Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Kalėdas Vilniuje praleiskite aktyviai

Šias Kalėdas įsimylėkite Vilnių ir būkite tikri – Vilnius jūsų nenuvils. O įsimylėti paprasta – UNESCO saugomas Senamiestis, gražiausia pasaulyje kalėdinė eglutė, kvapą gniaužiančios vietos, kurias būtina nufotografuoti. Vilnius padovanos jums fantastiškų prisiminimų – fantastišką maistą, įkvepiančius koncertus ir spektaklius, stebuklingas Kalėdų muges ir kalėdinę dvasią, kuri sušildytų net Kalėdų euforijai nepasiduodančią širdį.

Žiema Trakuose

Senoji Lietuvos sostinė lengvai pasiekiama traukiniu ar autobusu – kelionė trunka vos 30 minučių. Ilgai laikantis šaltiems orams, miestelio gyventojai ir svečiai pradeda vaikščioti užšalusiais Trakų ežerais, tad iki pilies galėsi nueiti neperėjęs nė vieno tilto.

© Trakai District Municipality

Vilnius iš oro baliono

Oro balionai mieste vasarą – įprastas reginys. Tačiau esant palankiems orams, palikti į dangų oro balionu gali ir žiemą. Sniego sluoksniu nuklotas Vilnius iš čia atrodo įspūdingai, o padebesių tylą tik karts nuo karto sudrumsčia oro baliono degikliai.

© www.orobalionai.lt

Pirtis ir žiemos maudynės

Atšalus neverta pamiršti įspūdingų ežerų aplink Vilnių. Nepabijoję vantų procedūrų, išbandę medaus masažą, atsipalaidavę ir pirtyje įkaitę iki raudonumo pasiruoškite šokti į ežerą. Tai bent atgaiva! Dėl tokios pramogos nereikia vykti toli – Pilaitėje ant Gilužio ežero kranto įsikūrusioje „Villa Alicante“ muilo akmenų ąžuolinėje pirtyje, išsiperti vantomis, atsigaivinti ežere. Arba atsiribokite nuo miesto šurmulio išvykoje į Trakus – sušilkite Tony Resort pirtyse ir atsipalaiduokite šildomame lauko kubile tiesiai ant ežero kranto.

© Tony resort

Čiuožyklos

Net jei nelepina sniegas ir minusinė temperatūra, į Kalėdų pasaką pateksite atviroje čiuožykloje Lukiškių aikštėje. Jei šalta taip, kad net tvoros pokši, vykite į Trakus – čiuožinėti ant Galvės ežero – reta ir ypatinga patirtis.

Pasivaikščiojimai pėsčiomis

Apsiaukite sniego batus ir pamatykite Vilnių iš visai kitos perspektyvos. Keliaukite kalvomis ir stebėkite miesto panoramą iš aukštai. Eikite į pažintinius žygius ir sužinokite daugiau apie nacionalinių parkų gyvūniją ir gamtą. Arba tiesiog mėgaukitės žiemos ramybe Vilniaus miškuose.

Šventiniai koncertai

Artėjant šventėms Lietuvos nacionalinė filharmonija siūlo ypatingos klasikinės muzikos koncertų. Čia ir ortodoksų Kalėdoms skirtas festivalis, ir šeimos koncertai sekmadieniais, ir romantiški tango vakarai. Šv. Kotrynos bažnyčios kamerinėje aplinkoje laukia itin melodingas koncertas, kuriame filmo „Amelija iš Monmartro“ garso takelis persipins su Šopeno kūriniais.

Kalėdinis „Eurovaistinės“ bėgimas

Gruodžio 15 d. prisijunkite prie tūkstančių bėgikų, o gal net apsivilkite Kalėdų Senelio kostiumą, ir pasileiskite bėgti Vilniaus senamiesčio gatvėmis. Tai smagus renginys visai šeimai – bėkite 3, 6 ar 12  km, o vaikai tegul įveikia Kalėdų nykštukų distanciją. Ar žinojote, kad šalčiausias bėgimas vyko 1979 m. spaudžiant -30 °C šaltukui. Kad ir koks būtų oras, gera nuotaika garantuota. Daugiau informacijos rasite čia.

Naujųjų metų fejerverkai

Kur susirinkti gražiausių naujametinių vaizdų? Mušant vidurnaktį Katedros aikštėje dangus tiesiog pražys fejerverkais. Sveikinkite draugus ir nepažįstamuosius – pasitikite 2019 metus įspūdingai. Geriausią vietą užsiimkite kiek anksčiau – žiūrėkite Gedimino kalno kryptimi ir jūsų laukia puikūs vaizdai.

Atsisveikinimas su šventėmis – Trijų Karalių eisena

Kasmet sausio 6 d. trimetrinės Trijų Karalių figūros keliauja per miestą iškilmingoje eisenoje. Karaliai nešami nuo Aušros vartų iki Katedros aikštės, kad paliktų dovanų čia esančioje prakartėlėje. Šis renginys žymi žiemos švenčių pabaigą.

Pasivaikščiojimai parkuose

Užklyskite į Bernardinų sodą ir pažvelkite į ant kalno stūksantį Gedimino bokštą. Užsukite ir į Pavilnių regioninį parką – pamatysite apsnigtus miškus, o įsilipę į Pučkorių atodangą išvysite tikrą žieminio atviruko vaizdą.