Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

RENGINIAI, BE KURIŲ NEĮSIVAIZDUOJAMA VASARA VILNIUJE

Vilniaus festivalis

Birželio 3-21 d. 

Įvairiose miesto vietose

www.vilniusfestivals.lt

Tikras delikatesas klasikos gerbėjams – žymūs Lietuvos ir užsienio atlikėjai drąsiai interpretuoja stambius simfoninius ir kamerinius kūrinius. Pirmieji išgirskite šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių premjeras ir originalius festivalio užsakymu sukurtus kūrinius. Čia tradiciškai galite tikėtis renesanso ir baroko kūrinių, legendinių džiazo solistų, lietuvių atlikėjo rečitalio ir staigmenų.

Kristupo festivalis

Birželio 27 – rugpjūčio 28

Įvairiose miesto vietose

www.kristupofestivalis.lt

Pasveikinkite festivalį 25-ojo gimtadienio proga. Ko tikėtis? Programą geriausiai atspindi festivalio moto: „visi žanrai geri, išskyrus nuobodžius”. Čia skamba ne tik klasikinės muzikos šedevrai. Vietos randa ir džiazas, eksperimentiniai projektai, tradiciniai ciklai.  Leiskite muzikai jus užvaldyti po bažnyčių skliautais, po vasaros dangumi, ar gamtos apsuptyje.

Gatvės teatro festivalis „SPOT“

Liepos 10-14

Įvairios miesto vietos

www.menuspaustuve.lt

Pasinerkite į kultūrą nemokamame gatvės teatro festivalyje. Naujai pamatykite urbanistines erdves stebėdami spektaklių ir instaliacijų seriją įvairiausiose miesto gatvėse bei skveruose. Choreografiniai performansai, koncertai, šiuolaikinio teatro pasirodymai supažindins su kitokiu Vilniaus senamiesčiu.

Vilniaus mėsainių festivalis „Vilnius Burger Fest“

Liepos 25 

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelis

Facebook: Vilnius Burger Fest

Šį festivalį užuosite iš tolo – grilio kvapas atvilios į kiemelį, kur išsirikiavę miesto mėsainių specialistai stebins gurmaniškais deriniais ir kovos dėl jūsų dėmesio. Tradiciniame festivalyje rasite mėsainių, kurių galite paragauti tik kartą per metus. Festivaliui artima lėto maisto filosofija, ekologijos ir etiško elgesio principai – ruošiant mėsainius naudojami švieži ir vietos ūkininkų teikiami produktai.

Velomaratonas

Rugpjūčio 18 

Startas prie LR Seimo

www.velomaratonas.lt

Pajudėkite! Išbandykite savo jėgas ir ištvermę ant dviračio. Nesvarbu, ar tai bus vienintelis pasivažinėjimas šiais metais, ar siekiate sportinių aukštumų – tradicinis „Velomaratonas“ kviečia riedėti Senamiesčio gatvėmis. Čia smagiai laiką praleiskite su visa šeima – trasa su apdovanojimais mažiesiems galbūt taps įkvėpimu rimčiau susidomėti dviračių sportu.

Baltramiejaus mugė

Rugpjūčio 23-24

Įvairiose miesto vietose

Pasijuskite tarsi laiko mašina grįžę į Viduramžius. Vilniaus gatvėse Renesanso drabužiais apsirėdę miestelėnai, senoji muzika ir amatai – miesto amatų ir menų šventė atgaivina tradicijas. Stebėkite iškilmingą visų dalyvių amatininkų eisena, stebėkite amatų demonstravimus arba patys įsijauskite į amatininko kailį – žieskite puodynę, verpkite, auskite, ar nusikalkite monetą.

Kino festivalis „Kinas po žvaigždėmis“

Rugpjūčio 1-31

Valdovų rūmų kiemas

www.kinopasaka.lt

Filmus galima žiūrėti įvairiai, bet vasaros metu pasimėgaukite didžiausiu malonumu ir pasinerkite į romantišką kino patirtį. Įsitaisykite kėdėje su puodeliu kavos, nepamirškite jaukaus pleduko, ir žiūrėkite kino klasiką, lietuviškus filmus, dokumentiką bei garsiausius metų filmus po žvaigždėmis.

Sostinės dienos

Rugpjūčio 30-rugsėjo 1

Įvairiose miesto vietose

www.vilniusfestivals.lt

Švęskite kartu su Vilniumi didžiausioje muzikos, gero maisto, kultūros ir puikios nuotaikos fiestoje. Gyvo garso koncertai, mugė pačioje miesto širdyje – Gedimino pr., išskirtiniai meniški šou mieste pasitinka naują – rudens – sezoną. Pasiruoškite aktyviam kultūriniam veiksmui ir įvairiems kūrybiniams sumanymams.