Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Piligrimams


Dievo Gailestingumo sventoveGAILESTINGUMO KELIAS VILNIAUS ARKIVYSKUPIJOJE

Nuo Antakalnio kalvų, vaizdingais Vilniaus senamiesčio gatvių labirintais iki Tabariškių miestelio Lietuvos pasienyje Gailestingumo kelias jungia vietas, kurių aplinka gaubė didžiuosius Dievo Gailestingumo apaštalus – šv. Faustiną ir jos dvasinį vadovą pal. kun. Mykolą Sopočką.

2000 m. šventąja paskelbta vienuolė Faustina Kovalska 1929 m., 1933–1936 m. gyveno Vilniuje, Gailestingumo Motinos vienuolyno namuose. Daugiakultūriame tarpukario Vilniuje šventoji Faustina patyrė reikšmingiausius Jėzaus apsireiškimus. Šiame mieste ji sutiko dvasinį vadovą ir nuodėmklausį pal. kun. M. Sopočką, kurio paskatinta pradėjo rašyti dienoraštį, jo dėka buvo nutapytas Gailestingojo Jėzaus paveikslas, prasidėjo pamaldumas Dievo Gailestingumui.

Vilniuje ir Vilniaus krašte pal. kun. M. Sopočka praleido didžiąją savo gyvenimo dalį – vaikystę, kai su tėvais atvykdavo į Vilniaus šventoves, studijų metus, dirbo universitete, vykdė savo kunigišką ganytojo tarnystę Vilniaus bažnyčiose ir tikinčiųjų bendruomenėse.

Atsiųsti leidinį

Turistai Ausros VartaiŠV. JONO PAULIAUS II KELIAS VILNIAUS ARKIVYSKUPIJOJE

Šventasis Jonas Paulius II – pirmasis Lietuvą aplankęs popiežius. 1993 m. įvykęs jo vizitas suteikė didelę moralinę ir diplomatinę paramą nepriklausomybę atgavusiai Lietuvai, sustiprino tautos dvasią ir vienybės siekį.

Pagerbiant popiežių, svarbiausios Lietuvos šventovės buvo sujungtos į „Jono Pauliaus II“ vardu pavadintą piligrimystės kelią. Keliaujant juo aplankomos žymiausios Vilniaus arkivyskupijoje esančios sakralinės vietos, pristatoma Lietuvos tikėjimo istorija, bažnyčių menas, architektūra, tradicijos. Apie visus Jono Pauliaus II piligriminio kelio objektus galite skaityti www.piligrimukelias.lt.

Iš šv. Jono Pauliaus II kalbos Šv. Dvasios bažnyčioje: „Galima tarti, kad visą savo gyvenimą, bent nuo tada, kai tapau sąmoningas, nuolat buvau Vilniuje. Buvau Vilniuje mintimis ir širdimi. Galima būtų pasakyti – visa esybe. Taip ir pasiliko.“

Atsisiųsti leidinį

Vilniaus piligrimų centras

Dominikonų g. 6, 01131 Vilnius
Mob. +370 677 21 591
El. p. piligrimai@vilnensis.lt

Vilniaus piligrimų centras siekia pristatyti Vilnių, kaip Dievo Gailestingumo miestą, ir skatina piligrimystę, kaip vieną iš tikėjimo stiprinimo formų. Centre laukiami visi besidomintieji piligrimyste, kaip viena iš tikėjimo stiprinimo ir pagarbos išreiškimo ypatingų Dievo malonių vietoms forma, ir siekiantys pažinti Dievo Gailestingumą.

Vilniaus piligrimų centre teikiama informacija apie piligrimystės galimybes Vilniaus arkivyskupijoje ir pasaulyje. Čia telkiama nuolatinių savanorių komanda, kurie teiktų pagalbą ir informaciją atvykstantiems piligrimams. Centre rengiamos paskaitos, susitikimai, skatinantys geriau suvokti piligrimystės prasmę ir Dievo Gailestingumą.

Vilniaus piligrimų centras pristato piligrimystę Vilniaus arkivyskupijoje Lietuvos ir užsienio kelionių agentūroms ir piligrimų centrams. Taip pat rūpinasi miesto erdvių pritaikymu piligrimystei, užtikrinant piligrimų sielovadą, apgyvendinimą, reikiamos informacijos teikimą, pagrindinių piligriminių objektų parengimą, žymėjimą.

Dievo Gailestingumo šventovė

Dominikonų g. 12, 01131 Vilnius
Mob. +370 5 243 3313
El. p. gailestingumasvilnius@gmail.com

Vilniaus širdyje įsikūrusi Dievo Gailestingumo šventovė yra vienas didžiausių sostinės tikinčiųjų traukos centrų. Čia plūsta ir piligrimai iš viso pasaulio. Šventovėje visą parą vyksta Švč. Sakramento adoracija, šventovė atvira ir dieną, ir naktį.