Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Vilniaus atradimai 2019 m.: eksperimentams atvira modernios kultūros ir gastronomijos sostinė

Atšventusi Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį Lietuvos sostinė 2019 m. pasitinka miesto svečius kaip modernus ir atviras miestas, garsėjantis ne tik savo kultūriniu ir istoriniu palikimu. Tokioje gyvybingoje atmosferoje lengva klestėti naujoms šiuolaikiškoms idėjoms ir atsiskleisti talentams. Čia įdomu nebe tik norintiems pažinti Lietuvos praeitį ar ieškantiems baroko architektūros perlų. Miesto svečiai atranda miesto ir gamtos harmoniją, aktyvias pramogas miesto širdyje, aktyvų kultūrinį gyvenimą ir netikėtus naujosios Baltijos virtuvės skonius. Ko galima tikėtis Vilniuje 2019 m.?

Patirti modernią miesto dvasią

Vilnius vis labiau atsiskleidžia kaip šiuolaikinės kultūros puoselėtojas. Meno gerbėjai iš viso pasaulio stebi čia augantį modernaus meno judėjimą – naujasis „MO muziejus“ buria aktyvių modernistų bendruomenę ir artimiau supažindina lankytojus su gausia lietuviško modernaus meno kolekcija, kurią sukaupė Danguolė ir Viktoras Butkai. Muziejaus pastatas, sukurtas architekto Danielio Libeskindo kartu su „DO Architects“ komanda, ir pats kaip meno kūrinys garsiai nuskambėjo pasaulio žiniasklaidoje – vos spėjęs atsidaryti jis pelnė dvejus architektūros apdovanojimus ir pateko tarp ES šiuolaikinės architektūros apdovanojimo, Mies van der Rohe premijos nominantų.

Išragauti Vilniaus skonius – būtina kelionės dalis

Vilnių tampa ir gastronominių turistų traukos vieta. Čia – net du iš trijų geriausių Baltijos šalių restoranų. „Nineteen 18“ ir „Sweet root“ sezoniška virtuvė ir lietuviški produktai sužavėjo „White Guide“ restoranų gido vertintojus.

Vilnius pažindina miesto svečius su įvairiausiais skoniais ir netikėtais deriniais – 2019 m. pradžioje pasirodysiantis Vilniaus restoranų gidas pristatys vietas, kuriose laukia išskirtinės gastronominės patirtys. „Pastebėjome, kad miesto svečiai ieško ne tik, kur paprasčiausiai pavalgyti, bet nori ypatingų patirčių, maisto, kuris stebintų naujais skoniais. Todėl bendradarbiaudami su LVRA ir „30 geriausių restoranų“ reitingo organizatoriais nusprendėme surinkti įdomiausius restoranus, siūlančius ne tik maistą, bet ir išskirtines idėjas. Anglų kalba išleistame gide – 47 restoranai“, – teigia VšĮ „GO Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Tačiau skaniu pasaulio virtuvių maistu galima mėgautis ir kitaip – gatvės maisto kultūra įgauna pagreitį ir vilioja miesto širdyje įsikūrusiais maisto turgumis – Halės turgus ir „Downtown Food Hall“ žavi liberalia atmosfera ir kokybiška įvairių kultūrų virtuve.

Taupyti keliaujant su „Vilnius Pass“

Vilniaus svečiai jau gali išbandyti naujosios kortelės „Vilnius Pass“ privalumus. Nemokamos ekskursijos, viešasis transportas ir svarbiausių Vilniaus muziejų lankymas, ypatingi laisvalaikio pramogų pasiūlymai – patrauklus daugiau nei 70 pramogų paketas besilankantiems Vilniuje. „Vilnius Pass“ įsigyti prieš kelionę paprasta internetu, o atvykus į miestą – Vilniaus turizmo informacijos centruose.

Atrasti šimtus Vilniaus pramogų padės „Very Vilnius. Top-Notch Experiences“

Vilnius laukia ne tik savarankiškų keliautojų, bet ir didesnių grupių, įmonių, planuojančių išvykas savo darbuotojams, konferencijų dalyvių. Išskirtinės patirtys Vilniuje 2019 m. sausio mėnesį bus pristatytos naujajame leidinyje anglų kalba „Very Vilnius. Top-Notch Experiences“. Čia įvairios pramogų idėjos suskirstytos į septynias kategorijas – atrask Vilnių, tradicijos bei istorija, aktyvios pramogos, tvari veikla, kulinarinės pažintys, prabangios patirtys ir dienos išvykos – taps puikiu gidu įmonėms, renginių ar kelionių organizatoriams. Leidinyje taip pat pristatomi pagrindiniai kultūriniai miesto renginiai, kurie gali turiningai papildyti individualaus renginio programą.

Rasti tinkamą vietą gyventi vis lengviau

Augant svečių skaičiui ir besiruošiant miesto 700-ajam jubiliejui, įvyksiančiam 2023 m., Vilniuje kuriasi nauji garsių tarptautinių tinklų ir lietuviški viešbučiai. 2018 m. Vilniuje svečių laukė  600 naujų viešbučių kambarių, 2019 m. laukia dar daugiau nei aukšto lygio verslo klasės 300 kambarių, o 2020 m. – 550 kambarių.

Prie oro uosto jau įsikūręs 4 žvaigždučių modernaus dizaino viešbutis „Loop“, o 2020 m. čia įsikurs ir naujasis „Park Inn by Radisson Vilnius Airport Hotel“.

Trokštantys prabangos ją atras naujame pasaulyje pripažinimo sulaukusiame 5 žvaigždučių viešbutyje „PACAI Design Hotels“ ir 4 žvaigždučių viešbutyje pačioje Senamiesčio širdyje „Hotel Vilnia“. 2019 m. atsidarysiantis aukščiausios klasės viešbutis „Double Tree by Hilton“ ir 2020 m. ateinantis naujas skandinavų prekės ženklas „Clarion Hotel Vilnius“.

Verslo kelionėms jau dabar daug svečių renkasi naująjį 4 žvaigždučių viešbutį „Courtyard by Marriott Vilnius City Center“, 3 žvaigždučių „Ibis Vilnius Centre“ ir atsinaujinusį didžiausią viešbutį Lietuvoje „Radisson Blu Hotel Lietuva“, siūlantį 465 kambarius. 2019 m. laukia šalia modernaus verslo centro Gedimino pr. įsikursiantis „Hilton Garden Inn“ ir 2020 m. Konstitucijos pr. duris atversiantis „Radisson RED“.

Kad būtų paprasta iš anksto organizuoti savo kelionę ir pasisemti įdomiausių patirčių, visada verta peržvelgti renginių kalendorių čia: www.vilnius-events.lt. Vilniečiai patys aktyviai įsitraukia į miesto gyvenimą, todėl kartais norint pamatyti naujausias parodas, apsilankyti įspūdingoje vakarienėje ar paskraidyti oro balionu virš Senamiesčio verta labiausiai trokštamas pramogas susiplanuoti iš anksto, bet nepamiršti palikti erdvės maloniems netikėtumams.

2019 02 24