Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Naujamiestis: Netradicinių idėjų, skonių ir žmonių susibūrimo vieta

Naują kvėpavimą įgavęs Naujamiestis iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti kiek klaidus – pramoninės erdvės ir buvusių gamyklų teritorijose įsikūrę gilyn vedantys loftų kiemai gali virsti labirintu. Tačiau taip už kiekvieno kampo laukia dar didesnės staigmenos – gatvės menas, pusiau slapti vakarėliai, viliojantis kavos kvapas ar virtuvės šefų eksperimentų aikštelė. Tad nebijokite pasiklysti, Naujamiestis kviečia.

Meno maršrutas

Naujamiestyje atraskite urbanistine atmosfera persisunkusį meną. Čia gimsta keisčiausi projektai, saviraiškos laisvę menininkai išlieja ant sienų, buriasi į netikėtas grupes, kuria naujus projektus ir atspindi kitokį Vilnių.

Open Gallery

Menas priklauso pasauliui ir turi būti atviras, mano „Open Gallery“ įkūrėjai. Apsilankykite tarp industrinių pastatų įsikūrusioje galerijoje po atviru dangumi , kuri veikia visą parą. Freskos ant buvusių fabrikų sienų, šviesų instaliacijos ir garsiausių lietuvių ir užsienio gatvės menininkų darbai kaskart atrodo vis kitaip.

Loftas

Metas išgirsti geriausių šiuolaikinės muzikos atlikėjus – čia laukia nuo elektroninės iki populiariosios muzikos skambesio. Dalyvaukite ir rudens pradžioje vykstančiame miesto festivalyje „Loftas fest“.

Autarkia

Patekite į tikriausiai vieną keisčiausių meno erdvių Vilniuje. Čia rasite ne tik parodas. „Autarkijoje“ įkurtas menininkų dienos centras, čia vyksta diskusijos ir gimsta nauji meno kūriniai.

Samuelio Bako muziejus

Pasinaudokite išskirtine proga pamatyti vieno garsiausių litvakų menininko darbus. Jo originalai eksponuojami garsiausiuose Niujorko muziejuose, tačiau Vilniuje – pirmasis muziejus pasaulyje, skirtas Samuelio Bako darbams.

Kavos maršrutas

Madingiausias Vilniaus rajonas verda kavą pagal naujausias tendencijas. Kavos su toniku? Kavos su druska? O gal kavos, paruoštos elegantišku aparatu?

Crooked Nose & Coffee Stories“

Pažinkite kavą, skirtingus jos skonius ir neįtikėtinas istorijas „Crooked Nose & Coffee Stories“ degustacijoje.

„Taste Map Coffee Roasters“

 „Taste Map Coffee Roasters“ pamatysite, kiek skirtingų būdų yra kavai paruošti – kavos aparatų čia ne viena dešimtis. Tapkite kavos ekspertais ir sužinokite, kuo skiriasi „Aeropress“, „Chemex“ ar „Hario V60“.

„Backstage“

Tarp loftų įsikūrusioje „Backstage“ kavinėje laukia eksperimentai. Jei nerasite norimos kavos meniu, barista tikrai įgyvendins jūsų fantazijas.

Maisto maršrutas

Naujamiestyje visada verda kažkas naujo – ne tik gyvenime, bet ir puoduose. Šiame rajone naujų kelių ieško garsūs šefai ir savo kelią pradeda nauji restoranai. Todėl drąsiai ragaukite, galbūt kada nors galėsite pasigirti, kad palaikėte „Michelin“ žvaigždutėmis apdovanotą šefą, kai dar niekas jo nežinojo.

„Elfa gastrobaras“

 „Elfa gastrobarą“„atpažinsite iš tolo – fasadą puošia austrų menininko Peter Phobia freska. Viduje laukia nedidelis, tačiau ryškių skonių meniu. Suktinukai ir mėsainiai jau pagarsėjo kaip ypatingas gatvės ir festivalių maistas, labai tinkamas prieš naują koncertą „Lofte“.

„Meatbusters“

Iki soties prisivalgyti užsukite į „Meatbusters“ – mėsainiai ne tik sultingos mėsos gerbėjams, čia galite paragauti ir vegetariško mėsainio su duonvaisiu.

„Uptown bazaar“

Neapsisprendžiate, ką valgyti? Užsukę į „Uptown bazaar“ su draugais visi galėsite užsisakyti patiekalus iš skirtingų restoranų ir susinešę prie vieno stalo ragauti visko. O paskui, prieš keliaudami namo, dar pasiimti šviežių ūkininkų produktų.

Kartalli baklava ir ledai

Gal deserto? Susiviliokite autentiška turkiška baklava, net varvančia nuo medaus sirupo, pilna įvairiausių riešutų, tirpstančia burnoje. O rankų darbo ledai atgaivins net karščiausią dieną.