Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Per Kalėdas Vilniaus Gedimino kalno papėdėje ganysis elnias

Vilniaus miesto kalėdine tradicija tapusi 3D Kalėdų pasaka per pastaruosius metus tapo pačiu laukiamiausiu žiemos švenčių renginiu sostinėje. Pagrindinę miesto aikštę stebėti 3D kalėdinės projekcijos užplūsta šeimos su vaikais, giminėmis ir draugais iš visos Lietuvos bei reginiu norintys pasigrožėti turistai iš viso pasaulio. Pirmą kartą prieš trejus metus ant Arkikatedros didžiosios sienos parodyta Kalėdų pasaka sulaukė beveik 200 tūkst. žiūrovų.

Šių metų 3D pasaka ypatinga tuo, kad scenarijaus kūrimui buvo pasitelkta Lietuvoje pripažinto poeto, publicisto, teatro ir kino režisieriaus bei populiarių vaikiškų knygų autoriaus Vytauto V.Landsbergio fantazija. Šiemet naujai sukurta 3D kalėdinė pasaka „Atbėga elnias devyniaragis“ – tai lietuviškos tautosakos, istorinių elementų, kalėdinės simbolikos bei modernių 3D efektų dermė, kurioje kiekvienas žiūrovas galės rasti sau mielų ir magiškų, širdį sušildančių vaizdų. Žiūrovus džiugins ne tik spalvingi personažai – nuo atkakliojo elnio ligi gražuolės gulbės, bet ir dramatiškas elnio devyniaragio išlaisvinimas bei triumfuojanti meilės pergalė.

Kiekvienais metais norint parodyti vis ką nors naujo ir nustebinti žiūrovus, pasitelkiami vis naujesni ne tik kūrybiniai, bet ir techniniai sprendimai. Projekcijos išpildymui bus naudojama galingiausia kada nors Lietuvoje panašiems renginiams naudota vaizdo įranga. Vienam aukščiausios kokybės vaizdui išgauti bus pasitelkiami net keturi ypatingo galingumo projektoriai, sukursiantys bendrą 160 tūkst. ansiliumenų šviesos srautą, o tai prilygsta 60-imčiai vienu metu veikiančių buitinių projektorių. Visa renginiui naudojama įranga bus specialiai atgabenta iš užsienio. 3D pasakos „Atbėga elnias devyniaragis“ įgarsinimui taip pas bus naudojama itin galinga garso sistema, kuri sukurs nepamirštamą pojūtį žiūrovams, susirinkusiems Vilniaus Katedros aikštėje.

Ypatingomis ir šventiškomis 3D pasakos projekcijomis bus galima grožėtis ilgiau negu praėjusiais metais – pasaka bus rodoma nuo gruodžio 25 d. iki pat paskutinės metų dienos – gruodžio 31-osios. Kiekvieną vakarą bus rodoma po 3 kalėdinės pasakos seansus: 17.00 val., 18.15 val. ir 20.00 val.

Šventinių renginių programa www.kaledossostineje.lt

2014 12 22