pasirink tikrą vilnietišką tradiciją – šventinį koncertą. Šv. Kotrynos bažnyčia yra puikus pasirinkimas, jai nenusileidžia ir Vilniaus kongresų rūmai. O jei norėtum būti nustebintas vedinas atsitiktinumo, vakare užeik į vieną Vilniaus bažnyčių. Gruodžio vakarais čia dažnai vyksta muzikos koncertai.

Hales Market

@marla_the_big_tourist

Sekmadienis

Sekmadienio rytą pasilepink saldžiais ir ypatingais pusryčiais. Desertinėje „Atostogos“ rasi nuostabių desertų ir kokybiškos kavos, „Pilies kepyklėlėje“- skanių blynelių, o „Pinavija“ pasiūlys tiek saldžių patiekalų, tiek užkandžių.

Sočiai pavalgęs nueik į „Telia Nemuziejų“. Čia per 15 minučių galėsi patirti 700 Vilniaus istorijos metų. Naujųjų technologijų dėka pamatysi kaip atgyja legendos ir prabyla miestas.

Jei vis dar trūksta dovanų ar lauktuvių, aplankyk parduotuves, prekiaujančias Lietuvos dizainerių kūriniais. Lietuviško dizaino parduotuvėje „LT IDENTITY“ su „Vilnius City Card“ gausi 15% nuolaidą. Lietuviško dizaino namai „LOCALS.LT“ taip pat verti dėmesio – miesto centre esančią parduotuvę pamėgo ne tik turistai, bet ir vilniečiai.

Sekmadienį miestiečiai dažnai skiria pasivaikščiojimams. Tam sunkiai rasi geresnę vietą, nei Vilniaus centre esantis Bernardinų sodas. Bohemiškojo Užupio pašonėje įsikūręs parkas yra tyli užuovėja, kur galėsi išgirsti tekančią Vilnelę ir atsipalaiduoti.

Savaitgalio pabaigai pasirink vakarienę su vaizdu į vieną iš pagrindinių sostinės kalėdinių eglučių. Prie Katedros aikštės tam tiks „Zoe’s“ ar „La Cave“, o šalia Rotušės – „Amatininkų užeiga“ ar „Kitchen“. Jei pasiseks, už lango gali pradėti elegantiškai snigti ir suprasi, jog šį savaitgalį bent trumpam pavyko pabėgti nuo kasdienybės.

telia nemuziejus instagram

@nemuziejus