Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

RENGINIAI, BE KURIŲ NEĮSIVAIZDUOJAMAS RUDUO VILNIUJE

Kino festivalis „Kinas po žvaigždėmis“

Rugpjūčio 5 – rugsėjo 6
Valdovų rūmų kiemas
www.kinopasaka.lt

Filmus galima žiūrėti įvairiai, bet vasaros metu pasimėgaukite didžiausiu malonumu ir pasinerkite į romantišką kino patirtį. Įsitaisykite kėdėje su puodeliu kavos, nepamirškite jaukaus pleduko, ir žiūrėkite kino klasiką, lietuviškus filmus, dokumentiką bei garsiausius metų filmus po žvaigždėmis.

Sostinės dienos

Rugpjūčio 30 – rugsėjo 1

www.vilniusfestivals.lt/sostines-dienos/

Švęskite kartu su Vilniumi didžiausioje muzikos, gero maisto, kultūros ir puikios nuotaikos fiestoje. Gyvo garso koncertai, mugė pačioje miesto širdyje – Gedimino pr., išskirtiniai meniški šou mieste pasitinka naują – rudens – sezoną. Pasiruoškite aktyviam kultūriniam veiksmui ir įvairiems kūrybiniams sumanymams.

Danske Bank Vilniaus maratonas

Rugsėjo 8
Startas prie Vilniaus katedros
www.vilniausmaratonas.lt

Pasiryžę 42 km iššūkiui? Jei šis atstumas gąsdina, rinkitės pusmaratonį ar 10 km, bėkite 5 km su šeima, ar supažindinkite vaikus su smagiu bėgimo sportu 200 metrų distancijoje. Bėgti gali visi, tad metas pasiruošti bėgimo batelius ir tyrinėti Vilniaus senamiestį bėgimo žingsneliu.

Tarptautinis senosios muzikos festivalis „Banchetto Musicale“

Rugsėjo 8-27
www.bmfestival.lt

Ne taip dažnai Vilniuje išgirsite  gražiausius senosios muzikos kūrinius. Čia skamba ne tik jau klasika tapę kūriniai. Viduramžių, renesanso ir baroko muzikai, šokiui ir teatrui skirtas festivalis mini garsių kompozitorių jubiliejines datas, rengia teatralizuotas programas ir net stato spektaklius.

Tarptautinis šiuolaikinių scenos menų festivalis „Naujojo cirko savaitgalis“

Rugsėjo 10-15
Menų spaustuvė
www.menuspaustuve.lt

Atitrūkite nuo kasdienybės ir pasinerkite į fantazijų, iliuzijų, laikino grožio ir beveik neribotų žmogaus galimybių pasaulį. Pamatykite, kad cirkas gali būti visiškai kitoks – trupių iš viso pasaulio pasirodymai stebins šiuolaikiškumu, nagrinės aktualias temas. Panorėsite išbandyti savo jėgas patys? Dalyvaukite judesio užsiėmimuose.

 

Japonų kultūros festivalis „NowJapan“

Rugsėjo 10-15
Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“
www.nowjapan.lt

Ką žinote apie Japoniją? Susipažinkite su Tekančios saulės šalimi neišvykdami iš Vilniaus. Ypatinga šalies kultūra apima tiek daug, kad tik spėkite dalyvaukite: gausybė pasirodymų, kūrybinių dirbtuvių, pranešimų, parodų, filmų ir animacijos seansų, konkursų neleis nuobodžiauti. Japonia garsėja ir technologijomis, tad pamatykite visas naujoves, išbandykite kompiuterinius žaidimus ir pasinerkite į virtualią realybę.

Muzikos ir menų festivalis „Loftas fest“

Rugsėjo 13-14
Menų fabrikas „Loftas“
www.menufabrikas.lt

Vasarai pasibaigus festivaliai tęsiasi – dalyvaukite vieninteliame miesto muzikos ir menų festivalyje Baltijos šalyse. Kokybiškos muzikos scenos, meno pasirodymai, spektakliai, naktiniai kino seansai, parodos po atviru dangumi – buvusių fabrikų teritorijoje įsisukite į meno sūkurį. Ragaukite gatvės maisto, ieškokite jaunųjų lietuvos dizainerių mados perliukų ar vinilinių plokštelių naktiniame turguje.

Tautų mugė

Rugsėjo 13-15
www.tautumuge.lt

Tikrai užuosite mugę iš tolo – čia Vilniaus gatvėse ruošiami įvairūs nacionalinių virtuvių patiekalai, susipažinsite su tautiniais papročiais ir buities tradicijomis. Garsiosios vokiškos dešrelės, gruziniški paplotėliai, karaimų kibinai ir kiti gardėsiai vilioja paragauti visko. Tačiau tai – ne tik smagurių rojus. Mugėje kasmet dalyvauja patys aktyviausi Lietuvoje gyvenančių tautinių bendrijų amatų ir kulinarijos meistrai, dainų ir šokių virtuozai.

