Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Kalėdinio sezono gidas po Vilniaus renginius

Patirkite Kalėdas! Kalėdų eglutė

Katedros aikštė

Gruodžio 1 – sausio 6 d.

Kokios Kalėdos be eglutės? Vilnius jūsų nenuvils, nes viena gražiausių pasaulio eglučių žiba būtent čia. Vieno kadro neužteks – praleiskite aikštėje šiek tiek daugiau laiko. Sugalvokite norą atsistoję ant „Stebuklo“ plytelės, išgerkite karšto šokolado kalėdiniame miestelyje, įsigykite kalėdinių dovanų ir tiesiog pajuskite šventinę dvasią.

„Uptown Christmas Market“

Loftas

Švitrigailos g. 29

www.menufabrikas.lt

Apsilankykite modernioje Kalėdų mugėje, kuriame pilna naujų talentų, lietuvių dizainerių ir kūrybingų žmonių darbų. Jus sušildys gatvės maistas, paklausysite koncertų, įsigysite mėgstamos grupės plokštelę. Užsukite – jūsų laukia netradicinė, bet nuostabi kalėdinė atmosfera.

Pajudėkite! „Eurovaistinė“ kalėdinis bėgimas

Vilniaus senamiestis

Gruodžio 15 d.

Kaina: 3–12 Eur

www.kaledinisbegimas.lt

Bėk, Kalėdų seneli! Tradicija bėgti per Kalėdas Vilniuje gyvuoja jau 44 metus. Šalta ar ne, priimkite iššūkį ir bėkite minioje su Kalėdų seneliais, Snieguolėmis ir tūkstančiais profesionalų ir pradedančiųjų. Ką rinksitės šią žiemą – 12, 6 ar 3 km? Pliusas – vėliau galėsite visiškai be menkiausios kaltės suvalgyti net didžiausią šventinę vakarienę.

Kalėdinis plaukimas irklentėmis

Neries upė, Žirmūnų paplūdimys

Bus paskelbta vėliau

Šventiškai pasipuoškite, šokite ant irklentės ir plukdykite kalėdinę dvasią Neries upe. Tokio tradicinio plaukimo kasdien nepatirsite. Nieko tokio, jei neturite savo irklentės – galėsite ją išsinuomoti. O jei ant lentos nesijaučiate tvirtai, atsistokite ant vieno iš Karaliaus Mindaugo ar Žaliojo tilto ir pamokite Kalėdų seneliams ant vandens.

Įsijauskite į Kalėdų dvasią su muzika

Kristupo Kalėdos

Gruodžio 1-31 d.

Mėgaukitės kalėdine klasika. Atostogų sezonas – puikus laikas padovanoti sau muzikinę dovaną: romantiškus valsus ir jausmingas arijas, svajingus noktiurnus ir energingas operetes. Pasilepinkite meistriškais pasirodymais.

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras

Vienuolio g. 1

Gruodžio 1-31 d.

www.opera.lt

Vilnius garsėja senomis kalėdinėmis tradicijomis. Apsilankyti operoje ar balete kalėdiniu laikotarpiu – tiesiog būtina. „Spragtukas“ vaikams arba „La Boheme“ ir „Žydrasis Dunojus“ suaugusiesiems, tačiau svarbiausia – garsusis karštas šokoladas, neatsiejama pertraukų dalis. Įsigykite puodelį ir mėgaukitės kiekvienu lašeliu.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Vilniaus kongresų rūmai

Vilniaus g. 6

www.lsvo.lt

Simfoninė muzika – tai ne tik klasika. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras per šias Kalėdas pradžiugins „The Queen“, šiek tiek džiazo ir geriausiomis roko baladėmis. Unikalūs pasirodymai privers jus įsimylėti orkestrines mėgstamų dainų versijas.

Pasislėpkite nuo šalčio muziejuose

© www.lvso.lt

MO muziejus

Pylimo g. 17

www.mo.lt

Jei šiek tiek pavargote nuo visų kalėdinių įvykių, apsilankykite MO muziejuje ir pažvelkite į 1990-ųjų meną ir kultūrą. Paroda „Rūšių atsiradimas: 90-ųjų DNR“ apžvelgia muziką, madą, rinkos ekonomiką ir pop kultūrą Lietuvoje.

Nacionalinė dailės galerija Vilniuje

Konstitucijos pr. 22

www.ndg.lt

Susipažinkite su Lietuvos dailės istorija, pamatykite garsiausius paveikslus ir rečiau eksponuojamus kūrinius. Mažos istorijos sukuria daugialypį pasakojimą ir nukelia jus iš sovietmečio į šiuolaikinio meno sceną.

Švęskite iki galo! Naujųjų metų fejerverkai

Katedros aikštė

Gruodžio 31 d., 24 val.

Skaičiuokite minutes iki Naujųjų metų Katedros aikštėje. Pasiruoškite įspūdingam fejerverkų pasirodymui gražiausios eglutės, Vilniaus simbolio Gedimino bokšto ir senovinės katedros fone. 3… 2… 1… oho!

Trijų karalių procesija

Katedros aikštė

Sausio 6 d.

Visi geri dalykai baigiasi. Kalėdinis sezonas taip pat. Atsisveikinkite su eglute ir šventėmis iki kitų metų. Trys karaliai pasveikins miestiečius bei miesto svečius ir paskelbs švenčių pabaigą. Bet Vilnius nuostabus net ir pasibaigus Kalėdoms, todėl pasilikite čia ilgiau!

© www.lithuania.travel