Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Apsilankykite nepriklausomoje respublikoje Vilniaus širdyje

IMG_3090Bevaikštant Vilniaus senamiestyje lengva atsidurti kitoje respublikoje. Nors paso nereikia, bet juk būtų smagu gauti antspaudą. Tad užsukite į nepriklausomą Užupio respubliką ir pasinerkite į kūrybišką atmosferą tiesiog gatvėse. Čia laukia daug atradimų.

Pereikite pasienio postą

Užupio sienas žymi Vilnelė, tad į kitą respubliką pateksite perėję Užupio tiltą. Apsilankę paupyje esančiame Užupio turizmo ir informacijos centre „Magnetai ir stebuklai“ gaukite paso antspaudą ar išsiųskite atviruką su originaliu Užupio antspaudu. Pakeliui apžiūrėkite meilės spynas. O savaitgalį stebėkite, kaip jaunikiai neša jaunąsias per tilta iš vienos respublikos į kitą.

Susipažinkite su Užupio konstitucija

Įžengę į Užupį susipažinkite su svarbiausiu respublikos įstatymu – Paupio gatvėje ant sienos pakabinta Užupio konstitucija. Taip galėsite geriau susipažinti su vietinių gyvenimo suvokimu. Konstitucija išversta į daugiau nei 20 kalbų, tad smalsu pažiūrėti, kaip tas pats tekstas atrodo užrašytas prūsų ar urdų kalba. „Visi turi teisę būti vieninteliai“ skelbia Užupio konstitucija. Atrodo, užupiečiai taip ir gyvena.

Atraskite užslėptus meno lobius

Bohemiškasis Užupis kupinas meno netikėtose erdvėse. Eidami pasroviui užtiksite Užupio meno inkubatorių, kurio kieme ir net pačioje upėje laukia vis besikeičiančios skulptūros ir netikėti objektai – traukite fotoaparatą, bus ką įamžinti. Ieškokite krantinės nišoje sėdinčios garsiosios Undinėlės. Pasak legendų, ji savo giesme gali suvilioti amžiams likti Užupyje. Avantgardinio meno paieškos jus atves į Jono Meko vizualiųjų menų centrą – čia pamatysite fluxus judėjimo pradininkų darbus. O kai pavargsite, prisėskite prie Užupio angelo kojų ir atsigerkite iš fontanėlio. Apsižvalgykite – aplink dar laukė daug neatrastų lobių.

Apžvelkite Vilnių

Nuo Altanos kalno atsiveria fantastiški Vilniaus senamiesčio vaizdai. Užkilkite iki Užupio gimnazijos, palypėkite laipteliais ir pakilkite keliuku už pastato. Kita Vilniaus pusės panorama matyti nuo Šv. apaštalo Baltramiejaus bažnyčios. Už gyvenamųjų namų besislepianti bažnyčia slepia gražią paslaptį – įspūdingą panoramą nuo kalvos.

Išeikite ir grįžkite į Užupį

Į Užupį veda ne vienas kelias. Jono Meko skersvėjis, taip pavadintas amerikiečių avantgardinio kino pradininko garbei, jungia Vilniaus dailės akademiją ir Užupio gatvę. Vilnelę galima pereiti žingsniuojant „Fluxus“ tiltu, vieninteliu uždaru pėsčiųjų tiltu Lietuvoje. O jei žengsite tiltu prie Bernardinų vienuolyno, atsidursite Tibeto aikštėje ir galėsite apžiūrėti mandalos skulptūrą.

Džiaukitės keistenybėmis

Niekada iki galo neaišku, kada užupiečiai švenčia. Įžengę į rajoną galite atsidurti netikėtame festivalyje, aptikti lauko parodą ar tiesiog matyti, kaip vietos gyventojai mėgaujasi gyvenimu. Lapkritį pavyks sudalyvauti Estų kino dienose ir atšvęsti Vėjo dieną – fotografijos, muzikos, filmo ir filosofijos festivalį.

Nepamirškite pavalgyti

Rezervuoktie staliuką „Sweet Root“, trečiame geriausiame restorane Lietuvoje. Jūsų laukia sezoninis meniu iš vietos produktų ir stebinančios vieno kąsnio istorijos. Užupis – puiki vieta išgerti kavos su desertu. „Coffee1“ gausite gardžios kavos ir naminių ledų. „Liu desertinėje“ laukia prabangūs torčiukai. „Thierry kepyklėlėje“ pasijusite kaip Paryžiuje, o lietuviškų gardumynų paragausite „Kmyninėje“. Sveiko maisto oazę rasite restorane „Health“.

Parsineškite prisiminimą

Užupyje gausu mažų keistų krautuvėlių, kuriose laukia neatrasti lobiai. Iš kanapių pluošto išaustų marškinių rasite „Kanapinėje krautuvėje“. Nišinių kvepalų, muzikinių dėžučių ir net garo variklių ieškokite „Visokių daiktų krautuvėlėje“. Skaitytų knygų rinkitės „Keistotekoje“, o autentiškos juvelyrikos pasiūlys „Baltic Shamans“.