 

Rudens lygiadienis

Rugsėjo 22 d.

Krantinė prie Karaliaus Mindaugo tilto, Verkių regioninis parkas

Ir vėl diena susilygina su naktimi. Tai stebuklingas laikas, tad kiekvienais metais vyksta tradicinės „Ožio aukojimo“ apeigos. Jų metu skamba senovinė muzika, o dangų nušviečia deginamų didžiulių šiaudų skulptūrų šviesa.

Tarptautinis džiazo festivalis „Vilnius Jazz“

Spalio 16-20
www.vilniusjazz.lt

Miestą užlieja šiuolaikinio džiazo ir improvizacinės muzikos banga. Tai reta proga pamatyti garsiausius užsienio džiazo atlikėjus Lietuvoje, atrasti muzikines naujoves, išgirsti kylančias žvaigždes ir paragauti džiazo avantgardo. Pasinerkite į laisvą festivalio dvasią ir iš įvairialypės programos išsirinkite, kas sužadins jūsų smalsumą.

Šiuolaikinės muzikos festivalis „Gaida“

Spalio 4-19

Kokia yra šiuolaikinė muzika? Festivalis atskleidžia, kad tai– ne tik, ką girdime radijo stotyse. Išgirskite patys. Jūsų laukia atvira visų tradicijų ir visų geografinių platumų muzikai programa. Pagrindines Vilniaus koncertų sales užvaldo ir rimtoji simfoninė muzika, ir alternatyvioji kūryba, elektroninė ar eksperimentinė muzika, multimedijų projektai.

Lietuvos gastronomijos savaitė

Lapkričio 4-10
Facebook: Lietuvos gastronomijos savaitė

Ragaukite! Leiskitės į gurmanišką kelionę po Vilniaus restoranus ir atraskite netikėtų skonių. Specialūs meniu, degustacinės vakarienės ir ypatingi geriausių miesto šefų kūriniai nustebins. Jūsų rankose ir „Gastronomijos savaitės žvaigždės“ titulo likimas, tad ragaukite ir vertinkite.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“

Lapkričio 7-24
„Forum cinemas“
www.scanorama.lt

Laukiamiausia kino gurmanų puota – iš plačios festivalio programos išsirinkti gali būti nelengva. Čia ir kino tradicijos, ir naujausios mados, ir nepatogiausius klausimus nagrinėjantys filmai. Keliaukite po gero Europos kino erdves nuo klasikos iki šių dienų ir pamatykite geriausius, vertingiausius ir Europoje pripažintus filmus. Svarbiausias klausimas – kaip spėti pamatyti viską?

©Scanorama

Tarptautinis džiazo festivalis „Vilnius mama jazz“

Lapkričio 13-17
www.vilniusmamajazz.lt

Teskamba džiazas! Sužinokite, kas šiandien vyksta džiazo pasaulyje, kaip keičiasi ši muzika, kas aktualu dabar. Lankykitės ne tik koncertuose. Domėkitės džiazu specialiose parodose, dalyvaukite pokalbiuose su atlikėjais. Čia laukia ne tik garsūs užsienio atlikėjų pasirodymai, bet ir plati lietuviško džiazo panorama, specialios festivaliui sukurtos meninės programos, jaunųjų atlikėjų pasirodymai. Džiazo ir salėje, ir gyvenime nebus per daug.

Vilnius Mama Jazz

Žaidimų kultūros festivalis „Game On“

Lapkričio 16-17
Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“
www.gameon.lt

Gyvenimas – tai žaidimas! Nesiliaukite žaidę, nesvarbu, kiek jums metų. Festivalyje atrasite visko: Nuo inovatyvių sprendimų iki geriausios žaidimų įrangos, nuo virtualios realybės iki naujausių indie žaidimų. Jei esate tikras fanas, dalyvaukite įspūdingame kostiumų šou ar išsamioje konferencijoje žaidimų kūrėjams. Sužinokite visas naujienas iš vidaus.

Game On

Kalėdos sostinėje

Lakpričio 30 – sausio 7
www.kaledossostineje.lt

Kas gali būti gražiau už kalėdinę pasaką siaurose Senamiesčio gatvelėse? Visą mėnesį semkitės šventinės atmosferos ir magiškos nuotaikos. Viena įspūdingiausių Europos eglių, meduoliais kvepiančios mugės, smagūs kalėdiniai koncertai, vaikų mėgstamiausias kalėdinis traukinukas – čia malonumų ir pramogų suras ir didelis, ir mažas. Ieškokite daugybės nemokamų renginių ir susikurkite gražiausių atsiminimų.