Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Įkvėpk gaivaus Vilniaus parkų oro

Vilniaus žalumai pamažu nusidažant rudens spalvomis, išnaudok galimybę pasimėgauti vakaro pasivaikščiojimu ir karštu gėrimu viename iš miesto parkų. Apsilankymas bet kuriame jų padės praskaidrinti mintis, atsipalaiduoti bei atgauti jėgas.

Bernardinų sodas

Muzikinis fontanas ir botanikos ekspozicija – tik keli dalykai, kuriuos rasi Katedros aikštės pašonėje esančiame Bernardinų sode. Parkas veikia kasdien ir yra nemokamas, tad nenuostabu, kad jis tapo viena mėgstamiausių vilniečių vietų, kur dažnai užsukama pasivaikščioti palei Vilnelę.

A post shared by @martouuj on

Verkių regioninis parkas ir Vilniaus Kalvarijos

Daugelis atvyksta apžiūrėti klasicistinių rūmų pačioje parko širdyje, tačiau Verkiuose rasi ir daugiau įdomių vietų. Gali aplankyti senąjį malūną, nueiti iki Žaliųjų ežerų ar pamatyti didžiausią parko šaltinį, laikomą stebuklingu. Jį rasi Vilniaus Kalvarijose – viename krikščionių piligrimų traukos taškų.

Pūčkorių atodanga

Vaizdingame Belmonte esanti atodanga suteikia progą iš aukštai pažvelgti į Vilnios slėnį ir jį supančius miškus. Aukščiausias tokio pobūdžio geologinis darinys Lietuvoje yra gera vieta pabėgti nuo miesto šurmulio bei leisti akims paklajoti horizonto linija.

 

Vilniaus universiteto Botanikos sodas Kairėnuose

Didžiausias šalies sodas sukaupė įspūdingą augalų kolekciją. Siūlome aplankyti ir neseniai atidarytą pastatą-augalą: silikatinių plytų daugiabutį, rekonstruotą taip, kad ant jo sienų galėtų vešėti augalai. Rugsėjį botanikos sodas pristato tradicinę parodą, skirtą žemės ir aplinkos meno darbams.

 

Vingio parkas

Į šalia miesto centro esantį Vingio parką vilniečiai užsuka tiek aktyviai leisti laisvalaikio, tiek atsipalaiduoti. Ankstyvą rudenį vis dar gali išgerti kavos vienoje iš parko kavinių ar išsinuomoti riedučius ir praskrieti asfaltuotais parko takais.

A post shared by Mikis (@bek_miki_bek) on