Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

War and Peace Vilniuje

War and PeaceMaršrutas po BBC serialo “Karas ir taika” filmavimo vietas

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – VTD) pristatė maršrutą po BBC serialo „Karas ir taika“ filmavimo vietas Lietuvoje. Šešių dalių istorinis serialas pagal L. Tolstojaus romaną didžiąja dalimi buvo filmuotas vaizdingose Lietuvos vietose ir tapo tikra sensacija Didžiojoje Britanijoje bei sukėlė didžiulį britų susidomėjimą istorinių įvykių kryžkele – Lietuva.

Britų visuomeninio transliuotojo BBC kartu su amerikiečių kompanija „The Weinstein Company“ sukurtą serialą jau žiūrėjo Australijos, JAV, JK, Kanados bei Švedijos žiūrovai. Transliavimo teises taip pat įsigijo Estijos, Belgijos, Danijos, Filipinų, Graikijos, Indijos, Islandijos, Izraelio, Kinijos, Latvijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Norvegijos, Pietų Korėjos, Portugalijos, Prancūzijos, Rusijos, Suomijos, Taivano ir Ukrainos televizijos.

Serialas „Karas ir taika“ buvo filmuotas Vilniuje, Merkinėje, Trakų Vokėje, Trakuose, Kernavėje ir Rumšiškėse. Kaip teigia serialo vykdančioji prodiuserė Lietuvoje Lineta Mišeikytė, BBC sprendimą filmuoti ir perteikti didingo romano peripetijas būtent Lietuvoje lėmė turiningos savo praeitimi  ir ryškios karo ir taikos ženklais vietos, kurių Lietuvoje tikrai gausu.

Seriale „Karas ir taika“ atgyja XIX amžiaus pradžia, kai Lietuva buvo Rusijos imperijos vakarinis pakraštys ir išgyveno Napoleono žygį į Maskvą, jo didžiosios armijos šlovę ir pražūtį. Būtent tai per keleto Rusijos aukštuomenės šeimų likimus subtiliai išraiškingai pasakoja serialas „Karas ir taika“.

2015 m. užsienio turistų skaičius Lietuvoje augo 2,3 proc. Turistų iš Jungtinės Karalystės srautas į per 2015m. išaugo 17,2 proc.

Serialo „Karas ir taika“ maršrutus rasite čia: http://www.lithuania.travel