Siekdami užtikrinti efektyvesnį interneto svetainės veikimą, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą interneto svetainėje sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai.

Vilniuje surengta antroji nelegalaus gidų darbo prevencinė akcija

Rugpjūčio 19 d. Vilniaus turizmo informacijos centras, gidai ir Vilniaus miesto viešosios policijos pareigūnai surengė antrąją šiais metais nelegalaus gidų darbo prevencinę akciją. Tradicine akcija siekiama patikrinti, ar ekskursijas veda gidai, turintys tam tinkamą kvalifikaciją ir leidimą.

Akcijos metu buvo patikrinta 14 gidų, kurie vedė ekskursijas po Senamiestį vokiečių, lenkų, švedų, ispanų, prancūzų, olandų ir rusų kalbomis. Du patikrinti gidai buvo užsienio piliečiai, turintys laikiną leidimą vesti ekskursijas Vilniuje. Viena gidė, užsienio pilietė, buvo įspėta, kad privalo turėti leidimą, kurį išduoda Valstybinis turizmo departamentas.

Prevencinių akcijų metu ypatingas dėmesys skiriamas ne tik gidų pažymėjimų tikrinimui, bet ir švietimui bei informacijos sklaidai apie gido darbą. Gidas – profesija, įteisinta LR Turizmo įstatyme. Jame numatyta, kad gidais gali dirbti tik asmenys, turintys Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos išduotus pažymėjimus, liudijančius gido kvalifikaciją. Pažymėjimas išduodamas baigus specialius gidų kursus – tokius kursus kasmet organizuoja ir Vilniaus turizmo informacijos centras. Išsami informacija apie kursus skelbiama svetainės rubrikoje Kursai.

Nelegalaus gidų darbo prevencinės akcijos, kurių tikslas yra siekti, kad turistai apie Vilnių gautų teisingą ir išsamią informaciją bei būtų saugomas gidų darbas, mieste rengiamos jau dvyliktus metus vasaros sezono metu. Akcijas numatoma tęsti iki turizmo sezono pabaigos, jas inicijuoja Vilniaus miesto savivaldybės Turizmo skyrius ir Vilniaus turizmo informacijos centras.

Akcijos organizatoriai prašo atvykstamojo turizmo organizatorių ir turizmo agentūrų informuoti gidus, kad ekskursijų metu jie privalo turėti gido pažymėjimą arba jo kopiją.

Daugiau informacijos:

VšĮ Vilniaus turizmo informacijos centro ir konferencijų biuro
Projektų įgyvendinimo skyriaus vadovė Vilma Daubarienė
Tel. 8 5 212 2595, el.p. vilma.daubarienė@vilnius.lt

2014 08 20