Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Kalėdos sostinėje 2015: renginių programa

Kaledu renginiu programa

Kalėdos atkeliauja į sostinę  – netrukus pasklis šviesa, užburianti Vilnių! Vilniečiai ir miesto svečiai sulauks pačių įvairiausių renginių ir pramogų:

„KALĖDINIS VILNIUS”!

Lapkričio 27 d. – sausio 6 d.
Kalėdų laikotarpiu Vilniaus miesto savivaldybė skelbia Kalėdinį konkursą – ragina įmones, įstaigas ir visą bendruomenę puošti savo aplinką. Originaliausių idėjų sumanytojai bus apdovanoti vertingais prizais.

KALĖDŲ EGLUTĖS ĮŽIEBIMAS

Vilniaus Katedros aikštė
Lapkričio 27 d.
20:30-22:30 val.
Įspūdinga žiemos švenčių pradžia visai šeimai! Prie Kalėdų Eglutės populiariausi šalies muzikos atlikėjai dovanos skambiausias savo dainas, o žymiausios asmenybės skaitys pasakas mažiesiems.

KALĖDŲ MIESTELIS

Vilniaus Katedros aikštė
Lapkričio 27 d. – gruodžio 27 d.
Darbo laikas:
I-IV: 11:00 – 21:00 val.
V: 12:00 – 22:00 val.
VI: 11:00 – 22:00 val.
VII: 11:00 – 21:00 val.
Gruodžio 24 d., 12:00 – 17:00 val.
Gruodžio 25, 26 d., 12:00 – 22:00 val.
Visą šventinį laikotarpį lankytojų lauks beveik penkiasdešimt jaukių medinių namelių, kurie sukurs Kalėdų miestelį. Juose bus galima įsigyti originalių šventinių dovanų bei pabendrauti su pasakų herojais, skanauti kvapnius ir gardžius karštus gėrimus bei užkandžius. Šimtai stebuklingų idėjų, šventinė nuotaika, skrudintų kaštonų kvapas – tiek ir dar daugiau įspūdžių sostinės Kalėdų miestelyje!

KALĖDŲ PASAKŲ NAMELIS

Vilniaus Katedros aikštė
Lapkričio 28 d. – gruodžio 27 d.
11.30 – 20.30 val. (kas pusvalandį)
Šiemet Kalėdų eglutėje veiks tikras pasakų namelis, kuriame bus skaitomos pasakos bei literatūros kūrinių vaikams ir jaunimui ištraukos. Pasakų namelis talpina tik 25 klausytojus, todėl būtina iš anksto užsiregistruoti el.paštu: loreta@vilniuskc.lt arba telefonu 8 5 261 9557, 8 657 51984 būtinai nurodant, dieną, laiką, klausytojų skaičių, amžiaus grupę.
Papildoma informacija:
Darbo dienomis
11.30–17.00 val. – skaitomos pasakos ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir moksleivių grupėms
17.00–19.00 val. – įėjimas laisvas
19.00–20.30 val. – skaitoma literatūra jaunimui ir suaugusiesiems
Savaitgaliais ir šventinėmis dienomis
11.30–19.00 val. – įėjimas laisvas
19.00–20.30 val. – skaitoma literatūra jaunimui ir suaugusiesiems

