Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Surengta nelegalaus gidų darbo prevencinė akcija

Vilniaus miesto savivaldybės Turizmo skyrius kartu su VšĮ Vilniaus turizmo informacijos centru ir konferencijų biuru ir Vilniaus miesto viešosios policijos pareigūnais liepos 10 d. surengė nelegalaus gidų darbo prevencinę akciją. Tradicine akcija siekiama patikrinti, ar ekskursijas veda gidai, turintys tam tinkamą kvalifikaciją ir leidimą.

Akcijos metu buvo patikrinta 13 gidų, iš jų dvi Latvijos pilietės neturėjo Valstybinio turizmo departamento leidimo laikinai vesti ekskursijas. Patikrinimo metu Latvijos pilietės buvo įspėtos apie tai, kad privalo turėti leidimą ir jį nešiotis su savimi ekskursijų metu.

Prevencinių akcijų metu ypatingas dėmesys skiriamas ne tik gidų pažymėjimų tikrinimui, bet ir švietimui bei informacijos sklaidai apie gido darbą.

Gidas – profesija, įteisinta LR Turizmo įstatyme. Jame numatyta, kad gidais gali dirbti tik asmenys, turintys Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos išduotus pažymėjimus, liudijančius gido kvalifikaciją. Pažymėjimas išduodamas baigus specialius gidų kursus – tokius kursus kasmet organizuoja ir VšĮ Vilniaus turizmo informacijos centras ir konferencijų biuras. Išsami informacija apie kursus skelbiama svetainėje www.vilnius-tourism.lt (rubrikoje Kursai).

Nelegalaus gidų darbo prevencinės akcijos, kurių tikslas yra siekti, kad turistai apie Vilnių gautų teisingą ir išsamią informaciją bei būtų saugomas gidų darbas, mieste rengiamos jau dvyliktus metus vasaros sezono metu. Akcijas numatoma tęsti iki turizmo sezono pabaigos.

Akcijos organizatoriai prašo atvykstamojo turizmo organizatorių ir turizmo agentūrų informuoti gidus, kad ekskursijų metu jie privalo turėti gido pažymėjimą arba jo kopiją.

Daugiau informacijos:

Vilniaus m. savivaldybės administracijos Ekonomikos ir investicijų departamento
Turizmo skyriaus vyr. specialistė Jurga Pociūtė,
tel. 211 2732, el.p. jurga.pociute@vilnius.lt

VšĮ Vilniaus turizmo informacijos centro ir konferencijų biuro
Projektų įgyvendinimo skyriaus vadovė Vilma Daubarienė,
tel. 212 2595, el.p. vilma.daubarienė@vilnius.lt

 

2014 07 11