Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Praleiskite savaitgalį pavasariškame Vilniuje

Ką nuveikti savaitgalį? Trumputė kelionė į Vilnių ir pavasariškas vėjas puikiai išvėdins galvą ir padės pasisemti jėgų. Nebūtina minti įprastų turistų takų – siūlome maršrutą, kuris padės atrasti įdomiausius Vilniaus kampelius ir susiplanuoti dvi dienas taip, kad užtektų laiko ir gražiausiems miesto vaizdams, ir bundančios gamtos ramybei. Viskas jau suplanuota – iki susitikimo Vilniuje!

1 diena, šeštadienis

– Atvykimas

Atvykti į miestą iš oro uosto galima ir romantiškiau nei taksi ar autobusu. Pradėkite tyrinėti Vilnių nuo pat pirmų akimirkų. Sėskite į traukinį ir per 8 minutes pasieksite Vilniaus traukinių stotį. Vilnius gali pasiūlyti šimtus vietų apsistoti – tikrai rasite ir prabangių vaizdų, ir ekonominių viešbučių, ir netradicinių variantų. Apsistoję „Artagonist“ kiekviename kambaryje grožėsitės lietuvių menininkų instaliacijomis, o „Downtown Forest Hostel“ iškylausite gamtos prieglobstyje.

– Pirma stotelė – Užupis
Kirtus nepriklausomos Užupio respublikos sienas užsukite į Užupio informacijos centrą „Magnetai ir stebuklai“ – čia gausite paso antspaudą, išsiųsite atvirlaiškį draugams. Pamokite Undinėlei, apžiūrėkite Vilnelės krante ir pačioje upėje vis kintančias meno instaliacijas. Įkiškite nosį į jaukias parduotuvėles. Užlipkite į vieną aukščiausių Vilniaus kalvų – Altanos kalną – pasigrožėti senamiesčio panorama.

– Toliau – pietūs maisto turguje

Tikrai praalkote. Nusileiskite iki Tymo turgaus – nosį iš tolo kutena fantastiški „Open Kitchen“ kvapai. Mėsainiai, troškiniai, vegetariški patiekalai, desertai ir laisva atmosfera. Čia visi savi, tad išsitieskite ant žolės greta ir mėgaukitės maistu.

– Apžvalginis turas dviračiais

Pavalgius metas pajudėti. Šokite ant vieno iš oranžinių dviračių kitapus Tymo turgaus esančioje stotelėje ir 30 min. važiuokite nemokamai. Per tiek laiko be jokių kamščių nusigausite iki žydinčių sakurų dešiniajame Neries krante prie „Swedbank“ terasos. Fotosesija, poilsis ant pievelės, ir toliau į kelionę. Keiskit dviratį ir minkite iki Vingio parko. Tiksliau, dviratį palikite paskutinėje stotelėje prie Seimo, pereikite senuoju Žvėryno tiltu, sukite į kairę ir leiskitės paupiui. Jei atidžiau paieškosite, tikrai atrasite 15 a. akmenį su Gediminaičių stulpais.

– Miško pasaka ir miesto malonumai

Takelis atves tiesiai prie tilto į Vingio parką – tobula vieta įkvėpti gryno oro ir smagiai praleisti laiką. Riedučiai, paspirtukai, kurortą primenantys velomobiliai leis nukeliauti į atokiausius parko kampelius.  Pasidairykite – galbūt čia pamatysite žolę rupšnojančią stirną. „Picnic bistro“ atsigaivinsite ar rimčiau užkąsite. Grįždami atgal į miestą stabtelėkite apžiūrėti istorinių Žvėryno medinukų, traukiančiu įspūdingais ornamentais ir ryškiomis spalvomis. Jų rajone – net 108.

– Vakaras pagal nuovargio laipsnį

Senuoju Žvėryno tiltu grįžkite į Gedimino prospektą ir pasitikite vakarėjantį miestą.

Vis dar turite jėgų? Auksiniu trikampiu vadinamų Vilniaus ir Islandijos gatvių barai ir kavinės leis šėlti iki ryto. Pradėkite vakarą jūrų gėrybėmis „Selfish“, o pabaikite šokiais „Bardake“.

Norėtumėte ramesnių įspūdžių? Degustacinė vakarienė restorane „Amandus“ nuneš į įspūdingą gurmanišką kelionę, tačiau čia kojos galės ilsėtis – dabar metas skonio receptorių nuotykiams. Meniu keičiasi kartą per mėnesį, tačiau aišku viena – restorano šefas Deivydas Praspaliauskas sukurs tikrą maisto teatrą.