TARPTAUTINĖ KALĖDŲ LABDAROS MUGĖ

Vilniaus Rotušė
Gruodžio 5 d.
12:00- 18:00 val.
Įėjimas – auka nuo 1 EUR.
P. Alma Adamkienė ir P. Janina Butkevičienė šiais metais atidarys jau Tryliktąją Tarptautinę Kalėdų labdaros mugę. Jos metu bus galima įsigyti Lietuvoje reziduojančių užsienio šalių ambasadorių žmonų, ambasadų darbuotojų, visuomeninių organizacijų atstovų pagamintų rankdarbių, Kalėdų papuošalų, saldumynų ir suvenyrų, aplankyti beveik pusšimtį meno stendų bei vaikų kampelį.
Šių metų renginio globėja p. Janina Butkevičienė kviečia kurti Kalėdų stebuklus kartu!
Mugės metu surinktos lėšos bus skiriamos 8 organizacijoms:
Vilniaus specialusis slaugos darželis „Čiauškutis“;
Vilniaus Antakalnio vaikų socialinės globos namai;
Kapčiamiesčio senelių globos namai (Lazdijų raj.);
Vaikų ir jaunimo dienos centras „Mūsų nameliai“;
Nevalstybinis vaikų darželis „Nendrė“, Kupiškio r.
Alizavos pagrindinė mokykla;
Vaikų ligoninės (Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialas), Neonatologijos skyrius;
Visagino vaikų paramos centras.

KALĖDŲ EGLUTĖ-LABIRINTAS

Vilniaus Rotušės aikštė
Gruodžio 10-31 d.
16:00 – 22:00 val.
Meninė šviesos instaliacija – eglutės formos labirintas, kuriam sukurti buvo panaudotas daugiau nei 1 kilometras šviečiančios juostos. Jo viduje veiks interaktyvios atrakcijos visai šeimai. „ Kalėdų pianinas“- žaidimas, kurį vienu metu gali žaisti keturi dalyviai, kojomis spaudinėdami muzikinio instrumento klavišus. „Užburtas veidrodis“, tai durys į kompiuterinį pasaulį. Kiekvienas žvilgtelėjęs į jį, galės pamatyti savo atvaizdą kitokioje realybėje. „ Miškas“- animacijos kampelis, kuriame galėsite pasigrožėti kompiuterinės 3D animacijos mišku. Kviečiame paklajoti po šį unikalų labirintą ir atrasti tikrą Kalėdų džiaugsmą!

„KALĖDŲ NAKTĮ TYLIĄ…“

Vilniaus Katedros aikštė
Gruodžio 24 d.
21:00 val.
Kviečiame pasigrožėti Kalėdų prakartėle ir dalyvauti Kalėdų nakties Mišiose Vilniaus Arkikatedroje bazilikoje.

KALĖDINIS BĖGIMAS

Vinco Kudirkos aikštė
Gruodžio 27 d.
9.30 val. numerių atsiėmimas ir naujų dalyvių registracija
10.30 val. 12 km startas
11.20 val. 12 km apdovanojimai
12.00 val. 6 km startas
12.40 val. 6 km apdovanojimai
13.15 val. Vaikų 200 m bėgimo startas
13.30 val. 3 km startas
13.50 val. 3 km apdovanojimai
Všį „Tarptautinis maratonas“ kviečia nugalėti save ir žiemos šalčius! 40-ojo „Eurovaistinės“ kalėdinio bėgimo metu dalyviai varžysis rungdamiesi 3, 6, 12 kilometrų distancijose, o mažiausieji – savo jėgas galės išbandyti 200 metrų bėgime. „Eurovaistinės“ kalėdiniame bėgime gyvuoja tradicija – bėgti vilkint Kalėdų Senelio, Snieguolės ar nykštukų kostiumus. Prisijunkite prie smagiausio kalėdinio bėgimo Lietuvoje ir užliekite sostinės gatves puikia nuotaika!

NAUJŲJŲ METŲ FEJERVERKAI

Vilniaus Katedros aikštė
Gruodžio 31 d.
23.30 val.
Vilniaus miesto savivaldybė dovanoja įspūdingus vidurnakčio fejerverkus sotinei ir jos svečiams.
Sutikime Naujus metus kartu!

TRIJŲ KARALIŲ EISENA

Aušros vartai – Vilniaus Katedros aikštė
Sausio 6 d.
16:30 val.
Naujametinių švenčių kulminacija – trijų metrų aukščio karalių figūros: Kasparas, Merkelis, Baltazaras bei jų palyda, iškilmingos teatralizuotos eisenos metu linkės derlingų ir sėkmingų metų. Palydėkime senuosius ir pasitikime Naujus metus!

„LIK SVEIKA, KALĖDŲ EGLUTE!”

