Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Teprasideda žiemos nuotykiai Vilniuje

VMS_5550Patirtys įsimena geriausiai. Nesvarbu, ar lauke yra sniego, žiemą Vilniuje laukia smagūs nuotykiai. Šokti į eketę? Bėgti varžybose esant -20 °C? O gal pasivažinėti šunų kinkiniu? Jei nesiryžtumėte ekstremalioms pramogoms, visada galite tyrinėti Vilniaus parkus, čiuožinėti čiuožyklose, o paskui mėgautis šiltais ir sočiais lietuviškos virtuvės patiekalais.

Pirtis ir žiemos maudynės

Atšalus neverta pamiršti įspūdingų ežerų aplink Vilnių. Nepabijoję vantų procedūrų, išbandę medaus masažą, atsipalaidavę ir pirtyje įkaitę iki raudonumo pasiruoškite šokti į ežerą. Tai bent atgaiva! Dėl tokios pramogos nereikia vykti toli – Pilaitėje ant Gilužio ežero kranto įsikūrusioje „Villa Alicante“ muilo akmenų ąžuolinėje pirtyje, išsiperti vantomis, atsigaivinti ežere. Arba atsiribokite nuo miesto šurmulio išvykoje į Trakus – sušilkite Tony Resort pirtyse ir atsipalaiduokite šildomame lauko kubile tiesiai ant ežero kranto.

Čiuožyklos

Net jei nelepina sniegas ir minusinė temperatūra, į Kalėdų pasaką pateksite atviroje čiuožykloje Lukiškių aikštėje. Jei šalta taip, kad net tvoros pokši, vykite į Trakus – čiuožinėti ant Galvės ežero – reta ir ypatinga patirtis.

Šunų kinkiniai

Leiskitės į kelionę Sibiro haskiais pakinkytomis rogėmis. Mėgausitės  gražiausiais kraštovaizdžiais, išvysite pro akis lekiančią laukinę gamtą ir stebuklingą žiemą. Pasijauskite kaip vaikystėje – mieli šuneliai ištirpdys net šalčiausią širdį. Jei nėra sniego, ne bėda – rogėms pritaisomi ratukai, tad pramoga tinka bet kokią žiemą. Daugiau informacijos rasite čia

Pasivaikščiojimai pėsčiomis

Apsiaukite sniego batus ir pamatykite Vilnių iš visai kitos perspektyvos. Keliaukite kalvomis ir stebėkite miesto panoramą iš aukštai. Eikite į pažintinius žygius ir sužinokite daugiau apie nacionalinių parkų gyvūniją ir gamtą. Arba tiesiog mėgaukitės žiemos ramybe Vilniaus miškuose.

Slidinėjimas slidėmis ir snieglentėmis Liepkalnyje

Liepkalnyje driekiasi geriausios Vilniaus slidinėjimo ir snieglenčių trasos. Nepamiršti ir patys mažiausieji – čia pat įrengta atskira rogučių trasa mažiesiems čiuožėjams. Nenorite leistis nuo kalno? Užsukite pasimėgauti puodeliu kavos ir gražiais vaizdais. Liepkalnis – viena aukščiausių Vilniaus vietų, tad galėsite  žvelgti į miestą per atstumą, kaip ir stebėti virš galvos besileidžiančius lėktuvus.

Pasivaikščiojimai parkuose

Užklyskite į Bernardinų sodą ir pažvelkite į ant kalno stūksantį Gedimino bokštą. Užsukite ir į Pavilnių regioninį parką – pamatysite apsnigtus miškus, o įsilipę į Pučkorių atodangą išvysite tikrą žieminio atviruko vaizdą.

Soti tradicinė lietuviška virtuvė

Mėgaukitės sočiais tradiciniais lietuviškais patiekalais. Čia karaliauja mėsa, bulvės ir daug meilės. Paragaukite tradicinių ir mažiau įprastų lietuviškos virtuvės šedevrų restoranuose „Džiaugsmas“, „Queensberry“ ar „Ertlio namas“.

Apsnigę senamiesčio stogai

Žiemą Vilniuje ramu kaip niekad. Pakilęs į Trijų Kryžių kalną, matysi kaip dūmai iš senamiesčio kaminų lėtai kyla virš senų Vilniaus namų apsnigtais stogais. O jei pasiseks, vakare gali pradėti elegantiškai snigti, kai didelės snaigės lėtai leidžiasi nakties tyloje.

Žiema Trakuose

Senoji Lietuvos sostinė lengvai pasiekiama traukiniu ar autobusu – kelionė trunka vos 30 minučių. Ilgai laikantis šaltiems orams, miestelio gyventojai ir svečiai pradeda vaikščioti užšalusiais Trakų ežerais, tad iki pilies galėsi nueiti neperėjęs nė vieno tilto.

Vilnius iš oro baliono

Oro balionai mieste vasarą – įprastas reginys. Tačiau esant palankiems orams, palikti į dangų oro balionu gali ir žiemą. Sniego sluoksniu nuklotas Vilnius iš čia atrodo įspūdingai, o padebesių tylą tik karts nuo karto sudrumsčia oro baliono degikliai.