Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Liepos mėnesio teminės ekskursijos

Liepos 5 d. (šeštadienis) – ekskursija „Vilniaus pilys“

Pradžia 12 val.
Trukmė 2 val.
Kaina 25 Lt.

Vilniaus pilių ankstyvoji istorija glaudžiai susijusi su miesto kūrimosi pradžia. Pilių teritorija buvo politinis, religinis ir kultūrinis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės centras. Kiek Vilniuje buvo pilių: dvi, trys, o gal tik viena – mums gerai žinoma Gedimino pilies pavadinimu? Kokios buvo ir kurios išliko iki mūsų dienų? Koks gyvenimas virė viduramžių valdovų rezidencijose?

Liepos 12 d. (šeštadienis) – ekskursija-žygis „Trečiosios pilies beieškant“ NAUJIENA

Pradžia 11 val.
Trukmė 3 val.
Kaina 30 Lt.

Visi puikiai žinome apie Vilniaus Aukštutinę pilį ir jos išlikusį vakarinį gynybinį bokštą iki šiol stūksantį ant aukštos kalvos ir skambiai vadinamą “Gedimino bokštu” ar net “Gedimino pilimi”. Žinome, jog kalvos papėdėje esantys Valdovų rūmai ir aplinkiniai pastatai vadinami Žemutine pilimi. Tačiau dažnas nustemba sužinojęs, jog Vilniuje buvusi ir trečia pilis – Kreivoji arba – Kreivasis miestas. Kur, kaip ir kodėl neišliko bandysime išsiaiškinti ekskursijos po Vilniaus kalvas metu.

Liepos 19 d. (šeštadienis) – ekskursija „Vilniaus požemiai“

Pradžia 12 val.
Trukmė 3 val.
Kaina 35 Lt.

Sakoma, kad didelė Vilniaus senamiesčio dalis yra po žeme. Laikas ir besiplečiantis miestas paslėpė senuosius gotikinius mūrus. Ekskursijos metu išvysime dalį Vilniaus požemių, kurie mena senuosius amžius.

Liepos 26 d. (šeštadienis) – ekskursija „Vilnius K. Sabaliauskaitės romane „Silva rerum III“ NAUJIENA

Pradžia 11 val.
Trukmė 2 val.
Kaina 30 Lt.

Kaip pasakoja Kristina Sabaliauskaitė, „nuo ankstesniųjų ekskursijų šioji esmiškai skiriasi tuo, jog nebereikės kaip anksčiau „įjungti vaizduotę“ – daugybė XVIII a. vidurio objektų yra išlikę ir juos išvysime it patys būtume romano „Silva rerum III“ herojai. Šįkart keliausime po nežinomą Radvilų Vilnių ir po „Vilniaus baroko mokyklos“ šedevrus (būtent tuo pavadinimu žinoma mūsiškė Rokoko architektūra). Jei austrai turi Wolfgangą Amadėjų Mozartą muzikoje, mes turime Johaną Kristupą Glaubitzą architektūroje. Apie šį Rokoko virtuozą nemažai sužinosime ekskursijos metu, išgirsime ne vieną plačiajai visuomenei nežinomą paslaptį ir legendą, tačiau maloniausia, kad šį maršrutą galima pavadinti „nacionalinio pasididžiavimo pasivaikščiojimu“ – tai bus kelionė po architektūros ir dailės kūrinius, kuriais Vilnius ir Lietuva žinomi pasaulio meno istorijoje.“

Bilietus į temines ekskursijas galima įsigyti Vilniaus turizmo informacijos centre (Vilniaus g. 22) kasdien nuo 9 iki 18 val.
Informacija ir registracija į ekskursijas telefonu +370 5 262 9660.

2014 06 25