Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Kino gerbėjams gidas po Vilniaus kino pasaulį

Filmai gimsta iš svajonės ir priverčia svajoti žiūrovą. Pasiruoškite – 2019 m. jūsų laukia ypatinga kino puota – pamatykite geriausius, naujausius ar neįprasčiausius filmus iš viso pasaulio. Įkvėpimo ir kūrybiškumo kasdienybėje per daug nebūna, tad mėgaukitės kiekviena akimirka. Vilniuje visus metus vykstantys kino festivaliai atkreipia dėmesį į skirtingus žanrus, nišinį kiną, skirtingų tautų kultūrą ir dovanoja gurmanišką desertą akims. Kokį – rinkitės jūs.

Ką pamatyti?

Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“

kovo 21- balandžio 4

Vilnius Forum Cinemas Vingis

www.kinopavasaris.lt

„Kai sustoji – pabunda vaizduotė“, -festivalio šūkis kviečia sulėtėti ir atrasti laiko sau ir geram kinui. Žiūrėkite geriausius, įdomiausius, apdovanojimais įvertintus metų filmus. Pasirinkti iš 5 programų lengva: „Metų atradimai“, „Festivalių favoritai“, „Meistrai“, „Kritikų pasirinkimas“ ir Europos debiutų konkursas leidžia greitai susiorientuoti filmų gausoje. Renginiuose ir diskusijose sužinokite daugiau apie tai, kaip gimsta kinas ir kas nutinka filmui, kai jis pirmąkart pasirodo ekranuose.

Tarptautinis industrijos renginys „Meeting Point – Vilnius“

balandžio 2-4

www.kinopavasaris.lt/lt/apie-meeting-point

Bendraukite su daugiau nei 250 filmų profesionalų, susipažinkite su naujais talentais, dalyvaukite paskaitose ir varžykitės dėl apdovanojimų. Gal jau suplanavote sukurti pirmąjį savo filmą? Pasiūlykite jį kino industrijos profesionalams ir įgyvendinkite svajonę.

„Kinas po žvaigždėmis“

rugpjūčio 1-31

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai.

www.kinopasaka.lt

Šiltą vasaros vakarą visiškai nesinori sėdėti tvankioje kino salėje. Mėgaukitės lengvu vėjeliu ir įspūdingu žvaigždžių kupinu dangumi žiūrėdami filmus po atviru dangumi. Pamatykite įdomiausius metų filmus, garsiąją kino klasiką, ar atraskite pamirštų kino šedevrų.

Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis

rugsėjo 9-29

Kino teatrai „Skalvija“ ir „Pasaka“

www.vdff.lt

Kinas dažnai nukelia žiūrovus į stebuklingą pasaulį, tačiau dokumentiniai filmai tiesiog teleportuoja į kitų žmonių ir gyvenimų realybę. Apsilankykite pagrindiniame dokumentinių filmų festivalyje Baltijos šalyse ir pamatykite, kaip šis žanras atgimsta tarptautinį pripažinimą pelniusių filmų istorijose ar pamatykite garsių kūrėjų retrospektyvas. Dalyvaukite diskusijose ir pažinkite stulbinančius dokumentikos žanro vingius.

Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo kino festivalis

Data bus paskelbta vėliau

www.kidsfestival.lt

Pasinerkite į nuostabų kino pasaulį paaugliams apie paauglius – čia ekrane skleidžiasi dramos, drąsa, kasdienė kova ir jaunystės stebuklas. Balsuokite už geriausią filmą ir dalyvaukite atvirose diskusijose. Programa siūlo filmų įvairaus amžiaus vaikams ir paaugliams, bet ir vyresni atras, kas sudomintų, o galbūt padėtų rasti bendrą kalbą su jaunąja karta.

Tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“

spalio 10-20
www.nepatoguskinas.lt

Jei domitės žmogaus teisių klausimais ir norite pamatyti, kaip skirtingai jos įgyvendinamos pasaulyje, būtinai apsilankykite šiame festivalyje. Vieninteliame tokiame festivalyje Baltijos šalyse pamatykite, kaip dokumentinis kinas atspindi ir formuoja mūsų realybės supratimą. Festivalio bilietai kainuoja tiek, kiek jūs patys nuspręsite paaukoti, todėl bilietus galite įsigyti tik į ateinančios dienos seansus.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“

lapkričio 7-24

www.scanorama.lt

Keliaukite po europietišką kiną – pradėkite nuo klasikos ir leiskitės per filmus iki šių dienų, įvertindami ne tik geografinius akcentus, bet ir įvairialypį meninį kūrėjų suvokimą. Tapkite ryškiausio tarptautinio kino įvykio dalimi – čia pristatoma visos Europos kūryba. Pamatykite, kokia ateitis laukia Baltijos šalių – nepraleiskite konkursinės trumpametražių filmų programos „Naujasis Baltijos kinas“.

Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“

Data bus paskelbta vėliau

www.tindirindis.lt

Atsiloškite ir leiskite džiaugtis nuostabiu animacinių filmų maratonu savo vidiniam vaikui, o gal džiaukitės visa šeima. Žiūrėkite trumpo ir ilgo metro filmus, eksperimentus, debiutus ir stebinančius sprendimus. Animacija skirta ne tik mažiausiesiems. Netradiciniais metodais ir meistriškumu ji gali nagrinėti šiandien aktualias temas

Kur mėgautis filmais?

„Forum Cinemas Vingis“, Savanorių pr. 7, Vilnius www.forumcinemas.lt

„Forum Cinemas Akropolis“, Ozo g. 25, Vilnius www.forumcinemas.lt

„Multikino“, Ozo g. 18, Vilnius +370 620 51 558, +370 5 219 5376 www.multikino.lt

„Pasaka“, Šv. Ignoto g. 4/3, Vilnius +370 683 48091 www.kinopasaka.lt

„Skalvija“, A. Goštauto g. 2, Vilnius +370 5 261 0505 www.skalvija.lt

„Kino Deli“, A. Smetonos g. 4, Vilnius +370 671 81446 www.kinodeli.lt

Ką dar sužinoti?

Jei esate tikri kino gerbėjai, būtinai skaitykite „Vilnius ekrane“ („Vilnius On Screen“) leidinį. Čia sužinosite daugybę naudingos informacijos ir įdomių faktų apie Vilniuje nufilmuotus įdomiausius kino ir televizijos filmus. Vėliau ekrane į šiuos filmus pažvelgsite kitomis akimis, nes žinosite, kuriame Vilniaus rajone buvo atkurtas Černobylis, kad šveicarų karių saugoma Šv. Petro bazilika iš tiesų yra Vilniaus katedra, ar kur galima atrasti sunaikinto pokario Tokijaus vaizdų. Daugiau informacijos rasite čia