Vilniaus mokytojų namų kiemelis
Sausio 6 d.
17:30 val.
Praėjus gražiausioms metų šventėms neskubėkite išmesti savo kalėdinės eglutės— geriau atkeliaukite kartu su ja į Vilniaus mokytojų namų kiemelį ir palydėkite eglaites atgal į miško globą, idant kitais metais jos vėl galėtų puikuotis kiekvieno namuose. Šventę aplankys Trys Karaliai, mažieji vilniečiai galės dalyvauti smagiuose žaidimuose, parašyti padėkos laiškelį Kalėdų seneliui, o už visus savo padarytus gerus darbus įsigyti „Gerojo Vilniaus vaiko pažymėjimą”.


KALĖDŲ RENGINIAI VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS BENDRUOMENĖSE

Gruodžio 27 – sausio 6 d.

Kūrybingi Vilniaus kolegijos Menų fakulteto, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų studentai keturioms labiau nuo centro nutolusiems Vilniaus vietovėms padovanos įspūdingas šviesos instaliacijas, koncertus, kūrybines dirbtuves ir kt. Kalėdų laikotarpiu šventine nuotaika spinduliuos ne tik Vilniaus centras ir Senamiestis, bet ir Balsiai, Kirtimai, Lazdynai.

KIRTIMAI

Kalėdinės blusos Kirtimuose
Kirtimų kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 69
Lapkričio 28 d.
11:00 – 18:00 val.
„Blusų“ turgus, kurio metu veiks dirbtuvėlės, kur kiekvienas norintis galės pasidaryti kalėdinių suvenyrų: sapnų gaudyklių, kalėdinių vainikų ir dekoracijų. Renginyje taip pat dalyvaus Vilniaus kolegijos studentai, pristatysiantys muzikinę programą bei „Madų ir šukuosenų šou“. Vakare Kultūros centro kiemelyje įsižiebs šventinė instaliacija. Kiekvienas lankytojas, pasipuošęs tamsoje šviečiančiais dažais, turės galimybę tapti šios skluptūros dalimi. Unikali akimirka bus įamžinta bendroje nuotraukoje. Meninė šviesos instaliacija bus eksponuojama iki sausio 6 dienos.

LAZDYNAI

Lazdynų Laivas
Lazdynų fontanas, Erfurto g. 29
Gruodžio 4 d.
19:00 val.
Meninė šviesų instaliacija, modernus kelrodis seniūnijos gyventojams, pranešantis, kad rajonas nėra tik pilka, balta ir juoda. Ryškiai spindintis Lazdynų Laivas džiugins iki sausio 6 dienos. Jį kuria ir dovanoja – Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto studentai.

BALSIAI

Kalėdų Eglės įžiebimo ceremonija
Balsių progimnazija, Bubilo g. 8;
Gruodžio 4 d.
17.30 val.
Šalia įžiebtos stilizuotos Kalėdinės eglės bus surengtas Balsių progimnazijos mokinių pasirodymas. Vėliau šventinė dvasia ir nuotaika persikels į mokyklos aktų salę, kurioje šurmuliuos patys mažiausieji mikrorajono gyventojai. Jiems koncertuos jų bendraamžiai, lankantys Balsiuose veikiančius privačius darželius „Balseliai“, Nijolės darželis – mokyklėlė „Pasakaitė“ ir „Balsių darželis“. Šventinėje programoje muzikiniai pasirodymai, šokiai, spektakliai, siurprizai ir dovanėlės aktyviausiems.
„Miname į šviesias Šv. Kalėdas!”

Bubilo g. 8;
Gruodžio 4 – Sausio 4 d.
Instaliacija simbolizuojanti Šv. Kalėdų dvasią. Šviečiantis objektas įsižiebia, pradėjus minti dviratį. Kiekvienas norintysis galės prisidėti prie šios unikalios šviesų instaliacijos ir apšviesti Vilnių! Šviesos instaliaciją kuria ir dovanoja Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija.

2015 11 04