Patiko leisti laiką gamtoje? Užsukite į Užupyje esantį „Downtown Forest “. Čia skambant gyviems koncertams ir klegant įvairiomis pasaulio kalbomis galėsite ant kepsninės išsikepti savo maisto ir mėgautis juo žiūrėdami į žvaigždes iki pat vakaro. Jei gerai įsijausite į vaidmenį, čia esančiame hostelyje galėsite ir pernakvoti.

2 diena, sekmadienis

– Pusryčiai su vaizdu

Pradėkite dieną kaip praėjusio šimtmečio aristokratai – pasivaikščiokite Bernardinų parke, pasigrožėkite fontanais ir kalvomis. Praalkę pusryčių ir kavos užsukite į „Strange Love“. Atsisėdę terasoje mėgausitės augalų labirintų vaizdais ir Gedimino pilies bokštu.

– Vizitas pas prezidentę

Vėluoti nevalia! Varpams mušant lygiai vidurdienį prie Prezidentūros vyksta kariuomenės sargybos pasikeitimo ceremonijos. Ne kasdien pamatysite viduramžių riterius ir vėliavos keitimą. Po ceremonijos užsukite į Prezidentūros parką pasigrožėti meno kūriniais. Apsilankykite Prezidentūroje įsikūrusiame Valstybės pažinimo centre ir interaktyviai susipažinkite su šalies istorija bei įspūdingiausiais jos momentais.

– Vaizdas į Senamiesčio stogus

Pakilkite į Šv. Jonų bažnyčios varpinę ir apžiūrėkite Vilnių beveik iš paukščio skrydžio. Tyrinėkite Senamiesčio gatvių raizgalynę ir kitu kampu pamatykite garsiausius miesto objektus. Nusileidę nepamirškite praeiti siauriausia miesto gatvele – Skapo g. Išlindę į Pilies gatvę užsukite natūralių ledų į „Fionos cukrainę“ – čia jūsų laukia ledai, net jei nevalgote pieno produktų.

– Nuotykiai pagal orą

Atšilus pasiirstymas baidarėmis Neryje leis kitaip pamatyti miestą ir atneš truputį ramybės. Nepamirškite pamojuoti tiltais žengiantiems praeiviams. Prastesniu oru pasinerkite į meną – net jei jau lankėtės „MO muziejuje“, čia vyksta ne tik parodos, bet ir įvairiausi renginiai, pranešimai, kino seansai. Apžiūrėkite garsiojo litvako Samuelio Bako paveikslų kolekciją ar pažiūrėkite, ką šįkart pristato seniausia Vilniaus meno galerija „Vartai“.

– Auksinis saulėlydis iš aukštai

Paskutiniais saulės spinduliais nutviekstas miestas atrodo išties įspūdingai, ypač, kai Senamiestį stebi iš 22 „Radisson Blu“ viešbučio aukšte įsikūrusio „Sky bar“ su kokteiliu rankoje. Čia galite likti vakaroti ir ilgiau, tačiau tikri turistai nori pamatyti kiek įmanoma daugiau.

– Vakarienė su filmu

Kai sunku išsirinkti, ką valgyti, verta užsukti į „Downtown Food Hall“ – tik įėjus maisto pasiūla pribloškia, o kvapai žadina apetitą. Prie vieno stalo galite susinešti pačių skirtingiausių virtuvių patiekalų ir ragaukite, ragaukite. O gal valgydami net žiūrėkite filmą čia pat įsikūrusiame „Kino deli“.  Geras vakaras – garantuotas.

Papildomos pramogos

Jei savo turistinį savaitgalį susiesite su kuriuo nors iš pavasarį vykstančių renginių, patirtis mieste bus dar įspūdingesnė.

Dizaino savaitė, gegužės 6-12 d. – apsilankykite kūrybinėse dirbtuvėse, lankykitės parodose ir sužinokite, kokių naujovių siūlo lietuvių dizaineriai

Europos diena, gegužės 9 d. – nusikelkite į bet kokią Europos šalį ragaudami įvairiausių tradicinių patiekalų ir atrasdami kitokias kultūras.

Muziejų naktis, gegužės 17 d. – smagiai leiskite ne tik dienas, bet ir ypatingą naktį, kai visi miesto muziejai atveria duris į paslaptingus miesto užkaborius ir pristato parodas bei instaliacijas, kurių kasdien nepamatysite.

Gatvės muzikos diena, gegužės 18 d. – vaikščiodami po miestą klausysitės Vilniaus senamiesčio gatvėmis sklindančių šimtų atlikėjų koncertų. Arba čiupkite būgną ir dalyvaukite „Drum2gether“ eisenoje.

Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius, gegužės 30-birželio 2 d. – pasivaikščiokite po lietuvių ir užsienio galerijų parodas, diskutuokite su menininkais, o gal net tapkite performanso dalimi.