Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

V16 Vilniaus ekskursijų dieną – 19-a ekskursijų vilniečiams

Siekiant įdomiau paminėti vasario 16-ąją, šiemet vėl organizuojama jau tradicine tampanti „V16 Vilniaus ekskursijų diena“. Ateinantį sekmadienį Vilniuje įvyks net 19 nemokamų ekskursijų, kurias vilniečiams ir miesto svečiams dovanoja DNB bankas.

Šiemet šį renginį bus galima vadinti „Vilniaus ekskursijų festivaliu“, nes be profesionalių gidų vilniečius po miestą vedžios ir įdomias istorijas pasakos taip pat ir 4 patyrę žurnalistai: Edmundas Jakilaitis, Liudas Dapkus, Virgis Savukynas ir Dainius Radzevičius.

Įžanginę ekskursiją-paskaitą Signatarų namuose Vilniaus gimnazistams surengė Nepriklausomybės akto signataras, prof. Vytautas Landsbergis. Dėl susitikimo su jaunimu profesorius net pavėlavo į svarbų politinį posėdį.

„Kai čia anais laikais buvo priimami Lietuvai istoriškai svarbūs sprendimai, tie žmonės irgi buvo jauni. Kol esate jauni privalome stengtis patirti ne tik malonumų, bet ir kurti kažką tokio, dėl ko jums galės padėkoti ateities kartos“, – kreipdamasis į gimnazistus sakė V. Landsbergis.

Sekmadienį, vasario 16-ąją ekskursijos vyks nuo 10 iki 17 val. Bus galima rinktis iš 9 ekskursijų:

Ekskursijas „Lietuvos valstybingumo istorijos keliu“, „Vilniaus pilys“, „Vilniaus rūmų istorija“, „Vilniaus legendos“, „Atraskite Vilniaus senamiestį“ tradiciškai ves profesionalūs gidai.

Tuo tarpu ekskursijas „Vilniaus istorijos detektyvai“, „Gedimino keliu. Lietuvos nepriklausomybės kelias“, „Lietuvos rytas: ketvirtis amžiaus su nepriklausoma Lietuva“ bei „Užmiršti žurnalistų keliai“ ves žurnalistai Virginijus Savukynas, Edmundas Jakilaitis, Liudas Dapkus ir Dainius Radzevičius.

„Mūsų istorija yra iš tiesų įdomesnė nei aprašyta vadovėliuose. Kviečiu vilniečius ir miesto svečius į 19-ą ekskursijų po šalies istoriją ir dabartį. Panaršykime Vilnių drauge!“, – sakė DNB banko Vilniaus regiono vadovas Edvardas Uziala.

Registruotis į V16 ekskursijas galima interneto svetainėje www.v16.lt.

2014 02 11