Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Vilniaus viešasis transportas

Viešasis transportas, pritaikytas fizinę negalią turintiems asmenims:
Vilniuje yra 45 žemagrindžiai troleibusai ir 204 autobusai keleiviams su negalia. Tokios transporto priemonės yra pažymėtos specialiais ženklias transporto maršrutų tinklapyje www.marsrutai.lt ir stotelėse.

Šiose transporto priemonėse yra specialios vietos su saugos diržais invalido vežimėliais besinaudojantiems asmenims. Transporto priemonės žymimos specialiais lipdukais. Prie durų yra specialus mygtukas vairuotojo iškvietimui. Vairuotojai yra apmokyti pagelbėti asmenims su negalia. Jie pasiruošę padėti įlipti ar išlipti iš transporto priemonės. Jie atkelia specialią rampą.

Neįgalieji turi pirkti bilietus, tačiau, asmenys, kurie pripažinti I kategorijos invalidais iki 2005 metų + lydintis asmuo gauna 80 % nuolaidą, asmenys, kurie pripažinti II kategorijos iki 2005 metų gauna 50 % nuolaidą vienkartiniams ir mėnesio bilietams.

Visi troleibusai turi įrangą pritaikytą akliesiems ir silpnaregiams:

– Garso pranešimas apie sustojimą ir maršrutą stotelėje: asmenys turintys regėjimo negalią žino, kurio maršruto transporto priemonė atvyko ir kur yra pirmosios durys (Tačiau jie privalo turėti specialų pultelį).
– Kai kuriose viešojo transporto stotelėse, kurios įrengtos netoli regėjimo negalią turinčių asmenų organizacijų, tvarkaraščiai pateikiami didesniu šriftu.

Informacija apie maršrutus, tvarkaraščius, paslaugas, nuolaidas pateikiama keliais būdais:
Informacija nemokamu telefonu: 8-800-2107050 (I–VII 05.00–24.00);
Informacija internete www.vilniustransport.lt;
Informacijos centre V. Kudirkos aikštė (I–V 7.00–20.00, I–V 7.00–20.00, I–V 7.00–20.00, VI – 9.30–18.00).