Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Lietuvos restoranų reitingas bus sudarytas ir šiemet – kas pateko?

30-geriausiu-restoranu-pusryciai

Prieš metus pirmą kartą paskelbus tris dešimtis rinktinių restoranų Lietuvoje, šiemet projektas „30 geriausių restoranų“ startuoja ir vėl. Geriausiu pernai pripažintuose „Stebukluose“ šįryt paskelbtas trumpasis šešiasdešimties restoranų sąrašas, iš kurių vėliau bus išrinktas 2017 metų nugalėtojų trisdešimtukas. Įdomu tai, kad paskelbtame trumpajame restoranų sąraše – net  22 nauji kandidatų vardai.

Kas vertina restoranus?

„Kaip ir pernai, šiemet pirminį restoranų sąrašą sudarė Gero maisto akademijos Taryba. Joje – Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos, Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos, Lietuvos someljė asociacijos, žurnalo „Geras Skonis“ atstovai. Toliau restoranus vertins ir iš trumpojo sąrašo trisdešimt geriausių atrinks Gero maisto akademijos nariai, kurių šiuo metu yra daugiau nei šimtas“, – restoranų vertintojus trumpai pristatė akademijos įkūrėjas Linas Petrukaitis.

„30 geriausių restoranų“ rinkimai sutelkia didelį gastronomijos ekspertų ir profesionalų ratą. Tai – Gero maisto akademijos veikloje dalyvauti pakviesti Lietuvos šefai, taip pat Lietuvoje dirbantys užsienio šefai, restoranų savininkai, apie industriją rašantys tinklaraštininkai ir žurnalistai, someljė bei kiti ekspertai.

Geriausieji turi nustebinti išradingumu

„30 geriausių restoranų“ ne tik vienija gastronomijos profesionalus, atranda šalies viešojo maitinimo perlus, bet ir siekia tapti kokybišku, patikimu bei kūrybišku gidu visiems gero maisto mėgėjams“, – sako Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė ir projekto Tarybos pirmininkė Evalda Šiškauskienė. Panašūs geriausių restoranų rinkimai vyksta visame pasaulyje, o kai kurios šalys turi ir savo restoranų reitingus.

Sudarydami geriausių Lietuvos restoranų sąrašą ekspertai labiausiai atsižvelgia į maistą ir jo pateikimą. Akademijos nariai įvertina patiekalų savitumą, originalumą, maisto produktų kokybę, skonių suderinamumą, kūrybiškumą, kainos ir kokybės santykį. Žinoma, potencialūs laimėtojai turi pasižymėti ir aukščiausia aptarnavimo kokybe, taip pat vertinama restorano aplinkos estetika.

Naujokai – atgimimo ženklas

Pasak žurnalo „Geras Skonis“ redaktorės ir projekto Tarybos narės Rasos Ščeponienės, „šiemet sąraše atsidūrė net 22 nauji, pernykščiuose rinkimuose nematyti restoranai. Naujų restoranų atsiradimo dinamika džiugina ne tik lankytojus, bet ir balsuojančius. Atsiranda daugiau intrigos sudarant galutinę balsavimo lentelę. Taigi išties sunku nuspėti, kas šiemet taps geriausiu“.

„Pastaruoju metu gastronomijos atgimimas Lietuvoje vyksta labai sparčiai. Tai patvirtina ir daug naujų restoranų trumpajame sąraše. „Švyturiui“ svarbu, kad talentingiausi, su aistra ir užsidegimu Lietuvoje kuriantys šefai augtų, manome, kad tai prisideda prie alaus kultūros kėlimo, – teigia pagrindinio projekto iniciatoriaus „Švyturio“ prekės ženklo vadovas Andrius Bagdzevičius.

„30 geriausių restoranų“ projekto finalas – 2017 metų Lietuvos geriausiųjų apdovanojimai, kurie įvyks birželio viduryje.

Trumpasis sąrašas, iš kurio bus išrinkti trisdešimt geriausių 2017 metų Lietuvos restoranų:

Vilnius

Bistro 18
Bizarre
Boff
Brasserie Astorija
Chef 2 Food House
Da Antonio
Dine
Dublis
Džiaugsmas
Galo do Porto
Gaspar’s
Gastronomika
Imperial
Lauro Lapas
Le Paysage
Mabre Steakhouse Hazienda
Marche de Provence
Meat
Mykolo 4
Paralelė 39
Paupio 12
Pranciškonai Bistro
Rib Room
Rise
Salvete City
Šiaurės jūra
Sofa de Pancho
Somm
Sonnets (Šekspyras)
St. Germain
Stebuklai
Stikliai
Sugamour
Sweet Root
Telegrafas
Ti’ana
Time
Town
Trinity

Kaunas

Agave
Dia
Medžiotojų užeiga
Monte Pacis
Nüman
Režisierius
Uoksas
Višta Puode

Klaipėda

Friedricho restoranas
Momo Grill
Monai

Druskininkai

Toli Toli
Velvetti

Pajūrys

Hotel Palanga Restaurant
Onore
Pušų Paunksnėje
Žuvinė (taip pat ir Vilniuje)
Nerija
Šturmai (taip pat ir Vilniuje)

Trakai

Apvalaus stalo klubas
IDW Esperanza Resort

2017 03 30