Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

„Tartle“ – naujas būdas pažinti Lietuvos istoriją

Tartle 2Pirmoji „Tartle“ paroda – „Žvilgsnis į Lietuvos dailės istoriją nuo Užupio“ – siūlo pasižvalgyti po plačias panoramas pietų, vakarų ir šiaurės kryptimis. Centras skatina užmegzti glaudesnį santykį su menu, kultūra ir istorija, todėl parodas lankyti kviečia tik su menotyrininku. Internetinė registracija į ekskursijas prasidės spalio 22 d.

Lietuvos meno pažinimo centre bus eksponuojama per 7 000 su Lietuvos istorija susijusių meno darbų, apimančių laikotarpį nuo XV a. iki šių dienų. Dauguma kolekcijoje esančių kūrinių priklauso Lietuvos dailės aukso fondui ir papildo nacionalinius muziejų rinkinius. Vienoje reikšmingiausių privačių meno kolekcijų Lietuvoje galima iš arti pamatyti ne tik didžiausią paveikslų apie Vilnių kolekciją, bet ir skulptūras, senuosius LDK ir Lenkijos žemėlapius, istorinės grafikos darbus, vieną pirmųjų lietuviškai spausdintų knygų – J.Bretkūno „Postilę“.

„Tartle“ taip pat pristato ir iš Lietuvos kilusius ar čia didelę gyvenimo dalį praleidusius menininkus – čia nuolat reziduos keli pasaulinio garso Lietuvoje gimusio skulptoriaus Jokūbo Lipšico darbai, tarp jų ir didžiausia autoriaus skulptūra Lietuvoje „Prometėjas, smaugiantis grifą“. Centro įkūrėjai nenusisuka ir nuo šiuolaikinio meno – kiemelyje planuoja parodas vasarą.